Sobota, 1. apríl, 2023 | Meniny má Hugo

Ocenili najlepších športovcov Senice za rok 2004

Mesto Senica usporiadalo vo štvrtok 10. februára v Dome kultúry v Senici už 12. ročník slávnostného vyhodnotenia ankety Športovec roka 2004. Podujatie moderoval známy televízny moderátor STV Viktor Blažek, rodák z neďalekého Rohova. Ceny najlepším odovzd

ávali primátor Ľubomír Parízek, prednostka MÚ Katarína Vrlová, Katarína Poláková, Jaroslav Rehuš a poslanec NR SR Dušan Čaplovič. Kultúrnym číslom sa prezentovali mažoretky a tanečné skupiny z Centra voľného času Stonožka. Ako čestného hosťa si V. Blažek pozval hokejového brankára Petra Hamerlíka, ktorý sa po štyroch rokoch strávených v zámorí vo farmárskych kluboch Pittsburgh Pinguins a Boston Bruins predstavil v klube, v ktorom robil prvé hokejové kroky, v HK 91 Senica. Postupne boli na pódium vyvolávaní ocení športovci vo vekových kategóriách žiaci, dorastenci a dospelí, boli vyhodnotení aj mládežnícke kolektívy, tréneri mládeže, telesne postihnutí a takisto aj divácka súťaž o Najobľúbenejšieho športovca mesta.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Som veľmi rád, že ma Mesto Senica opäť pozvalo na vyhlasovanie najlepších športovcov. Som tu už po štvrtý krát a neviem, z akého rukáva vyťahujete na Záhorí toľko talentovaných a kvalitných športovcov. Vždy keď prídem vidím, že v Senici šport napreduje a to nielen v klasických druhoch ako je futbal alebo hokej, ale aj v netradičných, či už je to karate, plávanie, jazdecký šport, aerobic či ďalšie. Vidieť také množstvo ocenených športovcov na jednom pódiu je aj pre moderátora veľkým ocenením,“ povedal moderátor podujatia Viktor Blažek.
Poslanca Národnej rady SR Dušana Čaploviča si starší fanúšikovia športu v Senici pamätajú ako výborného hádzanárskeho brankára. „Toto je nasledovania hodný príklad aj pre iné regióny, kde podobnú akciu ešte nerobia. Nejedná sa tu len o špičkových športovcov, ktorí sa pohybujú vo sférach extraligy, ale je tu množstvo mládežníkov a regionálnych športovcov, čo je pozitívne. Videl som, ako sa mladí ľudia v plnej sále tešili a navzájom si fandili. Možno by aj oni chceli stáť ako ich kamaráti na pódiu a preberať ceny pre najlepších. Prajem im, aby sa im to pri nasledujúcom vyhlasovaní podarilo. Takéto ocenenie je pre nich väčšou poctou ako peňažné,“ povedal pre Týždenník pre Záhorie Dušan Čaplovič.

