Malacky na úvod prehrali v Považskej Bystrici

Malacky v extraligovej premiére prehrali na palubovke Považskej Bystrice 14:28.

Strojár Malacky.(Zdroj: Miroslav Mízner)

Považská Bystrica – Malacky 28:14 (11:10)

Góly Malaciek: M. Sedláček 3, Živica 3, Pavlík 3/1, Oslej 2, R. Baláž, D. Stachovič, P. Stachovič

Malacky: Roško – T. Stachovič, Pavlík, R. Baláž, Oslej, D. Stachovič, Piaček, Sedláček, P. Stachovič, Dobrocký, T. Stachovič, T. Baláž, Živica

Domáci začali duel svižne a už v úvode piatej minúty viedli 3:0. Na premiérový gól v extralige si museli Malačania počkať až do záveru piatej minúty, keď na 1:3 znižoval Martin Sedláček. Hostia napriek tomu, že boli v úvodnom dejstve až päťkrát v oslabení, dokázali s domácim favoritom držať krok. V 20. minúte svietil na ukazovateli vyrovnaný stav 6:6 a až do záveru polčasu nedokázali domáci odskočiť na viac ako dva góly.

Podobne ako v prvom, tak v druhom polčase patril úvod domácemu mužstvu, ktoré odskočilo do štvorgólového vedenia. To si udržiavalo až do 43. minúty, keď bol stav 17:13. Od tohto momentu sa prejavila lepšia kondičná pripravenosť a širšia lavička domácich. V záverečných 17 minútach dokázali Záhoráci streliť iba jediný gól, naopak inkasovali až 11 a z prijateľného výsledku sa stala vysoká prehra.

Najbližšie sa Strojár Malacky predstaví opäť u súpera, keď v sobotu 10.9. od 18:00 nastúpi na palubovke v neďalekej Modre.

Ďalšie články z témy Hádzaná

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Hádzaná  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Malacky

1. Po policajnej akcii v Senici a Nitre vyhostili 24 cudzincov 149
  2. Záhorie získa viac ako milión eur vďaka združeniu Partnerstvo pre Horné Záhorie 107
  3. V okolí Holíča a Skalice nasnežilo, na diaľnici sa stali prvé nehody 79
  4. Mladík z Malaciek napriek zákazu jazdiť navštevoval autoškolu, už je obvinený 73
  5. Sponzor zaručil Senici účinkovanie zatiaľ do konca sezóny 71
  6. V Skalici sprístupnia výstavu Bolo u nás more 51
  7. Obchvat Senice má bližšie k realizácii, financovať by ho mali z eurofondov 33
  8. Nová brankárska posila Dominik Holec: V Senici bolo vždy rodinné prostredie 32
  9. Skalica: Nikto nevie, čo s opustenou budovou 20