Jednoznačná záležitosť Skalice, v Martine rozhodla už do polčasu

Skaličania si po troch remízových dueloch spravili chuť v Martine.

MFK Skalica.MFK Skalica.(Zdroj: Vlado Miček)

Martin - MFK Skalica 0:3 (0:3)

Góly: 23. Neoveský, 29. Ulrich (11 m), 37. Lipták, R: Július Straka – Roman Poracký, Daniel Poláček, 521 divákov

MŠK Fomat Martin: Gonšor (46. Feriančík) – Romančík, Palenčár, Stašík, Ďungel, Thomka, Ďanovský, Gríger, Koleno, Žilák (58. Gorelčík), Ondrek (72. Burger)

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Lipták, Ulrich (82. Vrábel), Hlavatovič, Neoveský, Mizerák, Milunović (70. Jakubek), Majerník, Človečko, Hruška (79. Slaný)

Skalica sa od úvodného hvizdu pustila bez ostychu do svojho protivníka a už v úvodnej minúte prvýkrát pálil Človečko, ale jeho strela minula tri žrde. Skalica bola aj naďalej aktívna, ale do vyloženej šance sa v úvodnej dvadsaťminútovke nedostala. V jej závere si prvýkrát siahol na loptu Čikoš-Pavličko, ale center zo štandardnej situácie mu veľa starostí nenarobil. Zato o tri minúty už udrelo na opačnej strane, keď Človečko ideálne narazil pred šestnástkou Ondrejovi Neoveskému a po jeho strele sa skóre menilo prvýkrát. Záhoráci sa neuspokojili a pokračovali aj naďalej v ofenzívnom predstavení. To sa im vyplatilo už po piatich minútach, keď sa domácej obrane podarilo zastaviť Ulricha v šestnástke len za cenu faulu. Sám poškodený si postavil loptu a bez problémov zvýšil na 2:0. Skaličania aj naďalej jednoznačne dominovali na trávniku, ale niekoľkokrát zastavili ich sľubne sa rozvíjajúce akcie ofsajdové pozície. Ale Skalica stihla do polčasu uderiť aj po tretíkrát. Domáca obrana síce dokázala vyriešiť neprehľadnú situáciu pred vlasnou bránkou, lenže k lopte sa mimo šestnástky dostal Peter Liptk a svojim premiérovým gólom za Skalicu zvýšil už na rozdiel triedy. Pri tomto góle sa musel červeňať aj domáci gólman, keďže strela išla do stredu bránky.

Do druhého dejstva už domáci brankár nenastúpil, keď ho vystriedal Feriančík. Skaličania aj naďalej pokračovali v ofenzívnom predstavení. V 48. minúte zostala píšťalka rozhodcu Straku nemá po páde Milunovica v šestnástke a v 52. minúte domácich zachránila tyč Feriančíkovej brány. Podobne ako prvý polčas, aj úvodná štvrťhodina bola plne v réžii Skaličanov. Až v 66. minúte sa Martin dostal k vážnejšiemu ohrozeniu bránky súpera, ale Čikoš-Pavličk bol na mieste a nedovolil domácim znížiť. Po tejto šance sa na chvíľu dostali výraznejšie k lopte aj domáci, ale nedokázali z toho nič vyťažiť. V záverečnej štvrťhodine ešte dvakrát Človečko a raz striedajúci jakubek preverila domáceho brankára, ale skóre sa už nemenilo a Skalica si domov odváža jednoznačné víťazstvo 3:0.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime
  1. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  4. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  5. Konferencia - EU support for research
  6. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  7. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?

Námestie v Skalici zaplnili desiatky ľudí. Pozrite si fotky

Na výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej si na Námestie Slobody v Skalici prišlo uctiť ich pamiatku viac ako sto ľudí.

Na námestie prišlo viac ako sto ľudí.

V Malackách pribudne bilingválne gymnázium

Na území bratislavského regiónu pribudnú od začiatku školského roka 2019/2020 štyri nové bilingválne gymnáziá. Možnosť študovať v anglickom jazyku tak dostane 136 žiakov. Hlásiť sa na ne môžu ôsmaci aj deviataci.

Študenti na prednáške.

Samosprávy žiadajú zmeniť zákony o chodníkoch a obedoch zadarmo

Jedno z najväčších regionálnych združení miest a obcí má nového predsedu, stal sa ním starosta obce Cífer Maroš Sagan.