li skôr rómski obyvatelia mesta, v prípade všešportového areálu je to ale naopak. Na neúnosnú situáciu sa sťažovali poslanci aj na poslednom mestskom zastupiteľstve, ktoré sa rozhodlo tento problém riešiť.
„Odstraňovanie čiernych skládok stojí mesto nemalé finančné prostriedky, hoci ich likvidujú verejnoprospešní pracovníci,“ informoval nás Vladimír Petrovič, zástupca primátora Holíča. „V minulom roku sme sa rozhodli predchádzať vytváraniu čiernych skládok tým, že sme do rizikových oblastí umiestnili veľkokapacitné kontajnery. No napokon sme ich museli po čase odstrániť, pretože si občania navykli odpad hádzať do nich a nie do vlastných nádob. Síce sa nám podarilo vyprázdniť nejeden dvor, ale nás to stálo niekoľko tisíc korún.“
Do všešportového areálu v Holíči sa už podľa slov Vladimíra Petroviča tridsať rokov neinvestovalo. Keďže však vo vedení občianskeho združenia, ktoré areál spravuje, už má zástupcov aj mesto, areál čaká rekonštrukcia i výstavba cyklotrialovej dráhy. „Práve v jej miestach viacerí majitelia rodinných domov, ktorých záhrady susedia so športovým areálom, vyvážali svoj odpad cez nelegálne vytvorené bránky. Domnievame sa, že chýbajúca kontrola niektorým majiteľom dopomohla k rozšíreniu záhrad na úkor mestského pozemku. Preto na jar pracovníci stavebného úradu budú premeriavať výmery pozemkov, či súhlasia s katastrálnymi mapami. Pri tejto príležitosti si posvietime aj na tých občanov, ktorí v tejto lokalite čierne skládky vytvárajú.“
V Holíči si však v najbližšom období posvietia aj na neplatičov daní. Tých, po nereagovaní na výzvy mesta, čaká exekúcia. Podľa slov Vladimíra Petroviča obyvatelia dĺžia mestu na nedoplatkoch na daniach okolo jedenásť miliónov korún. Najviac ich je práve za odvoz komunálneho odpadu, pričom poplatok za jeho odvoz stojí jedného občana denne iba korunu.
- gak -