Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita

Skaličania prehrali u lídra z Michaloviec po bojovnom výkone 1:3

Skaličania si po dvoch víťazstvách pripísali prehru, keď Michalovce o svojom víťazstve rozhodli počas druhej časti hry.

Patrik Romančík (HK Skalica)(Zdroj: Vlado Miček)

Dukla Michalovce - HK Skalica 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly a asistencie: 29. Kubát (Ščurko, Lučnikov), 32. Cútt (Banovský, Šterbák), 36. Dolgoš (Cútt, Baláž) – 41. M.Romančík (Janáč)

HK Dukla Michalovce: Trenčan – Kubát, Šterbák, Dolgoš, Hančák, Slimák, Polaček, Buraľ, Boboš – Lučnikov, Ščurko, Fajčák – Banovský, Cútt, Baláž – Kohutiar, Král, Drotár – Slobodník, Verbický.

HK Skalica: P. Romančík – Škápik, Horváth, Mikéska, Pavešic, Grman, Drahorád, Kukliš – Vaškovič, M. Romančík, Janáč – Hluch, Brodek, Dvonč – P. Kotzman, Halabrín, Kellerstein – A. Kotzman, Ivičič, Šúry.

Rozhodcovia: Švajka – Pribula, Kovaľ, 750 divákov.

Skaličania nastúpili na zápas v Michalovciach bez svojho najlepšieho hráča v kanadskom bodovaní Rasťa Vereša, ale napriek tomu dokázali dlho vzdorovať favoritovi stretnutia. Michalovce si v úvodnej tretine vypracovali mierny tlak, ale gólovo sa nedokázali presadiť a tak sa do šatní išlo za bezgólového stavu.

Rozhodujúce momenty stretnutia prišli v prostrednej časti hry. V nej dokázali domáci na Záhorákov zatlačiť a tí si niekedy dokázali pomáhať iba nedovolenými zákrokmi. V 29. minúte išiel na trestnú lavicu za podrazenie Brodek a domácim stačila necelá polminúta, aby sa zásluhou Kubáta ujali vedenia. V 32. minúte zvýšil už na dvojgólový rozdiel Cútt, ale ani to nebolo zo strany domácich všetko. V krátkom slede išli na trestnú lavicu hosťujúci Grman a Pavešic. Skalica síce minútové oslabenie o dvoch hráčov ustála, ale v oslabení o jedného muža inkasovala po tretíkrát. Presadil sa obranca Dolgoš a domáci získali po dvoch tretinách pohodlný trojgólový náskok.

Skalica nezložila zbrane a hneď v prvej minúte tretej časti znížila na rozdiel dvoch gólov, keď sa v presilovej hre presne trafil Patrik janáč po asistencii Michala Romančíka. V ďalšom priebehu si však domáci svoj náskok pozorne strážili a aj keď museli čeliť jednému oslabeniu, druhýkrát už neinkasovali.

Ďalšie výsledky:

HK Gladiators Trnava - HC Prešov Penguins 3:9 (0:2, 2:4, 1:3)
Góly: 24. Jurák, 40. D. Schmidt, 55. Glemba - 12., 37. a 50. A. Lipovský, 9. J. Prokop, 26. Mikolášek, 27. Kamalov, 34. D. Šimčák, 55. Bylina, 60. Jokeľ, 155 divákov

MHC Martin "B" - HC Topoľčany 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Góly: 12., 54. a 58. Uhrík, 8. a 37. R. Varga, 53. Šalka - 5. Juraj Gašparovič, 15. Kluka, 57. Priganc, 86 divákov

HK '95 Považská Bystrica - HC 07 Orin Detva 3:4 po samost. nájazdoch (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 29. Koleda, 45. Kleinedler, 59. L. Klíma - 13. P. Fekiač, 16. Videlka, 50. Škvaridlo, 113 divákov