Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Skaličania chcú dohrať sezónu so cťou

Prvý raz v Skalici sa predstavili obaja „košickí“ víťazi Stanleyho pohára Cibák i Bicek, ale ani jeden z nich sa do štatistík nezapísali. Košičania sa ujali vedenia v 6. min, keď Hvila po ľade presne umiestnil strelu z pravého kruhu za chrbát domáceho gól

Skalica - Trenčín 3:10 (1:2, 0:4, 2:4)
Góly: 5. Lišťak, 44. a 60. Mrena – 8. a 49. Pardavý, 20. Heš, 24. Ölvecký, 27. Kóňa, 28. Fabuš, 33. Demitra, 47. a 54. Gáborík, 60. Janík.
Skalica: Tuček – Bukna, Galvas, Komárek, P. Ivičič, Flamík, R. Sloboda - Mikúš, J. Mrena, Liška – Kocák, Hrnčirík, Liščák – Hrtús, Horský, Grill.
Domáci sa v 5. minúte ujali vedenia, keď vylúčenie hosťujúceho Petra Mikuša potrestal Lišťak. O necelé tri minúty však Pardavý vyrovnal a opäť sa začalo odznovu. Vyrovnanú tretinu však v prospech hostí v poslednej minúte vybojoval legionár Heš, ktorý trestal zaváhanie domácich hráčov.
Keď vo štvrtej minúte druhej tretiny prekonal Tučeka Ölvecký, nik nečakal gólostroj zo strany hostí, ktorý zmaril všetky nádeje Skaličanov na prijaznivý výsledok. V priebehu ďalších troch minút ho prekonali aj Kóňa s Fabušom a v druhej polovici zápasu sa k nim pridal aj Demitra.
V záverečnom dejstve si domácich hokejistov ešte „podali“ Gáborík, Pardavý a Janík, ktorí pridali ďalšie štyri góly. Skaličania sa na viac nezmohli, hoci v úvode a v závere tretej tretiny dvakrát skóroval Mrena.
Poprad - Skalica 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 18. Zavacký (Žemlička), 32. Zavacký (Suchý, Faith), 36. Halaj (Škovira, Javín), 58. Javín (Faith, Zavacký) - 54. Liška (Bukna).
Vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Konc - Rohoň, Mášik, 1711 divákov.
Skalica: Tuček - Bukna, Galvas, Komárek, P. Ivičič, Flamík, R. Sloboda - Mikúš, J. Mrena, Jozef Liška - Kocák, Hrnčírik, Liščák - Hrtús, Horský, Grill.
V komornej atmosfére začali obaja tímy vo vlažnom tempe. Optickú prevahu si vytvorili Popradčania, avšak vedenia sa ujali až v 18. min, keď Žemlička prihral puk ako na tácke Zavackému, ktorému neostávalo nič iné ako skórovať. Pred koncom prvej tretiny sa do sľubných gólových príležitostí dostal Halaj a po ňom aj Kubenko, avšak bez gólového efektu. Domáci pokračovali v druhej tretine v aktivite, ktorú korunoval mladý Zavacký svojim druhým gólom (32. min). Nádejného krídelníka našiel prihrávkou Suchý. Hostia boli takmer bezzubí a nedokázali si vytvoril prevahu ani počas presilových hier. Popradčania sa aj počas oslabenia dostávali do nebezpečných príležitostí. Jednu z nich využil Halaj, keď sa po vysunutí od Škoviru dostal do samostatného úniku a presnou strelou zápästím nedal Tučekovi žiadnu šancu. Zavacký mohol v záverečnej tretine dosiahnuť hetrik, keď sa spolu s Faithom rútili na skalického gólmana, ale trafil len do jeho betónov. Krátko nato sa dostal do úniku mladý Piatak, ale nedal a z nasledujúceho protiútoku mieril presne Liška a znížil na 1:3. Povzbudení Skaličania sa snažili ešte zdramatizovať zápas, ale domáci im to pozornou defenzívou už nedovolili a navyše dve minúty pred záverečnou sirénou zaznamenali aj štvrtý gól, ktorý dosiahol exportnou delovkou obranca Javín.
Peter Mikula (tréner Skalice): „Mám to veľmi ťažké a neprajem nikomu, čo som teraz zažil. Asi sme nestrávili zápas s Košicami, v ktorom sme hrali veľmi dobre a vyzerá to tak, že stálosť výkonnosti tohto mužstva, nemá tendenciu sa udržiavať. Poprad nám dnes udelil veľmi prijateľný výsledok, pretože sme urobili množstvo katastrofálnych individuálnych chýb, ktoré volajú až do neba. Sezónu už treba nejako dotiahnuť do konca.“
Skalica - Košice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 26. J. Mikúš (Liška, Mrena) - 6. Hvila (Šimurda), 11. Kledrowetz (Kroták).
Vylúčení: 9:8, navyše: Kroták (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Tvrdoň, Junek, 1200 divákov.
Skalica: Kučera (11. Tuček) - Bukna, Galvas, Komárek, P. Ivičič, R. Sloboda, Flamík - Mikúš, J. Mrena, Jozef Liška - Kocák, Liščák, Grill - Horský, Hrnčírik, Malík - Hrtús, Hollý, Vaško.
mana - 0:1. V nasledujúcich minútach Košice hrali to, čo potrebovali. V 11. min pridali hostia poisťovací gól. Kledrowetz pohotovou strelou po buly za asistencie Krotáka hneď z prvej posunul hostí do dvojgólového vedenia - 0:2. V 11. min vystriedal Tuček v bránke domácich Kučeru a do koncu zápasu už neinkasoval. Skaličania sa dočkali gólu v 26. min, keď aktívne hrajúci ešte len dorastenec Juraj Mikúš v trme-vrme pred košickou bránou atakovaný dokázal dostať puk za Lacov chrbát - 1:2. Tretia tretina gól nepriniesla i keď domáci hnaní vernými priaznivcami viackrát dostali Košice pod tlak, ale skúsené mužstvo sa zaskočiť nedalo a šance prvého skalického útoku zostali nepremenené. Ani záverečná power-play už na výsledku nič nezmenila.
Peter Mikula (tréner Skalice): „S prihliadnutím na našu zostavu by som povedal, že skóre 1:2 je pre nás lichotivé, ale nič to nerieši. Nakoľko hráči odviedli v zápase veľmi dobrú robotu, teraz môžu byť právom vo vnútri nazlostení, že nezískali nejaký bodík s dobrým súperom. Myslím si, že od druhej tretiny sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Škoda prvej tretiny, v ktorej sme jednoducho zaspali dve individuálne veci a z toho sa súper dostal na náskok 2:0. Pri tej našej niekedy nemohúcnosti a aj troške mladíckej nerozvážnosti sme už potom nedokázali dať vyrovnávajúci gól a zápas dotiahnuť do úspešného konca.“