Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Béčko Zvolena domácich neprekvapilo

Senica - Detva 6:2 (2:1, 3:1, 1:0) Góly: 5. Prošvic (Štepanovský, Novák), 18. Polčík (Krumpál, Rusňák), 22. Minčák (Krumpál, Klečko), 35. Prošvic (Grill), 38. Valúch (Bosák, Šimek), 43. Krumpál (Minčák) - Lipták, Malček Pred 800 divákmi rozh. D.Marcinko

Senica - Detva 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Pred 800 divákmi rozh. D.Marcinko (Moravec, Otrubčák). Vylúčení 4:6 na 2 min. Gašpar (Detva) trest v hre. Presilovky i oslabenia 0:0.
SENICA: Hološka - Rusňák, Klečko, Novák, Daniel, Salajka, Molnár, Záhumenský, Sobol - Krumpál, Minčák, Polčík - Štepanovský, Prošvic, Grill - Bosák, Valúch, E.Šimek - Varga, Šefčík, tréner S.Chlebec.
Po posledných nepriaznivých výsledkoch a bez niekoľkých opôr (Kosa, Krišák, Vítek) sa domácemu mužstvu nedávalo priveľa šancí. Navyše extraliga mala prestávku a Detva je rezervou Zvolena, takže sa očakávala silná zostava súpera. Ako sa vyjadril tréner hostí Petr Gürtler, „hráči A - čka však majú tisíc výhovoriek, len aby nemuseli ísť hrať za béčko.“ Nebezpečnejšie situácie si pred brankármi vytvorili domáci hráči a Prošvic mal už v 2. min. dve šance, z ktorých hlavne tá prvá volala po góle. V 5. min. však už po peknej kombinácii Novák - Štepanovský mieril Jaro Prošvic presne - 1:0. O chvíľu pri vylúčení Bosáka ušli Krumpál s Grillom, prečíslenie nedotiahli do úspešného konca. Hološka sa vyznamenal po úniku a strele Bokroša, pri Hlávkovej dorážke mal aj kus šťastia, rovnako aj po strele Juríka. V 13. min. v čistej šanci chcel Prošvic zakončiť až moc efektne, puk mu ušiel a od trénera si to „zlízol.“ V oslabení o vylúčeného Polčíka ušiel po Klečkovej prihrávke Krumpál, Ševelu neprekonal. V čase, keď Polčík skočil na ľad, kapitán hostí Lipták v 18. min. vyrovnal - 1:1. Našťastie ešte v tej istej minúte za 25 sekúnd po akcii Rusňák - Krumpál svoje chybu Peter Polčík napravil - 2:1. Podobná situácia, ako pri vylúčení Polčíka, sa zopakovala aj na druhej strane. Na začiatku 2. tretiny dohrávali domáci presilovku a keď hráč hostí skočil na ľad, po bleskovej výmenu puku Klečko - Krumpál napálil ho do opustenej bránu Juraj Minčák - 3:1. Domáci si vytvárali veľké množstvo šancí, ktoré postupne nepremenili Valúch, Minčák, Rusňák, Grill a sám pred Ševelom neuspel ani Šimek. Bol však pri tom faulovaný, no v nasledujúcej presilovke sa domácim nedarilo. Pri prečíslení a neúspešnej strele Valúcha dostal puk za obranou zabudnutý Gašpar, ktorému tutovku zlikvidoval Hološka. V čase od 30. do 32. min. dr. Mizerák ošetroval rozhodcu Moravca a tak sa pískalo vo dvojici. V 35. min. za zraneného Ševelu prišiel do brány Polc, ktorý už za 18 sekúnd lovil puk zo siete po tvrdej strele Jara Prošvica - 4:1. Po veľkej chybe Supuku mal Prošvic ďalšiu tutovku. Nedal a hostia s ojedinelej príležitosti znížili gólom Malčeka na 4:2. Biedny rozdiel v skóre po veľkej prevahe. Za necelú minútu akciu Bosáka s Edom Šimkom zakončil David Valúch a opäť bol rozdiel tri góly - 5:2. Po tomto góle napálil Gašpar puk smerom na rozhodcu Marcinka a dostal trest v hre. 5 - minútovú presilovku hrali domáci zle, no 15 sekúnd po návrate vylúčeného hráča uzavrel skóre po Minčákovej prihrávke a samostatnom nájazde Martin Krumpál - 6:2. V ďalšom priebehu sa už len dohrávalo, najväčšiu šancu na zvýšenie nevyužil v 57. min. Edo Šimek, keď ostal sám pred Polcom, nemieril však presne. Domáci tak prerušili svoju nepríjemnú sériu neúspešných výsledkov.
POVEDALI PO ZÁPASE
Tréner Senice SlavomíR Chlebec: „Dnes mohli vidieť diváci dobrý hokej. Naše mužstvo, i keď oslabené o kľúčových hráčov podalo bojovný výkon a podržal nás aj brankár. Som rád, že sme pretrhli hernú krízu, ktorá bola zapríčinená nielen stratou formy niektorých hráčov, ale aj zraneniami.“

Prievidza - Senica 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Po bezgólovej 1.tretine vyšiel domácim lepšie úvod do druhej časti hry, keď už v 23. min. prekonal Hološku v bráne hostí Dušička - 1:0. Po góle ponúkol rozhodca Jesenský domácim dvakrát presilovku, keď vylúčil Grilla a chvíľu po jeho návrate aj Krumpála, toho navyše aj na 10 minút za nešportové správanie. Hostia sa však ubránili, podobne i po vylúčení Nováka v závere tretiny. Aj v záverečnej tretine takmer 700 divákov videlo opäť iba jeden gól a takisto ho dali domáci. V 58. min. zvýšil Kaikl na 2:0 a keď 70 sekúnd pred koncom išiel za sekanie na trestnú lavicu Klečko, hostia nemohli siahnuť ani k power play.
Senický kanonier Martin Krumpál: „Hral sa obojstranne opatrný obraný hokej. V prvej tretine mali viac šancí domáci, v ďalších zase my. Ak by sme čo len jednu premenili, verím, že by sme naprázdno nemuseli odísť. Samostatné nájazdy mali Minčák i Bosák a bohužiaľ gól sme nedali ani z výborne zahranej presilovky, keď Grill, Štepanovský a Prošvic poriadne zamotali hlavy domácej obrane. Ani záverečný vabank už zmenu skóre nepriniesol.“

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.