Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Skalica víťazne a je lídrom II. ligy

Skalica zvládla s ľahkosťou duel vo Svätom Jure, kde po góloch Šebestu, Človečka a Hlavatoviča zvíťazila 3:0.

Autor prvého gólu Daniel Šebesta.(Zdroj: Vlado Miček)

Svätý Jur - Skalica 0:3 (0:1)

Góly: 21. Šebesta, 60. Človečko, 81. Hlavatovič

Karty:   81. Šufliarský – 37. Hlavatovič

Držanie lopty: 45 % : 55 %, strely na bránku: 4:14, strely mimo: 4:16, rozhodcovia: Igor Kozák – Radoslav Bobko, Martin Vitko, 256 divákov

ŠK Svätý Jur: Švábek – M. Ulrich, T. Ulrich, Doležaj, Šufliarský (86. Kemlage), Hulák (25. Valachovič), Bumbera, Gašparovič, Angelovič, Vika (67. Benes), Vlček

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szöcs, Švrček, Lipták, Šebesta (83. Jakubek), Hlavatovič, Mizerák, Milunović (87. Vrábel), Majerník, Človečko, Ľ. Ulrich (Hruška)

Domáci začali odvážne a už po dvoch minútach ohrozili Čikoš-Pavlička, ktorý ich pokus vyboxoval na rohový kop. Po tejto akcii sa dostali k slovu aj hostia, ale ani oni sa nedostali k výraznejšej šanci. Po štvrťhodine hry mali možnosť štandardnej situácie domáci, ale skalická defenzíva si s ňou dokázala bez väčších ťažkostí poradiť. Od tohto okamihu zvýšili Záhoráci tlak a v 20. minúte sa dočkali odmeny. Jurčania faulovali pred šestnástkou a faul potrestal presným zakončením Daniel Šebesta. O tri minúty mohlo byť už 2:0, ale domáci gólman Švábek výborne zasiahol a strelecký pokus hostí vyrazil na roh. Ani v ďalších minútach aktivita Skalice nepoľavovala a zápas mali pod svojou kontrolou. Zo svojej prevahy však dokázali vyťažiť iba niekoľko striel a rohových kopov bez gólového efektu.

Druhý polčas začali hostia výraznou aktivitou a pripisovali si jeden strelecký pokus za druhým. Po hodine hry sa okrem prevahy dočkali hostia aj druhého gólu, ktorý prišiel z kopačky Človečka. Ani tento gól nezastavil aktivitu zeleno-bielych, ktorý boli v druhom polčase strelecky výrazne aktívnejší ako domáci. Nakoniec sa dočkali aj tretieho presného zásahu vďaka Hlavatovičovi a zopakovali tak výsledok z úvodného kola, keď Svätojurčanov zdolali rovnakým výsledkom 3:0.

1. MFK Skalica    12    7    4    1    21:4    25
2. FC ŠTK 1914 Šamorín    12    7    3    2    19:10    24
3. FC Spartak Trnava B    12    7    3    2    21:15    24
4. ŠKF Sereď    12    7    2    3    30:16    23
5. FC Nitra    12    7    1    4    25:15    22
6. MŠK Žilina B    12    5    4    3    22:17    19
7. AFC Nové Mesto nad Váhom    12    4    6    2    18:12    18
8. FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa    12    3    2    7    12:26    11