SkryťVypnúť reklamu

KATEGÓRIA ŽIACI
Monika Čulenová - členka Hanko kai karate klubu Senica. Je veľmi všestranná, súťaží v kata i v kumite (športovom zápase), vďaka čomu je pravidelne vyhodnocovaná ako najlepšia pretekárka súťaže. Monika je majsterkou Slovenska 2004 v zápase kumite, vicemajsterka Holandska, obsadila 1. miesto na Svetovom pohári vo Švédsku, 3. miesto na Majstrovstvách ČR, dvakrát 1. miesto na Moravia Open, 1. miesto na Majstrovstvách Moravy a Sliezska, 3. miesto na Vianočnom pohári Trbovlje - Slovinsko, 3 zlaté medaily na Funakoši cupe v Českej Lípe a 2. miesto na Európskom pohári mládeže.
Vladimír Leška - hráva za starších žiakov Futbalového klubu 95 Čáčov v Majstrovstvách oblasti. Je kapitánom družstva, vodcovskou osobnosťou, dobrým technikom. V aktuálnej sezóne s 13 - gólmi je najlepší strelec mužstva.
Dominika Jonášová - je talentovaná hráčka Volejbalového klubu OMS SH Senica. Členka širšieho kádru reprezentačného družstva Slovenska. S kolektívom žiačok získala 4. miesto na Majstrovstvách SR.
Radovan Velický - je členom družstva FK SH Senica mladší žiaci, ktorí hrajú 2. ligu, kde sa po jesennej časti sa umiestnili na 2. mieste. Rado je typom skromného, cieľavedomého športovca s nesporným futbalovým talentom. Na základe týchto vlastností bol vybraný do reprezentácie krajského výberu - naviac sa stal jeho vodcovskou osobnosťou i kapitánom. Jeho trénerom je Alojz Polakovič.
Alexandra Rišková - kapitánka starších žiačok hádzanárskeho klubu TJ Záhoran Agrostav Senica. Svojim výkonom výrazne prispela k 2. miestu na Majstrovstvách Slovenska a školských majstrovstvách SR na Kalokagatii. Je svedomitá v tréningu i v prístupe k športovým povinnostiam.
Ivan Jankovič - je hráčom HK 91 Senica od roku 1995. Navštevuje 9. športovú hokejovú triedu na IV. ZŠ v Senici. Patrí medzi najväčšie hokejové talenty v Senici. Ako žiak už odohral niekoľko zápasov v extraligovom doraste. V tejto sezóne bol nominovaný do širšieho výberu reprezentácie Slovenska do 15 rokov. Patrí medzi veľmi svedomitých a pracovitých hráčov.
Kristýna Palkovičová - je členka plaveckého oddielu Záhorák Senica. V roku 2004 sa jej podaril husársky kúsok, keď na Majstrovstvách SR získala 15 medailí, z toho 11 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú. V medzinárodných plaveckých pretekoch získala zlato na Pohári STU Bratislava a Pohár za najlepší ženský výkon vo svojej kategórii, zlato na 100 m pol. pr. na Pohári mesta Trnava, striebro na pretekoch Májové Brno, bronz na Euroswimm - e v Považskej Bystrici a bronz na International Austria meeting vo Viedni. Za reprezentáciu Slovenska v medzištátnych trojstretnutiach juniorov získala striebro a bronz, v medzinárodných plaveckých pretekoch ml. juniorov v Maďarsku sa do finále prebojovala v troch disciplínách. Pravidelne sa umiestňuje na stupňoch víťazov aj v súťažiach dorastu a dospelých. Ako mladšia žiačka získala medailu aj na Majstrovstvách Slovenska seniorov. V multistretnutí juniorov Slovensko - Poľsko - Maďarsko - Slovinsko - Rumunsko získala 4. miesto na 200 m v polohových pretekoch a 4. miesto na 100 m v polohových pretekoch. Trénuje pod vedením Silvie Orságovej.

