Skalica doma pokorila druhú Detvu

Skaličania si po prehre u lídra z Michaloviec napravili chuť v domácom prostredí, keď po výbornom výkone zdolali druhú Detvu 6:4.

HK Skalica sa teší z druhého gólu proti Detve.HK Skalica sa teší z druhého gólu proti Detve. (Zdroj: Vlado Miček)

Skalica – Detva 6:4 (4:1, 1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 9. Romančík (Brodek, Dvonč), 16. Vereš (Janáč, Pavešic), 18. Vaškovič (Janáč, Vereš), 19. Hluch (Grman), 32. Brodek (Dvonč, Mikéska), 44. Janáč (Vereš) – 3. Říha (Srnka, Žilka), 25. Žilka (Říha, Sládok), 42. Hrušík (Gábor), 56. Fekiač (Sládok, Zorvan)

HK Skalica: P. Romančík – Škápik, P. Horváth, Mikéska, Pavešic, K. Grman, Drahorád, J. Kukliš, Halabrín – Vaškovič, R. Vereš, Janáč – R. Dvonč, Brodek, M. Romančík – Hluch, P. Kotzman, Kellerstein – A. Kotzman, Ivičič ml., Šúry.

HC 07 Orin Detva: I. Cibuľa (21. V. Rosandić) – Zorvan, Sládok, M. Šimon, Valjent, Mačkovič, Walter, Balko, Gábor – Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar – Říha, Srnka, J. Žilka – L. Hrušík, Videlka, J. Petro – F. Šedivý, P. Fekiač, Pohanka.

Rozhodca: Fridrich – J. Šefčík, D. Konc ml., 639 divákov.

Prvú šancu stretnutia mal hosťujúci Fekiač, ale Romančík bol pozorný. Lenže Skaličania sa nepoučili a v tretej minúte prvýkrát  inkasovali, keď Říha skvele zakombinoval so Srnkom a nedal domácemu gólmanovi šancu. Tento gól Skaličanmi zatriasol a dlhé minúty sa nezmohli na vážnejší odpor.  Napriek tomu sa im podarilo vyrovnať v 9. minúte, keď si Michal Romančík pekne obkorčuľoval Cibuľu a puk zasunul do prázdnej bránky. V záverečnej päťminútovke prvej časti prišli rozhodujúce okamihy stretnutia. Najskôr Vereš zužitkoval výbornú akciu, keď Pavešic potiahol do útočného pásma, prihral k mantinelu Janáčovi, ktorý prehodil Verešovi, ktorý nemal problém zasunúť puk do odkrytej bránky. V 18. minúte sa nechal vylúčiť hosťujúci Petro a domácim stačilo 15 sekúnd, aby rozohrali podarenú akciu po osi Vereš – Janáč – Vaškovič a Záhoráci viedli o dva góly. Ani to nebolo všetko. V predposlednej minúte prvej časti zachytil Grman puk na modrej, nastrelil ho a Hluch ho šikovným tečom poslal do opačnej strany ako smeroval Cibuľa.

Do druhej časti nastúpili Detvania v bránke s Rosandičom. V 25. minúte zatlačila domáca trojica Vereš, Janáč, Vaškovič hosťujúcich hráčov v ich pásme a gól visel vo vzduchu, ale platilo nedíš – dostaneš. Domáci prepadli a Říha v prečíslení 2 na 1 prihral ideálne Žilkovi, ktorý znížil na rozdiel dvoch gólov. Lenže potom sa Říha nechal zbytočne vylúčiť a poskytol domácim presilovú hru. Dlho sa zdalo, že z nej nič nebude, ale potom predviedol výbornú samostatnú akciu obranca Mikéska, prihral Dvončovi a ten našiel voľný priestor pri Rosandičovej žŕdke. V záverečnej minúte druhej tretiny ešte stálo pri Skalici štastie, keď za Romančíkom zvonila žrď, ale skóre sa nemenilo.

V tretej časti vrhli hostia všetky sily do ofenzívy a už v 42. minúte dokázal Lukáš hrušík znížiť na rozdiel dvoch gólov. Už o dve minúty však opäť vniesla do domácich radov pokoj dvojica Janáč – Vereš, keď prvý menovaný zvyšoval opäť na trojgólový rozdiel. Hostia výrazne pritvrdili, niekedy až za hranicu dovoleného, ale domáci sa s tým dokázali vyrovnať. V závere sa Skaličania nechali dvakrát zbytočne vylúčiť a to využil Fekiač na zdramatizovanie zápasu. Hosťom však k ďalšiemu gólu nepomohla ani dlhá hra bez brankára a domáci si pripísali trochu prekvapivé, ale úplne zaslúžené víťazstvo..