Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Skalica zdolala Banskú Bystricu tesne 1:0

Skalica prispela k úspešným Skalickým dňom víťazstvom nad Banskou Bystricou 1:0, aj keď podľa priebehu mohlo a malo byť aj vyššie.

Rozhodujúci moment zápasu 10. kola DOXXbet ligy MFK Skalica - FK Dukla banská Bystrica, keď domáci Marko Milunovičstrieľa z pokutového kopu víťazný gól.(Zdroj: Vlado Miček)

Skalica - Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 23. Milunovič (11 m)

Žlté karty: 59. Szöcs – 72. Valent, 87. Fuják

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szöcs, Švrček, Ulrich (77. Vrábel), Šebesta (86. Neoveský), Hlavatovič, Mizerák, Milunovič (80. Jakubek), Majerník, Človečko, Hruška

FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Chupáč, Daniel, Snitka, Vitek (46. Valent), Čtvrtníček, Jarabica, Savič, Gaško (64. Neušel), Ungar, Fuják

Rozhodca: Chmura – Bobko, Poracký, 615 divákov.

Skalica začala domáci duel proti Banskej Bystrici ofenzívne a už v úvode ohrozovala bránku Maťašovského. Ale strely Ulricha, Hlavatoviča a Mizeráka leteli mimo priestor troch tyčí. V 10. minúte sa prvýkrát mohlo meniť skóre. Nová posila na stopérskom poste Szöcs poslal dlhý krížny pas na Hrušku, ktorý loptu sklepol pre Milunovica, ale ten vo výbornej pozícii netrafil bránu. V nasledujúcich minútach to skúšali centrami Mizerák a Šebesta, ale bez úspechu. V 17. minúte Svrček uvoľnil v šestnástke Hrušku, ale ani ten netrafil bránu. V 18. minúte ukázali Záhoráci peknú kombinačnú akciu, ktorá však stroskotala na postavení mimo hry Ulricha. V 19. minúte sa diváci dočkali prvej strely na bránku. Loptu potiahol Šebesta, prihral Ulrichovi, ktorý vystrelil, ale Maťašovský nemal s jeho pokusom vážnejšie problémy. Skalica bola aj naďalej aktívna a v 23. minúte sa dočkala zaslúženej odmeny. Svrček vyzvŕtal defenzívu Banskej Bystrice, peknou spätnou prihrávkou vyzval k strele Hrušku, ktorému však zakončenie prekazil nedovoleným zákrokom Ungar. Rozhodca Chmura zapískal pokutový kop. Loptu si postavil Milunkovic, ktorý svojim premiérovým ligovým gólom za Skalicu otvoril skóre stretnutia. Až v 25. minúte sa prvýkrát dostal k lopte domáci brankár Čikoš-Pavličko, keď boxoval center po štandardnej situácii. To bolo zo strany hostí v prvom polčase smerom dopredu všetko. V 32. minúte pálil Ulrich, ale bol z toho iba rohový kop. Z neho zahrozil kapitán Majerník, ale jeho pokus obrana odvrátila. Peknú akciu predviedli Skaličania v 35. minúte, keď si medzi sebou loptu vymenili Ulrich a Šebesta, ale center prvého menovaného len tesne minul voľného Milunoviča pred bránkou. Od 36. minúty v priebehu troch minút trikrát pálil Šebesta, ale najskôr minul bránku, potom ho vychytal Maťašovský a tretí pokus zblokovala defenzíva. Rýchlu akciu po osi Mizerák – Hruška zakončoval Človečko, ale jeho prudká strela tesne minula bránu. V závere úvodného polčasu sa ešte dostala Skalica k rohovému kopu, ale ani z neho nezapršalo.

Druh polčas začal Človečkovou zblokovanou strelou. V 49. minúte sa Čvrtníček dostal k odrazenej lopte, ale jeho hlavička minula bránku domácich. Bol to vôbec prvý strelecký pokus hostí v zápase. Po ňom sa Banská Bystrica mierne osmelila a Čikoš musel likvidovať v 53. minúte center hostí. Po hodine hry sa mohlo skóre meniť opäť. Lenže po peknej akcii Svrčeka, ktorý uvoľnil Hrušku, presný center z výbornej pozície poslal Ulrich hlavou len centimetre vedľa hosťujúcej bránky. Takmer identická situácia sa opakovala o tri minúty a Ulrich v ešte lepšej pozícii hlavičkou trafil obrancu pred sebou.V 66. minúte vyšiel presing domácim futbalistom, Hruška sa ocitol vo výbornej pozícii, ale miesto zakončenia sa pokúšal o prihrávku, podobne ako ďalší jeho spoluhráči. Akcia napokon skončila gólom Milunoviča, ktorý však neplatil pre ofsajd. Táto akcia akoby predznamenala ďalší vývoj zápasu a Skalica sa začala obávať o výsledok zápasu, ktorý do týchto chvíľ mala plne v rukách. V 67. minúte Čikoš likvidoval center hostí. Podstatne viac práce však mal v 73. minúte. Asi z 22 metrov napriahol Snitka, ale jeho strela na hranici šestnástky zmenila smer do opačného rohu po teči Čtvrtníčka. Čikoš-Pavličko však skvele zareagoval a loptu dokázal s námahou vytesniť na rok. Bola to prvá a zároveň posledná strela hostí do priestoru bránky. V 75. minúte saešte k strele odhodlal hosťujúci Ungar, ale mieril mimo. V záverečnej štvrťhodine sa ešte striedaniami snažil oživiť mužstvo domáci tréner Kostelník. Takmer tu vyšlo, ale striedajúci Jakubko v samostatnom nájazde na bránu hostí volil prihrávku na Vrábela, ktorá bola nepresná a z akcie nebolo nič.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, MFK Skalica, Futbal