Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

Seničania v prestrelke prehrali s Prievidzou po predĺžení

Seničania v 4. kole privítali hokejistov Prievidze a po divokej prestrelke nakoniec prehrali po predĺžení 6:7.

Radosť domácich po jednom z gólov HK 91 Senica.(Zdroj: Vlado Miček)

HK 91 Senica – Prievidza 6:7 po pr. (2:1, 1:3, 3:2 – 0:1)

Góly: 2. L. Dolinajec (E. Štefanka), 2. F. Planka (M. Vereš, P. Krč), 21. T. Pavlík (B. Záhumenský, P. Záviš), 44. O. Čagan (T. Strýček, T. Jamárik), 49. T. Pavlík (T. Hrnčirík, M. Daniel), 54. T. Pavlík (M. Volek, M. Daniel) – 19. Pánis, 26. Macháč, 38., 47. a 61. Mendel, 40. Holúbek, 52. Kovalík

Vylúčení: 4:6 na 2. min. presilovky: 2:1, oslabenia 0:0, strely: 35:43

Rozhodovali : Valachovič - J. Šefčík, Purgat ,  262 divákov

HK 91 Senica : Lukáč - Záviš, Záhumenský, Paračka, Krč, Parakhonka, E. Štefanka, Volek, Štefka, - T. Pavlík, Hrnčirík, M. Daniel - Plánka, M. Vereš, Š. Szalva - Krumpál, M. Konečný ,Dolinajec - Jamárik, Čagan, T. Strýček

Senica mala raketový nástup.Už v 1. minúte blafák Pavlíkovi nevyšiel, no v 2. minúte ,behom 20-tich sekúnd viedla dvoj gólovým  rozdielom. Dolinajec pekne zavesil 1:0, po ńom  Plánka opäť potešil divácku kulisu 2:0. Potom domáci, ako by sa uspokojili s vedením, a hostia začali vystŕkať rožky. Mali viac gólových príležitostí. V týchto fázach podržal Senicu brankár Filip Lukáč, ktorý z 20 -tich striel, zneškodnil 19. Na koniec ho prekonal Pánis 2:1.

Uvod prostrednej časti sa opäť vydaril Senici.T. Pavlík nechal sedieť na trestnej hosťujúceho Beńadika len 6 sekúnd a dal tretí gól 3:1. Zdalo sa ,že to bude jednoznačná záležitosť Záhorákov, no Prievidza sa nevzdávala. V 26.min. Machač znížil na rozdiel gólu a hostia v priebehu tretiny ešte otočili skóre na 3:4.

V 3.tretine už v 15.sekunde dostal brankár domácich nepríjemnú strelu do masky, ale to mužstvo to nerozhodilo a Ondrej Čagan svojím prvým gólom v súťaži vyrovnal na 4:4. V tejto časti hry videli diváci 5 gólov.Ku cti patrí, že domáci vždy vyrovnali jedno gólové manko na 6:6 v riadnom hracom čase.Všetko mohol zmeniť T.Pavlík, ktorý 35 sekund pred koncom išiel sám od polovice ihriska na brankára hostí, ale tutovku nevyužil a tak sa predlžovalo. V predĺžení mali viac šťastia horehronci, po chybe pred bránou Senice dala Prievidza víťazný gól a odviezla si 2 body, domácim zostal len jeden.

Povedali po zápase:

Boris Záhumenský, trenér HK 91:

Dali sme dva rýchle góly a mne sa zdá ako by sa mužstvo uspokojilo.Prestali sme korčuľovať a zase sme to museli doťahovať.Trikrát sme prehrávali o gól, trikrát sme dotiahli. Nedorozumenie v predĺžení a zbytočný gól.

Lukáš Dolinajec:

Začali sme dobre, bolo to super, potom sme to podcenili  a takto to dopadlo.

Tomáš Pavlík:

Bohužial  sme nehrali celý zápas rovnakým výkonom, chvilku sme hrali, chvilku oddychovali, potom to bolo vidieť aj na výsledku, že sme museli stále doťahovať.Zápas pre divákov dobrý, padlo veľa gólov.Súper hral dobre do tela a využil každú našu chybičku.

Tibor  Strýček:

Po dvoch rýchlych góloch sme prestali hrať.Hostia vyrovnali a potom sme väčšinou zápasu doťahovali. Sila mužstva sa ukázala, keď sme trikrát dokázali zvrátiť skóre.

Tomáš Hrnčirík:

Začiatok bol dobrý.Mali sme dosť síl.Je vidieť, že ešte máme málo natrénované. Myslím, že to ešte chvíľu potrvá a bude to všetko v poriadku, na lepšej vlne ako dnes.Chvalabohu aj za ten jeden bod.

Ďalšie články z témy Hokej

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Hokej  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, Hokej - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018), Hokej

1. Hasiči zasahujú pri nehode pri Stupave, zranené sú aj deti 1 336
  2. Zrekonštruovaný Pamätník Červenej armády v Zohore slávnostne odhalili 186
  3. Posledný májový víkend zavíta do Stupavy Cirkuľart 97
  4. REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy 90
  5. V Šaštíne bude cez víkend Svätodušná púť 50
  6. Góly v Lige majstrov, tituly a pôsobenie v Taliansku. Teraz ich čaká baráž o Fortuna ligu. 49