SkryťVypnúť reklamu

KATEGÓRIA DORAST
Ivan Hlavička - je kapitán dorasteneckého družstva Futbalového klubu 95 Čáčov, ktoré hráva 4. ligu. Má zodpovedný prístup, hráva na poste obrancu, dokáže sa presadiť aj strelecky.
Zuzana Mokošáková - členka Karate klubu ŠIN - MU. Dvakrát získala 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska. Zuzka má poctivý prístup k tréningovým procesom a nemá žiadny strach postaviť sa voči silnejším súperom.
Peter Dermek - je vicemajster Slovenska za rok 2004 v karate, v cvičení kata. Na Majstrovstvách Holandska získal 2. miesto, na Grand prix v Ústí nad Labem obsadil dvakrát 1. miesto, v Slovinskom Trbovlje i na Pohári SNP v Ban. Bystrica 1.miesto, na Krokoyama Cupe v Nemeckom Koblenzi 3. miesto, dvakrát získal 2. miesto vo Švédsku na Svetovom pohári, 1. miesto na Obi open v Neratoviciach (ČR) a 1. miesto na Veľkej cene Senice.
Pavol Dzindzík - člen stolnotenisového oddielu Byt Centrum Senica. Začínal ako žiak pod vedením trénera Jána Chrenku. Výrazne sa presadil až v doraste, ktorý hráva 2. ligu. Je veľmi aktívny a dochvíľny v tréningovom procese. Vypomáha aj družstvu mužov v 5. lige.
Zuzana Michalcová - priateľská, cieľavedomá žiačka - maturantka, hráčka VC OMS Senica. V minulom roku pomohla družstvu junioriek získať 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska. V tomto roku je už členkou základnej zostavy družstva žien a je aj členkou reprezentačného družstva žien Slovenska.
Milan Ondruš - študent Gymnázia v Senici je hráčom FK SH Senica. Je známy poctivým prístupom k tréningovému procesu i k majstrovským zápasom. Je vodcovský typ. Medzi jeho prednosti patrí dobrá kopacia technika a dobrá hra hlavou. Má predpoklady na ďalší futbalový rast s perspektívou hrať vyššiu súťaž ako je 3. liga, ktorú si už aj skúsil v A - mužstve.
Lucia Pavešicová - na poste pivota patrí v družstve dorasteniek TJ Záhoran Agrostav Senica k oporám. Veď len v jesennej časti nastrieľala 47 gólov. Lucia je k sebe náročná a veľa na sebe pracuje.
Erik Rusňák - je hráčom HK 91 Senica. Hokeju sa venuje už 14 rokov. Popri svojich povinnostiach si už ako junior vybojoval pevné miesto v obranných radoch seniorov Senice, keď zvyčajne nastupoval v prvej obrannej dvojici. Svojou usilovnosťou a húževnatosťou by 1. slovenská hokejová liga určite nemala ostať vrcholom jeho kariéry.
Janka Svrčková - je členkou Plaveckého klubu Záhorák Senica. V uplynulom roku sa jej pod vedením trénerky Silvie Orságovej podarilo získať 3 medaile na Majstrovstvách Slovenska, z toho 1 zlatú, 1 striebornú a 1 bronzovú.

