Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

Holíč nespokojný s rozhodcom Porubanom v Borčiciach, podal protest

Po prvoseptembrovom kole si sťažovali Jaslovské Bohunice, teraz Holíč.

TJ Iskra Borčice(Zdroj: Iskra Borčice)

Ten bol nespokojný s rozhodovaním rozhodcu Porubana a podal podnet voči jeho neobjektívnemu pískaniu. Znenie protestu bez úprav:

"Po zvážení okolností zo zápasu 4. ligy Severozápad ZsFZ podáva klub TJ Iskra Holíč protest proti výkonu hlavného rozhodcu zápasu, p. Denisa Porubana.

Hlavný rozhodca počas celého zápasu až prehnane posudzoval zákroky hosťujúceho mužstva, hlavne v okolí  pokutového územia hostí. Počas celého zápasu evidentne nadŕžal domácemu mužstvu, keď aj sebemenší kontakt hráčov končil posúdením ako faul proti hosťom.

V 74. minúte zápasu odpískal pokutový kop za hranie rukou. Podľa nášho názoru a nášho výkladu pravidiel futbalu v časti hranie rukou rozhodca musí vziať pri posudzovaní do úvahy najmä nasledujúce okolnosti:

1. Či ide o pohyb ruky k lopte - nie lopty k ruke - čo bol prípad nášho hráča.

2. Aká je vzdialenosť medzi súperom a loptou - neočakávaná, prudká strela z malej vzdialenosti - medzi domácim a hosťujúcim hráčom bola vzdialenosť menšia ako 1,5 metra a hosťujúci hráč nemal možnosť primerane zareagovať.

Podľa nášho názoru sa pokutový kop nemal pískať.

Po strelení vyrovnávajúceho gólu v 75. minúte všetky kontakty aktérov zápasu posudzoval v prospech domáceho mužstva. V 84. minúte zápasu fauloval domáci hráč č. 10 Barčík hosťujúceho hráča, za čo správne HR udelil ŽK. Následne potrestaný hráč nakopol loptou ležiaceho hosťujúceho hráča, za čo mala byť udelená minimálnme druhá ŽK a následne ČK, čo však HR neurobil.

V závere zápasu HR nastavil až 4 minúty, ale na takéto nastavenie nemal žiadny dôvod. Počas celého druhého poločasu bolo len jedno ošetrovanie a to nášho brankára, kde podľa nášho názoru prišlo k faulu naňho po centrovanej lopte a výskoku nášho brankára - útočiaci hráč neprimeranou silou atakoval hosťujúceho brankára, ale HR faul proti domácim neodpískal. Celé ošetrenie netrvalo viac ako 1 minútu (aplikácia chladivého spreja).

V 92. minúte zápasu HR odpískal PVK (priamy voľný kop) po bežnom kontakte brániaceho a útočiaceho hráča v prospech domácich, z ktorého dosiahli gól. Okamžite po rozohraní lopty hosťami odpískal koniec zápasu, aj keď do konca nastavenia ostávala ešte 1 minúta a 28 sekúnd.

Svojim výkonom HR poškodil hosťujúce mužstvo a preto žiadame o vyvodenie príslušných dôsledkov."

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Holíč, Futbal

1. Hasiči zasahujú pri nehode pri Stupave, zranené sú aj deti 1 334
  2. Zrekonštruovaný Pamätník Červenej armády v Zohore slávnostne odhalili 186
  3. Posledný májový víkend zavíta do Stupavy Cirkuľart 97
  4. REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od III. po VIII. ligy 88
  5. V Šaštíne bude cez víkend Svätodušná púť 50
  6. Góly v Lige majstrov, tituly a pôsobenie v Taliansku. Teraz ich čaká baráž o Fortuna ligu. 49