Nedeľa, 18. apríl, 2021 | Meniny má ValérKrížovkyKrížovky

Senica má prvé víťazstvo a nie hocijaké, zdolala lídra z Bratislavy

Senickí hokejisti si na prvé víťazstvo v riadnej hracej dobe počkali až do 9. kola, ale stálo zato. V domácom prostredí zdolali dovtedajšieho lídra z Bratislavy 6:3.

Senický gól na 2:2.Senický gól na 2:2. (Zdroj: Vlado miček)

HK 91 Senica – HC Bratislava 6:3 (0:1, 4:1, 2:0)

Góly: 21. Hrnčirík, (Plánka, T. Slová), 32. Fian (Krumpál), 34. Krumpál (Fian, Hrnčirík), 36. Krumpál (Dolinajec, Š Szalva), 49. T. Pavlík (M. Konečný), 59. Jamárik (Volek, Kollár), – R. Veber 3,

Vylúčení: 6:12 na 2. minúty, presilovky 4:1, oslabenia 0:1, strely 34:38,
Rozhodovali: Lesay – J. Šefčík, Purgat, 234 divákov,

HK 91 Senica: Línek – Záviš, T.Slovák, E. Štefanka, L. Klíma, Fian, Lacho, – F. Plánka, M. Daniel, Hrnčirík – Dolinajec, Š. Szalva, Krumpál, – Kollár, M. Volek, Jamárik, – T. Pavlík, M. Konečný, Jozefák.

Stretnutie prvého s posledným, prinieslo dobrý hokej s nečakaným výsledkom. Senica po prvý raz získala plný bodový zisk s dovtedy vedúcou HC Bratislava.
V 2. minúte hosťujúci Mucha zblízka nedal. V 5. minúte M. Daniel trafil len na prsia brankára hostí, po ňom ani Krumpál nemal dva krát gólové šťastie. V 8. minúte to M. Konečný prekombinoval, o minútu obranca Fian spomedzi kruhov dobre mieril, gólman hostí bol pozorný. Na druhej strane strela Furdeka skončila v lapačke Líneka. V 10. minúte E. Štefanka sa pekne preháčkoval, no brankára Páleša neprekonal. Potom sa vyznamenal D. Línek, keď podržal svoje mužstvo pri šanciach Jastrabíka a Lisoňa. Neprekvapil ho ani najstarší 50-ročný obranca hostí Bystrík Ščepko, ktorý strieľal od modrej čiary. V 15. minúte hostia potrestali vylúčenie T.Pavlíka a R.Veber za 29 sekúnd presilovky otvoril gólový účet stretnutia 0 : 1. V 16. minúte opäť hostia hrali presilovú hru, Jastrabík trafil len pravú žŕdku domácej brány. V záverečných 20-tich sekundách konečne aj domáci mali početnú prevahu, ale zatiaľ bez gólu. Ten priniesol úvod prostrednej tretiny. Už v 42. sekunde sa pekne predral až pred brankára hostí F.Plánka, jeho strelu Páleš vyrazil, do odkrytej brány Tomáš Hrnčirík nekompromisne zavesil, 1 : 1. Hostia v 26. minúte sa vo vlastnom oslabení ujali vedenia 1 : 2, úspešný strelec opäť R.Veber. Senici sa v tomto stretnutí darili presilovky. Obranca Rudolf Fian zase potešil nadšených divákov a vyrovnal na 2 : 2. Domáci sa dlho z nerozhodného stavu netešili. R.Veber svojím hatrickom dal na 2 : 3. Potom prišli veľké gólové chvíle kapitána Senice Martina Krumpála. V 34. minúte po spolupráci Fiana a Hrnčiríka vyrovnal na 3 : 3. A za 71 sekúnd otočil skóre v prospech svojho mužstva pri presilovej hre a Senica sa ujala vedenia, 4 : 3. Domáci aj v treťom dejstve boli favoritovi viac ako vyrovnaným súperom a pridali ďalšie dva góly a postarali sa o prekvapivé, ale zaslúžené víťazstvo. V 49. minúte Tomáš Pavlík využil už štvrtú presilovku po ideálnej prihrávke od M.Konečného a dal piaty gól. Konečnú podobu výsledku dal Tomáš Jamárik do prázdnej brány, keď hostia hrali bez brankára. Senica po prvý raz získala plný bodový zisk.

Povedali po stretnutí:
Boris Záhumenský
, tréner: „Toto víťazstvo bolo absolútne zaslúžené. Konečne sme pretrhli streleckú smolu, ktorú sme mali v predchádzajúcich zápasoch. Myslím si, že herne sme Bratislavu predčili. Ja môžem iba chalanom zablahoželať k víťazstvu. Konečne dostaneme nový impulz do kabíny a dúfam, že tých víťazstiev bude v druhej polovičke viac.“
Lukáš Dolinajec: „Začali sme hrať, čo sme si povedali v kabíne. Dali sme do toho srdce a konečne výhra.“
Matúš Kadraba, HC Bratislava (bývalý hráč Senice): „Domáci hrali dnes výborne. My sme neodohrali dobrý zápas, zbytočne sme sa nechali vylučovať a súper bol na koni. Hodne mu pomáhali diváci na tribúne, boli ako šiesty hráč a preto Senica zaslúžene vyhrala.“
Martin Krumpál, kapitán HK 91 Senica: „V tomto stretnutí pomohli aj tie moje góly. Dôležité je, že sa vyhralo.“
Michael Daniel: „My všetci chodíme do práce a večer si ideme zaťukať. Dajme tomu, že dneska nám to vyšlo a sme radi.“

Aj najbližší duel odohrá Senica na domácom ľade, keď v sobotu 12.11. od 18:00 privíta Levice.

Ďalšie výsledky 8. kolo: Partizánske – D. Kubín 5:2, HC Bratislava – Dubnica 3:7, Levice – Prievidza 4:5, Piešťany – Púchov 10:3.
Ďalšie výsledky 9. kolo: Dolný Kubín – Dynamax Nitra 0:1, Dubnica – Levice 3:2, Púchov – Partizánske 2:7, Prievidza – Piešťany 2:4.

1. Piešťany 9 6 1 1 1 48:31 21
2. HC Bratisl. 9 6 0 0 3 64:37 18
3. Dubnica 9 6 0 0 3 50:39 18
4. Levice 9 5 0 0 4 35:36 15
5. D. Kubín 9 4 0 1 4 43:38 13
6. Partizánske 9 4 0 1 4 47:45 13
7. Dyn. Nitra 9 3 2 0 4 34:43 13
8. Prievidza 9 3 1 1 4 37:43 12