KATEGÓRIA DOSPELÍ
Monika Gavorníková - je členkou Klubu silového trojboja Senica. Za rok 2004 získala titul Majsterky Slovenska vo váhovej kategórii do 52 kg. Je držiteľkou Slovenských rekordov v tlaku na lavičke výkonom 83 kg a v trojboji výkonom 330 kg. Reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách Európy vo francúzskom meste Cahors, kde obsadila 7. miesto a na Majstrovstvách Sveta , kde skončila na 9. miesto. Je absolútnou víťazka Dunajského pohára.
Jozef Kuliaček - jeden z najstarších členov Klubu slovenských turistov Senica. Okrem akcií na turistických pochodoch a zrazoch turistov je dlhoročným funkcionárom. Medzi jeho najlepšie dosiahnuté výsledky patrí 1. trieda vo výkonnostnej turistike.
Slavomír Hološka - s hokejom začínal ako 6 - ročný. Jeho prvým trénerom bol Stanislav Kudla. V Senici chytával žiacku ligu. Ako dorastenec prestúpil do HC Minor Přerov v Českej republike, kde chytával Extraligu dorastu a juniorov. Tam bol vyhlásený za najlepšieho brankára súťaže. Po návrate na Slovensko už druhú sezónu pôsobí v Senici, kde dostal príležitosť dokázať, že môže z neho vyrásť skúsený hokejový brankár.
Monika Smák - kapitánka Volejbalového klubu OMS SH Senica, bývalá reprezentantka SR. Je vedúcou osobnosťou družstva žien, ktoré postupilo do finálového turnaja Pohára CEV a v priebežnej tabuľke je na čele volejbalovej extraligy žien.
Róbert Petrák - je ústrednou postavou družstva BUČO Senica, ktoré sa prebojovalo do prvej ligy futsalu. Je technikým typom futsalistu, jeho mužstvo hrá pekný, útočný futsal a aj vďaka jeho gólom stúpa pomaly na vyššie priečky tabuľky. Návrh na ocenenie poslal aj FK 95 Čáčov, kde Róbert hrával na poste záložníka. Teraz pôsobí ako legionár v Rakúsku.
Mirka Vašeková - reprezentuje Hanko kai karate klubu Senica a je veľmi úspešná v súťažiach jednotlivcov. Z 25 súťaží, na ktorých v roku 2004 štartovala priniesla 23 medailí. Obdivuhodná bilancia. Získala 2. miesto na Majstrovstvách ČR v jednotlivcoch, 1. miesto na Majstrovstvách ČR v družstvách, 2. miesto na Veľkej ceny Bohémie, 3. miesto na Akademických majstrovstvách sveta v družstvách, 4. miesto na Majstrovstvách Európy Regiónov v družstvách, 1. miesto na Czech open, 1. miesto na Pohári SNP - Európsky pohár univerzít, 1. miesto na Moravia open, 1. miesto na Slovenia open a 1. miesto na Novoročnom pohári v Slovinsku. Je majsterkou Slovenska a vicemajsterkou Českej republiky.
Ján Hyža - je húževnatý, všestranne nadaný a snaživý. Z aerobiku má najradšej Dance a Step aerobic, ale už tretí rok sa venuje aj posilňovacím formám aerobicu. Obsadil 1. miesto v Okresnom kole aerobic - maratónu stredných škôl, 3. miesto v krajskom kole a 5. miesto v celoslovenskom kole.
Miroslava Ružičková - je členkou TJ Záhoran Agrostav Senica. Odchovankyňa senickej hádzanej. K svojim povinnostiam pristupuje veľmi zodpovedne a iniciatívne. Už ako mladšia dorastenka sa stala členkou družstva žien v 2. lige. Má všetky predpoklady byť stále výbornou hádzanárkou.
Erich Macek - je vedúcou osobnosť družstva mužov Tenisového klubu Senica, ktoré v súčasnosti hrá už druhý rok 1. ligu. Skúsený, dlhoročný úspešný hráč družstva, veľký bojovník, ktorý dokáže spoluhráčov povzbudiť a vyburcovať k výborným výkonom.
Jaroslav Línek - reprezentant dostihového športu, senický džokej, ktorý sa stal tretí raz za sebou Jazdcom roka na Slovensku. Z celkového počtu 32 víťazstiev (12 v zahraničí) bolo 27 rovinových, z toho 14 so štatútom prvej kategórie a vyšším. Piaty krát za sebou sa stal držiteľom celoročného bodovacieho Pohára OTP Banky. Vyhral Maďarské derby v Budapešti (s King´s Honorom),
v rakúskom Ebreichsdorfe prestížny Breeders´Cup Sprint (s Forest Manom), pardubický Saint Leger (so Zagonom) a 5. septembra 2004 zaznamenal sté vížazstvo vo svojej kariére. Džokej Jaroslav Línek je vyhľadávaným rovinovým i prekážkovým jazdcom, ktorý reprezentuje stajňu Poľnohospodárskeho družstva Senica, ale pravidelne jazdí aj kone zahraničných majiteľov, pretože patrí k najlepším džokejom v stredoeurópskom regióne.

KATEGÓRIA TELESNE POSTIHNUTÍ
Judita Pažitková - je členkou Slovenského zväzu telesne postihnutých, je dobrovoľnou funkcionárkou okresného centra. V auguste minulého roka na Okresných športových hrách telesne postihnutých v kategórii žien získala 1. miesto a na celoslovenských športových hrách v Komárne získala
3. miesto.

NAJOBĽÚBENEJŠÍ ŠPORTOVEC
Jolanta Studzienna - VC OMS SH Senica (12 hlasov)
Do ankety sa zapojilo takmer 70 priaznivcov športu, ktorí hlasovali prostredníctvom e-mailu alebo anketových lístkov, ktoré boli pripravené spolu s urnou vo vestibule Mestského úradu.

