banka zrušila v súvislosti s exekučným konaním voči mestu. Z toho dôvodu sa mesto dostávalo do omeškania pri niektorých úhradách faktúr. Hoci ku koncu roka bol objem peňazí na zablokovaných účtoch mesta vyšší, ako boli pohľadávky exekúcie, prístup mesta na svoje účty umožnil exekútor až v januári. „Aj to spôsobilo, že mesto išlo do nového roka s neuhradenými faktúrami v objeme takmer tri milióny korún,“ informoval na prvom riadnom mestskom zastupiteľstve poslancov hlavný kontrolór Holíča Ján Pavlačka. Aby mesto mohlo riešiť vzniknutý problém, musí si vziať štvormiliónový kontokorentný úver, ktorý po dlhšej rozprave poslanci schválili.
Poslanci MZ sa okrem hodnotiacej správy hlavného kontrolóra zaoberali aj žiadosťou prednostu mestského úradu Jozefa Caletku prijať stabilného pracovníka na správcu počítačovej a informačnej siete, ktorý by mal nahradiť dvoch externých zamestnancov, u ktorých si mesto služby objednávalo. Svoju žiadosť odôvodnil tým, že počítačová sieť mesta sa rozširuje a externí pracovníci nedokážu napĺňať aktuálne potreby mesta. Poslanci nového zamestnanca schválili, čím sa počet zamestnancov MsÚ Holíč zvýši na 43.
Poslanci taktiež prijali uznesenie, ktorým legalizovali prijatie 13 miliónového dlhodobého úveru naplánovaného v rozpočte pre rok 2005. Hoci išlo iba o formalitu, zadlžovanie mesta opäť otvorilo otázky ohľadom nutnosti úveru. Tento úver však mesto potrebuje na kúpu pozemkov pri kaštieli na plánovanú výstavbu IBV-čky. Mesto bude úver ručiť nehnuteľným majetkom v hodnote 17 miliónov Sk.
Odpredaj časti nebytových priestorov zdravotného strediska manželom-lekárom s tým, že v nich zriadia gynekologicko-pôrodnícku ambulanciu, tiež rozvíril diskusiu, pretože už raz mesto inému lekárovi na podobné účely odpredalo majetok, ktorý však neslúžil pre zdravotné účely, ale ho lekár predal inej osobe. Napokon však priestory o rozlohe 141 m2 odpredali za 690 tisíc korún s tým, že v zmluve musí byť zakotvené, aby odpredaný majetok slúžil pre zdravotnícke zariadenie.
V bode rôzne poslanci tiež odsúhlasili vstup mesta do novovzniknutého občianskeho združenia športovej streľby i prijali uznesenie pre zobratie úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške cca 90 miliónov korún pre výstavbu dvoch bytových domov, kde by mali byť nájomné malometrážne byty.
V diskusii poslanci opäť otvorili problém s dodržiavaním otváracích hodín v miestnej herni, ktoré majiteľ nedodržuje a návštevníci podniku rušia nočný kľud. Za problém vo výchove mládeže označili aj miestnu diskotéku v kultúrnom dome, ktorá okrem hudby obohacuje diskotéky stripízom či erotickými scénami. Poslanci sú z toho pobúrení a jedným z riešení, ktoré ešte zvážia, je zrušenie jedinej diskotéky v meste. Hlavným dôvodom však nie je iba program, ale skutočnosť, že na diskotéky chodí mládež od 13 do 18 rokov. „Ide o mravnostnú výchovu,“ pritakávali si poslanci a nezabudli dodať, že zodpovední v tomto smere sú v prvom rade rodičia, ktorí na diskotéku deti púšťajú.
- gak -