Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Skaličania zvládli domáce dvojkolo takmer ideálne, získali päť zo šiestich bodov

Skaličania zvládli víkendové dvojkolo takmer stopercentne. Prvý duel so Svidníkom vyhrali hladko 4:0, druhý duel s Kežmarkom rozhodol v ich prospech Vadík v samostatných nájazdoch.

Rišo Válek mal prsty v troch zo štyroch gólov v sieti Svidníka.(Zdroj: Vlado Miček)

9. KOLO

Hokejmarket Skalica – Lion Svidník 4:0 (2:0,2:0,0:0)

Góly a asistencie: 10. Sobol (Válek), 11. Válek (P. Janáč, Kovalovský), 25. Martinusík (Válek), 26. Rampáček (P. Smetana, Zelenka).

Skalica: Černáček – Sobol, Zelenka, Salajka, Filo, P. Smetana, Kovalovský, P. Janáč, Rampáček, Martinusík, Válek, Vadík, Nečas, Pollák, R. Smetana.
Svidník: Svitana – Mar. Džupina, Šándor, Sála, Habovčík, Štefan, Oščipovský, Raschman, Vook, Barna, Ličák, Stanislav, L. Svitana, Hopkovič, Mat. Džupina.

Skalica mala od úvodu stretnutia prevahu, ale v prvých minútach ju nevedela využiť gólovo. Až v 10. minúte sa podarilo otvoriť skóre obrancovi Sobolovi, keď mu loptičku naservíroval Válek. Už o minútu sa Válek presadil aj sám, keď využil moment, v ktorom mal brankár Svitana zakrytý výhľad a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.
V podobnom duchu sa pokračovalo aj v druhej časti. Záhoráci mali herne navrch, a aj keď sa Svidník sem tam dostal do útočného pásma, všetko pokryl spoľahlivý Černáček. Zaujímavosťou je, že podobne ako v úvodnej tretine, aj v druhej padli dva zlepené góly rovnako v 10. a 11. minúte tretiny. Ten prvý dal Martin Usík po asistencii Váleka, pre ktorého to bol už tretí bod v zápase. Na 4:0 zvyšoval Rampáček, keď si asistencie pripísali P. Smetana a Zelenka.
V záverečnej tretine sa k slovu viac dostávali aj hostia, ale najmä zásluhou Černáčka sa im nepodarilo streliť ani čestný úspech.

Rišo Válek (tri kanadské body): „Dnešný zápas hodnotím pozitívne, boli sme hokejbalovejší, mali sme viac z hry, Svidník nepotrestal naše chyby v podobe vylúčení a tohto sa musíme vyvarovať do budúcnosti, lebo práve toto je naša momentálna slabina. No v bráne sme mali výborne chytajúceho ,,Čízka“ Branislava Černáčka, ktorý nám veľmi pomohol a dnešné tri body sme si určite zaslúžili. Ďakujeme fanúšikom za podporu.

Ďalšie výsledky 9. kola: LG Bratislava – Pruské 5:2, Diaková – Martin 3:5, Považská Bystrica – Vrútky 3:1, Ružinov – Kežmarok 3:2, Jokerit Petržalka – Nitra 4:2.

10. KOLO

HBK Hokejmarket Skalica – MŠK Vippokerpro Kežmarok 5:4 po sam. náj. (2:1, 1:2, 1:1).

Góly: Kovalovský 2, Zelenka, P. Janáč, rozhodujúci samostatný nájazd Vadík – Pisarčík, Oravec, Šlachtic, Bednár.

Oproti Svidníku bol Kežmarok podstatne nepríjemnejším súpe-rom. Napriek tomu sa vďaka rýchlo inkasovanému gólu dostal Hokejmarket ešte do konca úvodnej časti do vedenia. V druhom však doplatil na časté vylúčenia a súper dokázal vyrovnať. Keďže aj po troch tretinách bol na ukazovateli nerozhodný stav, muselo sa predlžovať. V nadstavenom čase gól nepadol a v samostatných nájazdoch boli úspešnejší Skaličania, ktorí premenili všetky tri.

Nikolas Kovalovský (autor dvoch gólov): „V úvode súper využil hneď prvú presilovú hru, inkasovaný gól nás paradoxne nabudil a do konca úvodnej tretiny sme otočili priebeh zápasu dvomi gólmi. V druhej tretine sme boli vylučovaní, čo Kežmarok dokona-le využil a zápas vyrovnal. Tretia tretina bola vyrovnaná, hostia vy-rovnali až v samom závere. V predĺžení sme mohli zápas ukončiť, lenže sme nevyužili ponúknutú presilovú hru. Podarilo sa nám rozhodnúť až v nájazdoch, keď všetci traja naši hráči svoj nájazd premenili.

Ďalšie výsledky 10. kola: Jokerit Petržalka – Pruské 2:1 sn, Ružinov – Svidník 6:3, Diaková – Vrútky 5:3, Považská Bystrica – Martin 3:4, LG Bratislava – Nitra 4:0.

1. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  10. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
  2. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  5. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  6. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  7. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  8. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Mesto Skalica zníži vplyv v spoločnosti Grafobal Group Golf Resort

Mesto Skalica odsúhlasilo návrh akcionára spoločnosti Grafobal na navýšenie základného imania spoločnosti Grafobal Group Golf Resort Skalica o sumu 972-tisíc eur upísaním nových akcií.

Kandidátom opozície na primátora Senice je Pavol Kalman

Spoločným kandidátom opozície na post primátora Senice je Pavol Kalman, terajší podpredseda Trnavského samosprávneho kraja.

Skaličanky na majstrovstvách republiky vo volejbale s historicky najlepším umiestnením

Skalica sa stala počas uplynulého víkendu hostiteľom finálového turnaja mladších žiačok v trojkovom volejbale.