KATEGÓRIA KOLEKTÍV MLÁDEŽE
Žiačky Hanko kai karate klub Senica - v zložení Gabriela Lišková, Zuzana Lišková a Monika Čulenová sa stali Majsterkami Slovenska v kata družstiev za rok 2004. Na medzinárodných Majstrovstvách Holandska získali v konkurencii 900 pretekárov 3. miesto, na Czech open v Mladej Boleslavi v dvoch kategóriách 1. miesto, na Funakoši cup v Českej Lípe 1. miesto a na Duch Open v Holandsku 2. miesto. Gabika a Zuzana sú držiteľkami
1. DAN - čierny pás a Monika 1. KYU - hnedý pás.
Žiaci FK SH Senica - kolektív mladších a starších žiakov sú ročníky veľmi silno kvalitatívne zastúpené s perspektívou na ďalší futbalový rast, čoho dôkazom sú hráči zaradení do reprezentačných výberov (Velický, Rehák, Valla). Títo mladí chlapci už sami zistili, že poctivý prístup ku športu im prináša uspokojenie, záujem prvoligových klubov a veľkú futbalovú perspektívu. Želáme im, aby ich tento entuziazmus neopúšťal a naďalej takto úspešne reprezentovali senický futbal. Najlepšími dosiahnutými výsledkami je postup do 2. ligy mladších a starších žiakov, 2. miesto po jesennej časti tejto súťaže, 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v malom futbale.
Káder mladších žiakov tvoria: Mário Demo, Samuel Zubálik, Rado Velický, Patrik Totka, Lukáš Khúla, Beňadik Reško, Pavol Ziman, Roman Kubina, Frederik Karas, Lukáš Hrnčirík, Jozef Holič, Andrej Tokoš, Ján Chvála, Dominik Sekáč, Peter Černek, Bruno Tipan, Rado Drápal a Martin Cintula, tréner Alojz Polakovič.
Káder starších žiakov tvoria: Marián Holenka, Matej Fábik, Michal Tesárik, Filip Hubek, Martin Pípa, Andrej Rácik, Ivan Štora, Peter Valla, Aleš Ondrejka, Tomáš Vacula, Martin Koňakovský, Marek Včelka, Jakub Rosa, Lukáš Chrenek, Patrik Vizváry, Michal Ružička, Miroslav Omasta, Tomáš Ďurica, Matej Rehák, tréner Ján Mindek.
Staršie žiačky TJ Záhoran Agrostav Senica - pod vedením trénerky Dagmar Morávkovej dosiahli výborné výsledky. Získalo 1. miesto v Majstrovstvách kraja, 1. miesto v Kalokagatii a 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska.
Káder družstva tvoria: Lenka Hazuchová, Lucia Pavešicová, Andrea Maříková, Simona Kubinová, Eva Florková, Mária Miškovičová, Natália Jurkovičová, Irena Peričková, Soňa Surová, Beáta Oravcová, Zuzana Zajíčková, Martina Bellová, Katarína Kostrábová, Denisa Petrášová a Alexandra Rišková.
Nominované bolo aj družstvo junioriek VC OMS SH Senica.

KATEGÓRIA TRÉNER MLÁDEŽE
Alojz Polakovič - je dlhoročným futbalovým trénerom. Jeho rukami prešlo za desiatky rokov stovky futbalistov, ktorých prostredníctvom pozná jeho trénersku prácu celá futbalová verejnosť. V roku 2004 prispel nemalým dielom k postupu žiakov Senice do 2. ligy a mužstvo ako nováčik súťaže sa po jesennej časti umiestnilo na 2. mieste tabuľky. Počas celého roka zbierali úspechy na rozličných turnajoch aj ako reprezentanti výberov Západoslovenského futbalového zväzu. Za tieto vynikajúce výsledky, rodiace sa v ťažkých podmienkach senického futbalu, mu patrí úprimná vďaka. Zároveň mu prajeme veľa zdravia a sily k výchove ďalších futbalistov.
Dagmar Morávková - dlhoročná skúsená ligová hráčka, neskôr úspešná trénerka senickej hádzanej. Pod jej vedením získali v minulom roku staršie žiačky strieborné medaily na Majstrovstvách Slovenska, 1. miesto v Majstrovstvách Kraja a 1. miesto na Kalokagatii.
Martin Čulen - dlhoročný kvalitný tréner 1. triedy. Jeho zásluhou má senické karate nielen majstrov Slovenska mládeže, ale i veľa medzinárodných úspechov, ako bronzovú medailu z Majstrovstiev sveta, 3 medaily z Majstrovstiev Holandska, 2 medaily z Európskeho pohára mládeže, 5 medailí zo Slovinska, 4 medaily zo Svetového pohára vo Švédsku a 2 medaily z Majstrovstiev ČR žiakov. M. Čulen je členom direktoriátu Európskej federácie karate.
Nominovaní boli aj Pavol Jakáb (tenis), Lenka Búzková (volejbal) a Ľubomír Zavadil (ľadový hokej).
Jozef Komorný

