Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Senica nedala na Slovane ani gól a opäť prehrala

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v zápase 12. kola Fortuna ligy 2016/2017 na Pasienkoch nad FK Senica 2:0.

Slovan Bratislava - FK Senica.Slovan Bratislava - FK Senica.

Slovan Bratislava – FK Senica 2:0 (1:0)

Góly: 44. Soumah (z 11 m), 90.+2 De Sa, ŽK: de Marco, Schett – Quaye, rozhodoval: Vlk, 812 divákov.
 Zostavy a striedania:
 Slovan: Greif – Kotula, Saláta, de Marco, Kubík – Scott, Savičevič – Schet (87. Oršula), Soumah, Cleber (76. De Sa) – Čavrič (63. Priskin).
 Senica: Šulla – Gončar, Kopičár, Pillár, Weriton – Quaye – Pirulo (46. Ebwelle), Kratochvíl (76. Jedinák), Mráz – Turyna (60. Astray), Kosorin.

Slovan začal výborne. Po 30 sekundách a rýchlej akcii po pravej strane nasledoval spätný prízemný krížny center a Kubík z tretej vlny v čistej šanci napálil do brvna. V 3. minúte sa v šestnástke dostal k lopte úplne voľný Soumah, trafil ale len ľavú tyč. Hostia sa potom spamätali, hra sa pomerne vyrovnala, hralo sa v strede ihriska. Po polhodine sa dostal do zakončenia hosťujúci Kosorin, ale strieľal slabo do stredu brány a Greif nemal problémy. O chvíľu po prihrávke Clebera v dobrej šanci Soumah zblízka pálil len do náručia Šullu Soumah. V 38. minúte zahrozila Senica, po centri Gončara výborne hlavičkoval Kosorin, ale Greif ešte lepším zákrokom vyrazil na roh. Jediný gól sa zrodil z ničoho nič v závere, keď center Savičeviča odrazil v šestnástke Pillár a z penalty sa nepomýlil Soumah.
 Druhé dejstvo veľa krásy neponúklo. Chýbala tomu ucelená myšlienka, o streľbe či šanciach ani nehovoriac. Hra upadla až do podpriemeru. Až v  83. minúte Soumah pekne vysunul do brejku striedajúceho De Su, ten v nájazde ale trafil len Šullu a pohrdol šancou definitívne rozhodnúť. Senica sa nedostala v závere ani do platonického tlaku v snahe vyrovnať, naopak z brejku De Sa predsa len strelil gól v nadstavenom čase. Senica prehrala na Slovane aj ôsmykrát za sebou.

Hlasy po zápase:
Ivan Vukomanovič
, tréner Slovana: „Musím povedať, že opäť sme nehrali v plnej sile. Vždy nám niekto chýba, teraz sme stratili aj chorého De Kampsa. Aj preto sme nehrali na sto percent. Vieme, že naša hra nezodpovedá tomu, ako by sme chceli hrať. V druhom polčase sme chceli nechať hrať Senicu viac, my sme chceli ťažiť z dobrej organizácie. Nakoniec som rád, že sme strelili dva góly. Chceli sme získať tri body a to sa podarilo.“

Miroslav Mentel, tréner Senice: „Zápas sa hodnotí ťažko, keď prehráte. Máme vykartovaných hráčov, ako napr. Březina. Lepili sme to Kopičárom. Ale problém bol smerom hore, hráme to veľa do šírky, chýba nám kolmá hra. Slovanu gratulujem k trom bodom. Jediné pozitívum dnes bola asi výhra Petra Sagana, ktorému tiež gratulujem.“

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.