Nedeľa, 21. október, 2018 | Meniny má Uršuľa

Skaličania rozstrieľali hokejbalistov Nitry

Skaličania si po prehre s Považskou Bystricou napravili chuť a jednoznačne zdolali Nitru 6:0.

Autor hetriku proti Nitre Richard Válek.(Zdroj: Vlado Miček)

Hokejmarket Skalica – Nitrianski Rytieri 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)

Góly: 16. Válek (Smetana, Janáč), 26. Krajsa (Válek), 26. Smetana (Zelenka), 29. Válek (Smetana, Janáč), 32. Válek (Daniel, Janáč), 35. Martinusík (Nečas)
Rozhodovali: Boháček – Prudík
Skalica: Černáček – Sobol, Salajka, Daniel, Zelenka, P. Smetana, P. Janáč, Mikéska, Martinusík, Válek, Babiar, Vadík, Nečas, Čulen, Krajsa, D. Janáč
Nitra: Petrík (od 31. Charizopulos) – Kovalinka, Maxin, Ma. Gajdoš, Mi. Gajdoš, I. Gajdoš, Riegel, Daniška, Čičo, Belovič, Beniač, Révay, Ščasný, Šuník, Adam Tothezere, Adr. Tothezere.
Skalica privítala na svojom ihrisku súpera, ktorý chcel hrať hokejbal a bol z toho atraktívny duel. Prvá tretina bola zoznamovacia, keď si mužstvá síce vytvorili niekoľko zaujímavých príležitostí, ale bez úspešného zakončenia.
V druhej časti sa domáci dostali už v úvodnej minúte do vedenia. Mikéska potiahol loptičku do útočného pásma, domáci sa dostali vo väčšom počte pred brankára Petríka a pohotový Válek otvoril skóre stretnutia. Jednogólová strata nútila aj hostí k väčšej aktivite smerom dopredu, a tak boli šance na oboch stranách, ale bez gólového využitia. V polovici zápasu sa Hokejmarket dostal k presilovej hre. Vytvoril si veľký tlak, ale obrana na čele s Petríkom odolala. V 26. minúte mali Skaličania výhodu ďalšej presilovej hry, ktorá však trvala iba niekoľko sekúnd, keďže za držanie hokejky išiel na trestnú lavicu Salajka a sily na ihrisku sa vyrovnali. Paradoxne, práve tento moment domácich naštartoval a Krajsa dostal domácich do dvojgólového vedenia. Lenže to nebolo všetko a už po pár sekundách trestal nesústredenú obranu hostí Smetana. Hostia až do konca tretiny nevedeli, kam skôr skočiť a Záhoráci to ešte raz trestali, keď na 4:0 upravil Válek.
Do záverečnej časti nastúpil v bránke hos-tí Charizopulos, ale aj ten musel už po necelých dvoch minútach loviť loptičku z bránky, keď si ho vychutnal Válek a dovŕšil svoj hetrik. O ďalšie tri minúty našiel z rohu ihriska výbornou prihrávkou Nečas Martinusíka a skóre sa menilo opäť. V ďalšom priebehu nasledovali zahodené šance domácich. Najbližšie ku gólu mal mladý Čulen, ale jeho strela skončila iba na žŕdke nitrianskej bránky. Hostia sa v záverečnej päťminútovke snažili aspoň o čestný úspech, ale proti bol výborne chytajúci Černáček. Okrem niekoľkých veľmi dobrých šancí zlikvidoval aj dva samostatné nájazdy a prispel k jednoznačnému víťazstvu Skalice.

Ďalšie zápasy 4. kola: Považská Bystrica – Petržalka 4:2, Diaková – LG Bratislava 0:2, Ružinov – Pruské 3:2, Svidník – Martin 2:7, Kežmarok – Vrútky 4:1.