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Deti v letných táboroch budú pomáhať strážiť roboty
 2. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur.
 3. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať?
 4. Vyberáme si najkrajšiu obnovenú pamiatku, hlasuje sa online
 5. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 6. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 7. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
 8. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch
 1. Deti v letných táboroch budú pomáhať strážiť roboty
 2. MetLife prináša novinky v skupinovom poistení pre zamestnancov
 3. Prihlás sa do programu She's Next na podporu žien-podnikateliek
 4. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať?
 5. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur.
 6. Unilabs Slovensko otvára v Boroch najmodernejšie laboratórium
 7. Istota nízkeho úroku. Krásne bývanie s hypotékou za 1,49 %
 8. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte
 1. Profesionálny šéfkuchár radí: Použitý olej nikdy nevylievajte 29 750
 2. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO? 22 077
 3. Slováci si za 3 dni objednali dovolenku za 4,98 milióna eur. 14 044
 4. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu 11 289
 5. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch 5 848
 6. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 4 727
 7. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu? 4 036
 8. Cestujte cez májové sviatky a oddychujte dlhšie. Kam sa vybrať? 2 903

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Čím je dláždená cesta do Kremľa? 1 - Zopár výbuchov.
 2. Ivan Čáni: Robert a Lucinka.
 3. Peter Svoreň: Erste Group zasiahla banková neistota najsilnejšie, z úderu by sa však mala čoskoro zotaviť
 4. Erika Telekyová : Pomocníčka je svetový bestseller, ktorý vás vtiahne do deja. Na pretras sa dostanú aj tabuizované témy a hra s mysľou
 5. Ľubomír Maretta: Svetlo
 6. Ján Šeďo: Flambované banány už 15 rokov neprestajne lákajú.
 7. Rudolf Trbušek: Nula na účte veriteľa po 6 rokoch nie je poctivý zámer.
 8. Rudolfa Vallová: Ako na úspešných politikov a pritom sa nepomýliť
 1. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 43 630
 2. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 25 524
 3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 10 922
 4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 8 923
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 801
 6. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 410
 7. Ján Šeďo: Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne ! 4 256
 8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 4 119
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Pracovné vzťahy sa dajú utužovať rôznym spôsobom, čo tak futbal? Postavte v práci tím a zmerajte si sily v unikátnej celoslovenskej súťaži MY Liga zamestnancov.


7 h
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


12 h
Predseda ObFZ Senica Peter Koprla (vľavo) na halovom turnaji s kapitánom víťazného tímu Maximilianom Dohnálkom

S predsedom zväzu ObFZ Senica sme sa bavili o jarnej časti, halovej sezóne, ale aj rôznych ďalších témach.


30. mar

Polícia v Skalici prijala informáciu o hrozbe bombou na presne neurčenom súde v meste.


SITA 12 h

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Čím je dláždená cesta do Kremľa? 1 - Zopár výbuchov.
 2. Ivan Čáni: Robert a Lucinka.
 3. Peter Svoreň: Erste Group zasiahla banková neistota najsilnejšie, z úderu by sa však mala čoskoro zotaviť
 4. Erika Telekyová : Pomocníčka je svetový bestseller, ktorý vás vtiahne do deja. Na pretras sa dostanú aj tabuizované témy a hra s mysľou
 5. Ľubomír Maretta: Svetlo
 6. Ján Šeďo: Flambované banány už 15 rokov neprestajne lákajú.
 7. Rudolf Trbušek: Nula na účte veriteľa po 6 rokoch nie je poctivý zámer.
 8. Rudolfa Vallová: Ako na úspešných politikov a pritom sa nepomýliť
 1. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy. 43 630
 2. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 25 524
 3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 10 922
 4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 8 923
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 801
 6. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 410
 7. Ján Šeďo: Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne ! 4 256
 8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 4 119
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu