Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Neodvratná cesta do bojov o titul

SENICA (od nášho dopisovateľa Mikuláša Rožňáka) – V piatok a včera zohrali volejbalistky Senice dve stretnutia semifinále play off. Po suverénnom vyradení ôsmej Žiliny sú v tejto nadstavbovej časti súperkami Záhorčaniek dievčatá Komárna, ktoré skončili po

základnej časti extraligy na štvrtom mieste. Napriek tomu to má rovnaký priebeh. Žilinčanky si zahrali len minimálny možný počet troch duelov a Komárňanky zrejme nepochodia lepšie. Seničanky im určite dovolia tiež iba tri zápasy a aj v nich len povinných deväť setov. Po dvoch stretnutiach to nevyzerá, že by ich malo byť viac.
Senica – Komárno 3:0 (9, 10, 13)
* OMS SH: Smák, Hadzhimoskova, Krišková, Solipiwko, Studzienna, Schwobová (libero Koleňáková, Popovová). Tréner Vladimír Sirvoň.
* FORPLAST UJS: Frigmanská, Paňková, Rusová, Tomšíková, Forgáchová, Boršovská (libero Tobiašová, Halmová, Golitková, Hnátová, Gajdošová, Kručovská). Tréner Ladislav Popeláš.
* Pred 200 divákmi rozhodovali Schimpl a Švára.
Podobne ako Nemečkayová zo Žiliny, aj tento zápas otvorila kapitánka Komárna Frigmanská podaním do siete. Na podanie išla Schwobová a o chvíľu bol stav 5:0. Senica svoje vedenie neustále zvyšovala, viedla 8:4, 16:8 i 22:8. Najviac bodov v prvom sete uhrali Solipiwko a Hadzhimoskova. Druhý set mal podobný priebeh, keď stav bol 8:5, 16:7 a 21:8. V ňom najviac na seba upozornila najmä Studzienna. Dobre hrajúcu nahrávačku Moniku Smák pre žalúdočné problémy nahradila Bulharka Daniela Popovová. Hosťujúcemu trénerovi Popelášovi nepomohli ani striedania ako na kolotoči. V treťom sete získal prvý bod Forplast, ale Senica znovu pri technických time-outoch viedla 8:4 a 16:7. Od stavu 19:7 uhralo Komárno päťbodovú šnúru a znížilo na 19:12, na čo odpovedali domáce rovnakým spôsobom a z 20:13 to dotiahli do úspešného zakončenia 25:13. V tejto časti to najviac “sypalo” Martine Schwobovej. Zápas pripomínajúci hru mačky s myšou trval len 49 minút.
Komárno – Senica 0:3 (-14, -12, -15)
* OMS SH: Smák, Hadzhimoskova, Krišková, Solipiwko, Studzienna, Schwobová (libero Koleňáková). Tréner Vladimír Sirvoň.
* Pred 40 divákmi rozhodovali Vaško a Matis.
Seničanky odohrali druhé stretnutie len so siedmimi hráčkami. Domácemu družstvu nedali ani najmenšiu šancu a po jasnom trojsetovom priebehu za 49 minút presvedčivo podľa očakávania vyhrali. Pre účastníka nedávneho Final Four bol tento zápas doslova utrpením, pre trénera je veľmi ťažké hráčky aspoň čiastočne na súperky motivovať.
Tretie rozhodujúce semifinálové stretnutie zohrajú v stredu 6. apríla o 18. h v senickej športovej hale.