Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Myjava vybavila postup za 18 minút, čaká nás derby Skalica - Myjava

Myjavský Spartak pricestoval do Šale s jednoznačným cieľom postúpiť a svoje úsilie korunoval hneď v úvode.

Ľuboš Kolár sa teší z 3. gólu Myjavy v zápase Slovenského pohára Duslo Šaľa - Spartak Myjava.(Zdroj: Vlado MIček)

Duslo Šaľa – Spartak Myjava 2:5 (0:3)

Góly: 71. Jurík, 85. Herceg - 3. a 83. Holiš, 9. Pavlík, 18. a 80. Kolár

Myjava už základnou zostavou dala najavo, že v u treťoligistu neche nič podceniť. V takmer základnej zostave sa pustila do súpera vehementne a už po deviatich minútach mali zverenci trénera Radványiho dvojgólový náskok zásluhou Holiša a Pavlíka. Keď sa v 18. minúte presadil po centri Sládka najlepší strelec Fortuna ligy Kolár, zdalo sa, že domáci skončia s vysokým debaklom. Nasvedčovali tomu aj zvyšné minúty prvého polčasu, ktoré sa takmer výlučne odohrávali na polovici domácich. Lenže Spartak nevyužil veľké množstvo štandardných situácií a aj keď dosiahol ďalšie dva góly, neplatili pre faul útočiaceho hráča a postavenie mimo hry.

Druhý polčas už mal podstatne nižšie obrátky, čo umožnilo dostať sa do šancí aj domácim. Tí sa nakoniec dočkali aj presného zásahu, keď sa po chybe obrany dostal do šance striedajúci Guemache, ktorého Solnička zastavil len za cenu faulu v pokutovom území. Následný pokutový kop premenil s prehľadom Jurík. Pr Myjavu mohlo byť o pár sekúnd ešte horšie, ale ďalší striedajúci hráč Herceg poslal ponad Solničku loptu len tesne vedľa. Táto situácia predsa len naštartovala favorita k väčšej aktivite a výsledkom boli ďalšie dva góly, keď sa opätovne zapísali do listiny Kolár a Holiš. Gólovú bodku za duelom dal však domáci Herceg, ktorý po chybe defenzívy hostí využil samostatný nájazd na Solničku a uzavrel na pijateľných 2:5 z pohľadu domácich. V nadstavenom čase ešte mohol zavŕšiť hetrik Kolár, ale tesne minul Rusznákovu bránku. Za pozornosť stojí, že v hľadisku hrali prím hosťujúci fanúšikovia, ktorí vytvorili Myjavčanom takmer domáce prostredie.

Myjava a Záhorie sa tak môže tešiť po krátkej dobe na ďalšie kopaničiarsko – záhorácke derby, keďže Spartak sa v ďalšom kole predstaví na ihrisku v Skalici.

Dvojice osemfinále slovenskej pohárovej futbalovej súťaže Slovnaft Cupu 2016/2017 (zhora podľa "pavúka") - hrá sa 18. resp. 19. októbra 2016 na jeden zápas: