Nedeľa, 20. máj, 2018 | Meniny má Bernard

Basketbalisti Holíča opäť zvíťazili a sú na čele súťaže

Basketbalistom z Holíča vyšiel aj tretí krok v súťaži a po úspechu so Sereďou sa usadili na čele súťaže.

Ilustračné foto MSK BO Holíč(Zdroj: Marián Samson)

MSK BO Holíč - BK Lokomotíva Sereď 94:74 (50:38)

Body a zostava Holíča: Jaborník 20, Bačík 6, Snopko 17, Malčic 6, Hanusek 26, Došek 16, Zajároš 2, Mihaliska, Rypák, tréner: Ľ. Marenčík

Holíčania sa po prvýkrát v aktuálnej sezóne predstavili na domácej palubovke a to proti družstvu zo Serede. Domáci hráči išli do zápasu s odhodlaním a jasným zámerom, čím bolo víťazstvo. Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný a nehralo so vo vysokom tempe. Domáci si držali mierny náskok, ktorý ku koncu prvej štvrtiny natiahli na sedem bodov. Hosťom zo Serede sa v druhej štvrtine podarilo úspešnými trojkovými pokusmi manko zmazať, no Holíčania ku koncu tejto štvrtiny zabrali a vytvorili si 12-bodovy náskok. Druhy polčas už bol v jasnej réžii domácich hráčov a vďaka pekným kombinačným akciám a efektívnym zakončeniam si vytvorili priepastný 20-bodovy náskok. Zápas sa dohral v pohodovej atmosfére a Holíčania si teda pripísali 3. víťazstvo v rade v aktuálnej sezóne 2016/2017.

Ďalšie výsledky: Levice B – Exit Nitra 76:77, Holíč – Sereď 94:74, Partizánske – Dun. Streda 82:54, Topoľčany – Ivanka p.D. 69:72.

1. Tomáš Majtán: Mojím cieľom je zahrať si Fortuna ligu 182
  2. Góly v Lige majstrov, tituly a pôsobenie v Taliansku. Teraz ich čaká baráž o Fortuna ligu. 149