Senica odohrala po dlhom čase kvalitný duel, ale s trpkým koncom. Favorizovanej Myjave bola vyrovnaným súperom, ale v závere dvakrát inkasovala a prehrala 0:2.

Seničan Weriton sa snaží preniknúť cez Myjavčana Tomáša Marčeka.Seničan Weriton sa snaží preniknúť cez Myjavčana Tomáša Marčeka. (Zdroj: Vlado Miček)

Myjava – Senica 2:0 (0:0)

Góly: 80. Kóňa, 87. Kollár

ŽK: 53. Ostojić - 25. Quaye, 72. Pillár, 1313 divákov

Myjava: Hruška - Beňo, Ostojić, Pavlík, Machovec - Bílovský, Kóňa - Brigant (59. Sládek), Marček (59.Pekár), Kukoľ - Kollár (89. Mehremić)

Senica: Šulla - Honchar, Červeňák, Pillár, Weriton - Kratochvíl, Quaye (83. Kopičár) - Pirulo, Mráz (69. Mráz), Ebwelle (85. Kosorin) - Turyna

Úvodnú šancu strtnutia mali Myjavčania, keď Machovcov priamy kop obtrel bočnú sieť Šullovej brány. Potom sa k slovu dostali aj Seničania. Kratochvílovu strelu Hruška iba vyrazil na rohový kop. Po ňom sa mohlo skóre meniť prvýkrát, keď si dezorientovaná obrana takmer strelila vlastný gól, ale Hruška reflexívne skvele zasiahol. Aj v nasledujúcich minútach mala Senica loptu častejšie pod kontrolou, ale chýbali šance. Ďalšia strela na bránku prišla až v 25. minúte, zato však bola mimoriadne nebezpečná. Hruškov výkop predĺžil Marček na Kolára, ktorý stál zoči voči Šullovi, ktorý však vytiahol výborný zákrok a odrazenú loptu odpratal na rohový kop Pillár. Následné minúty patrili domácim, ale Bílovského pokus zblokovala obrana a Marčekova strela skončila v náručí senického brankára. V 43. minúte preveril Ebwelle domáceho gólmana a v samom závere opäť výborne zasiahol Šulla, keď si takmer vlastný gól strelil debutant Červeňák. Následne síce domáci dopravili loptu do siete, ale gól pre postavenie mimo hry neplatil.

Druhé dejstvo sa začalo nádejnou šancou Turynu, ktorý sa rútil do šestnástky domácich, ale dal si dlhú loptu a jeho následný pokus dokázal zblokovať Pavlík. V ďalšom priebehu na oboch stranách prevládala opatrnosť a šance sa rodili iba ťažko. Myjave pomohli striedania, keď sa po hodine hry na ihrisko dostali ofenzívne opory Sládek a Pekár. Prvý menovaný hneď preveril pozornosť, ale o minútu zahrozil na druhej strane Turyna, ktorého jedovatú strelu len s ťažkosťami vyrazil Hruška. V 64. minúte sa Pekár obtočil okolo Quayeho, ale jeho strela o centimetre minula bránu. V 67. mnúte prišla obrovská šanca Senice. Ebwelle vysunul ideálne Weritona, ten vyzvŕtal myjavskú defenzívu a loptu ako na podnose ponúkol Mrázovi. Ten ju však vystrelil veľmi slabo a Hruška s ňou nemal problém. S blížiacim sa záverom gradovala kvalita zápasu a začali pribúdať šance na oboch stranách. Nepríjemný center Kúkoľa hlavičkoval nepresne Sládek, ďalší zlikvidoval Šulla. Priamy kop po ruke Pillára išiel vedľa a v 75. minúte mohlo udrieť na druhej strane. Po výbornom vysunutí Weritona sa pred hruškom objavil Turyna, ale stroskotal na pozornom brankárovi a následná dorážka Weritona už postrádala prudkosť. O dve minúty sa mohol do listiny strelcov zapísať Červeňák, ale jeho hlavička mierila nad. Desať minút pred koncom sa diváci dočkali prvého gólu. Pomerne ľahký center Šullovi prepadol cez rukavice a Kóňa nemal problém dopraviť loptu do prázdnej bránky. Záhoráci sa ešte snažili s výsledkom niečo spraviť, ale hlavička Kratochvíla nemierila medzi tri žrde. Domáci ešte v závere dokázali využiť otvorenú obranu Senice a po centri Sládka nemal pridal Kolár druhý gól. V závere sa ešte rútil na Hrušku striedajúci Jakub Kosorín, ale netrafil bránku Kopaničiarov a tak sa duel skončil dvojgólovým víťazstvom Myjavy.

Hlasy po zápase:

Mikuláš Radványi (Spartak Myjava): "Zápas nevyzeral tak, ako sme si predstavovali. V prvom polčase sme mali slabší pohyb, boli sme pomalší. Napriek tomu sme tam mali aj šance, ktoré sme nevyužili. Pomohlo nám striedanie, kedy prišli Pekár so Sládekom. Akonáhle sú oni dvaja na ihrisku, začíname dominovať. Samozrejme, gól sme dali po hrúbke súperovho brankára. Chceli sme vyhrať, to sa nám podarilo, za to, že chalani išli za víťazstvom až do konca ich musím pochváliť."

Miroslav Mentel (FK Senica) : "Bol to pre nás smolný zápas, pretože podľa mňa by dnes svedčala stretnutiu remíza. Šance boli na oboch stranách, v prvom i druhom polčase, súper bol trochu šťastnejší pri tom prvom góle a pri druhom góle sme už hrali vabank. Škoda, na góly sa veľmi narobíme, nepadá nám to tam, ak by sme dali prvý gól asi by ten zápas aj vyzeral inak. Skončilo to bohužiaľ opačne, súperovi gratulujem a držím pästi v ďalších bojoch."