Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Reprezentačné pozvánky aj pre mladých Skaličanov

Skalická mládežnícka hokejová škola sa nestráca. Nesporným dôkazom o tom je už pravidelná účasť mladých zeleno – bielych talentov na reprezentačných akciách Slovenska.

Nie inak tomu bude aj v novembri, keď reprezentačný dres s dvojkrížom na prsiach oblečie dovedna osem mládežníckych hráčov HK 36 Skalica. V osemnástke útočník Juraj Mikúš a obranca Martin Grundling, v sedemnástke obranca Adam Beňa, v šestnástke obrancovia Ján Chocholáček, Peter Drábek, útočníci Martin Štepán, premiérovo Milan Grman, brankár Zdenko Kotvan. Osemnástka si zmeria svoje kvality pred svetovým šampionátom, ktorý sa uskutoční v apríli 2005 na českej pôde v Plzni a v Českých Budějoviciach, na medzinárodnom turnaji štyroch v Prievidzi od 8.11 do 13.11.2004. Od 6.11 do 15.11.2004 na turné do USA pocestujú sedemnásťroční reprezentanti. Slovenská šestnástka od 9.11 do 12.11.2004 bude bojovať spomedzi 53 hráčov o svoje miesto pod hokejovým slnkom v Kežmarku, aby si mladí hokejisti zabezpečili nomináciu na decembrový turnaj do Fínska. Takže všetko ešte vekom len skalickí dorastenci (1987 – Martin Grundling, Juraj Mikúš, 1988 – Adam Beňa) a žiaci – deviataci (1989 – Ján Choláček, Peter Drábek, Martin Štepán, Milan Grman, Zdenko Kotvan) budú zbierať ďalšie cenné hokejové skúsenosti. Mladým zeleno – bielym želáme tú správnu hokejovú iskru.
Monika Kušnierová
EXTRALIGA JUNIORI
Skalica - Košice 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Domácim vyšla prvá tretina, v ktorej získali trojgólové vedenie, keď postupne dali góly v 8.min. Haring, v 14. Hrtús a v 18. Malík. V druhej tretine bol úspešný iba Vaško, ktorý v 30.min. zvýšil na 4:0. V záverečnej tretine nevyužili domáci niekoľko presilových hier. Od 58. min. mali 79 sekúnd výhodu o dvoch hráčov, no Škadra dal gól, keď hostia boli už štyria.
Trnava - Slovan 0:6 (0:2, 0:1, 0:3), Kanich, Strapák 2, Nekoranec, Baček, Varga
Piešťany - L.Mikuláš 5:2 (0:0, 3:1, 2:1), Peško 2, Fodrek, Bučka, Mihálik - Zúbek 2
Zvolen - Skalica 3:3 (0:1, 0:1, 3:1)
Hostia sa v 11.min. ubránili po vylúčení Gulu, a v 17.min. po góle Hrtúsa už viedli - 0:1. Aj v 23. min. išiel Gula na trestnú lavicu. V oslabení po prihrávke Malíka dal Horský na 0:2. Dve vylúčenia domácich hráčov mladí Skaličania nevyužili. Domáci sa dostali do zápasu v 45. min. po góle Mikulčíka na 1:2. Vylúčenie O. Ivánka potrestal v 48. min. opäť Mikulčík - 2:2. V 50. min. ponúkli Škadra s Vaškom šancu Novákovi a hotia opäť viedli - 2:3. O deľbu bodov sa napokon postaral v 59. min. Lvomský - 3:3.
Poprad - Piešťany 8:1 (1:0, 4:1, 3:0), Čestný gól hostí dal Mišík, ktorým znižoval na 3:1.
1. LIGA JUNIORI
Hoba Bratislava - Senica 3:7 (1:1, 2:0, 0:6), góly hostí Senteši 3, Šimek 2, Výleta, Michalička. Po dvoch tretinách bol stav 3:1 a nevyzeralo to na víťazstvo hostí. Lenže v priebehu necelých štyroch minút otočili stav štyrmi gólmi a do konca pridali ďalšie dva.
Pov.Bystrica - Senica 1:5 (1:2, 0:2, 0:1). Zo začiatku boli vylučovaní iba hostia, čo domáci využili na strelenie gólu v 6.min. Zalčíkom, keď mali na ľade 88 sekúnd o dvoch hráčov viac. Potom však dostali rovnakú výhodu aj hostia a z prihrávky Čobrdu Edo Šimek vyrovnal - 1:1. V ďalšej presilovke o jedného hráča prihral v 18. min. E.Šimek Romanovi Výletovi a bolo 1:2. Aj tretí gól hostí bol z presilovky a dal ho v 22. min. Erik Rusňák- 1:3. V 35.min. už bolo 1:4, keď po prihrávke Daniela dal gól Ondrej Očkovič. Senickí juniori využili ešte jednu presilovku, keď po akcii Očkovič - Daniel uzavrel skóre na 1:5 Milan Sobol.
DORAST EXTRALIGA
Trnava - Zvolen 2:2 (1:2, 0:0, 1:0). Hostia sa ujali vedenia už za 56 sekúnd. Krajčovič síce vyrovnal, no do kabín išli s jednogólovým náskokom hostia. Na ďalší gól sa muselo čakať až do 59.min., kedy vyrovnal Hlavna.
Senica - Prievidza 6:1 (2:0, 2:1, 2:0). Gól Senice: Lušňák 2, Michalička, Hasík, Smolinský, Rehuš. Domácim sa darili presilové hry, z ktorých dali štyri góly a jeden dokonca vo vlastnom oslabení.
Skalica - Nitra 2:5 (0:0, 1:4, 1:1). Vo vyrovnanom zápase dali hostia lekciu z efektivity. Hoci pomer striel na bránu bol 38:38, bez problémov vyhrali. Po vedúcom góle Chylu dala Nitra 5 gólov po sebe a až potom sa presadil Svíba, keď znížil na konečných 2:5.
Žiar n/Hr. - Senica B 4:2
Ostatné výsledky: Prievidza B - Partizánske 4:2, Levice - Šaľa 12:2, Nitra - N.Zámky 0:1, voľno - Zl.Moravce
1. N.Zámky*2*2*0*0*11:2*4
2. Prievidza B*2*1*1*0*9:7*3
3. Levice*2*1*0*1*19:11*2
4. HK Nitra*2*1*0*1*6:2*2
5. Z.Moravce*1*1*0*0*9:7*2
6. Žiar n/H.*1*1*0*0*4:2*2
7. Senica B*2*0*1*1*7:9*1
8. Partizánske*2*0*0*2*3:10*0