Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Skaličania zvládli domáce dvojkolo takmer ideálne, získali päť zo šiestich bodov

Skaličania zvládli víkendové dvojkolo takmer stopercentne. Prvý duel so Svidníkom vyhrali hladko 4:0, druhý duel s Kežmarkom rozhodol v ich prospech Vadík v samostatných nájazdoch.

Rišo Válek mal prsty v troch zo štyroch gólov v sieti Svidníka.(Zdroj: Vlado Miček)

9. KOLO

Hokejmarket Skalica – Lion Svidník 4:0 (2:0,2:0,0:0)

Góly a asistencie: 10. Sobol (Válek), 11. Válek (P. Janáč, Kovalovský), 25. Martinusík (Válek), 26. Rampáček (P. Smetana, Zelenka).

Skalica: Černáček – Sobol, Zelenka, Salajka, Filo, P. Smetana, Kovalovský, P. Janáč, Rampáček, Martinusík, Válek, Vadík, Nečas, Pollák, R. Smetana.
Svidník: Svitana – Mar. Džupina, Šándor, Sála, Habovčík, Štefan, Oščipovský, Raschman, Vook, Barna, Ličák, Stanislav, L. Svitana, Hopkovič, Mat. Džupina.

Skalica mala od úvodu stretnutia prevahu, ale v prvých minútach ju nevedela využiť gólovo. Až v 10. minúte sa podarilo otvoriť skóre obrancovi Sobolovi, keď mu loptičku naservíroval Válek. Už o minútu sa Válek presadil aj sám, keď využil moment, v ktorom mal brankár Svitana zakrytý výhľad a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
V podobnom duchu sa pokračovalo aj v druhej časti. Záhoráci mali herne navrch, a aj keď sa Svidník sem tam dostal do útočného pásma, všetko pokryl spoľahlivý Černáček. Zaujímavosťou je, že podobne ako v úvodnej tretine, aj v druhej padli dva zlepené góly rovnako v 10. a 11. minúte tretiny. Ten prvý dal Martin Usík po asistencii Váleka, pre ktorého to bol už tretí bod v zápase. Na 4:0 zvyšoval Rampáček, keď si asistencie pripísali P. Smetana a Zelenka.
V záverečnej tretine sa k slovu viac dostávali aj hostia, ale najmä zásluhou Černáčka sa im nepodarilo streliť ani čestný úspech.

Rišo Válek (tri kanadské body): „Dnešný zápas hodnotím pozitívne, boli sme hokejbalovejší, mali sme viac z hry, Svidník nepotrestal naše chyby v podobe vylúčení a tohto sa musíme vyvarovať do budúcnosti, lebo práve toto je naša momentálna slabina. No v bráne sme mali výborne chytajúceho ,,Čízka“ Branislava Černáčka, ktorý nám veľmi pomohol a dnešné tri body sme si určite zaslúžili. Ďakujeme fanúšikom za podporu.

Ďalšie výsledky 9. kola: LG Bratislava – Pruské 5:2, Diaková – Martin 3:5, Považská Bystrica – Vrútky 3:1, Ružinov – Kežmarok 3:2, Jokerit Petržalka – Nitra 4:2.

10. KOLO

HBK Hokejmarket Skalica – MŠK Vippokerpro Kežmarok 5:4 po sam. náj. (2:1, 1:2, 1:1).

Góly: Kovalovský 2, Zelenka, P. Janáč, rozhodujúci samostatný nájazd Vadík – Pisarčík, Oravec, Šlachtic, Bednár.

Oproti Svidníku bol Kežmarok podstatne nepríjemnejším súpe-rom. Napriek tomu sa vďaka rýchlo inkasovanému gólu dostal Hokejmarket ešte do konca úvodnej časti do vedenia. V druhom však doplatil na časté vylúčenia a súper dokázal vyrovnať. Keďže aj po troch tretinách bol na ukazovateli nerozhodný stav, muselo sa predlžovať. V nadstavenom čase gól nepadol a v samostatných nájazdoch boli úspešnejší Skaličania, ktorí premenili všetky tri.

Nikolas Kovalovský (autor dvoch gólov): „V úvode súper využil hneď prvú presilovú hru, inkasovaný gól nás paradoxne nabudil a do konca úvodnej tretiny sme otočili priebeh zápasu dvomi gólmi. V druhej tretine sme boli vylučovaní, čo Kežmarok dokona-le využil a zápas vyrovnal. Tretia tretina bola vyrovnaná, hostia vy-rovnali až v samom závere. V predĺžení sme mohli zápas ukončiť, lenže sme nevyužili ponúknutú presilovú hru. Podarilo sa nám rozhodnúť až v nájazdoch, keď všetci traja naši hráči svoj nájazd premenili.

Ďalšie výsledky 10. kola: Jokerit Petržalka – Pruské 2:1 sn, Ružinov – Svidník 6:3, Diaková – Vrútky 5:3, Považská Bystrica – Martin 3:4, LG Bratislava – Nitra 4:0.

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Malačan reprezentoval Slovensko vo finále medzinárodnej debatnej súťaže

Prezident SR Andrej Kiska vo štvrtok (20. septembra) v Bratislave otvoril finálovú časť 12. ročníka jedinej debatnej súťaže v nemeckom jazyku Jugend debattiert international.