Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris
KOMPLEX TOPOĽČANY STÁLE TRVÁ

Martin Krumpál: „Bola to poľovačka na Krišáka“

Senica - Topoľčany 2:5 (0:4, 2:1, 0:0) Séria domácich zápasov Senice s týmto súperom narastá do astronomických rozmerov. Naposledy s ním na domácom ľade vyhrali 4:3 začiatkom roku 2001, čo znamená, že Topoľčany si už 4 sezóny chodia do Senice pravidelne

Senica - Topoľčany 2:5 (0:4, 2:1, 0:0)
Séria domácich zápasov Senice s týmto súperom narastá do astronomických rozmerov. Naposledy s ním na domácom ľade vyhrali 4:3 začiatkom roku 2001, čo znamená, že Topoľčany si už 4 sezóny chodia do Senice pravidelne pre všetky body. Ak sa Senici podarí získať s týmto súperom nejaký bod, tak je to skôr na jeho ľade, kde vyhrala presne pred rokom (17.10.) rovnako 4:3.
Už za 15 sekúnd išiel na trestnú lavicu Krišák. Hoci hostia presilovku nehrali dobre, sekundu po návrate Krišáka na ľad otvoril skóre zápasu Klačanský - 0:1. Domácich gól očividne zaskočil a tak mali hostia dostatok ďalších príležitostí na strelenie gólu. Pred Ervínom Mikom sa sami ocitli Ďatelinka, Guričan, Gális, Mleziva i Božík. Domáci brankár však ešte odolával. Strela Salajku okamžite po vyhranom buly nemohla Chvojku ohroziť. Najväčšiu šancu mal Vítek po krásnej prihrávke Tvrdoňa, nedotiahol ju však do konca. V 15. min. mali domáci výhodu presilovej hry, no už za 32 sek. bol vylúčený aj Krišák, ktorý nevhodne protestoval a dostal aj „panenku“, t.j. 10 minút osobný trest za nešportová správanie. Keďže na 10 min. sedel už aj Novák, údernosť prvej formácie bola na dlhší čas rozbitá. V hre 4 na 4 hostia zvýšili Božíkom na 0:2 a za ďalších 28 sekúnd využili aj presilovku Šmotlákom - 0:3. Do brány namiesto Mika prišiel Peter Kosa. Nestačil sa ani poriadne zohriať a hneď prvou strelou ho prekonal Božík - 0:4. Keď v 21. min. neuspel strelou spoza obrancu Krumpál, pridali hostia v 22. min. Račekom piaty gól - 0:5. Ak by sa to dalo, určite by tréner Chlebec hodil na ľad uterák. Hostia sa však svojim vedením uspokojili a tak prišli k slovu aj domáci. V 24. min. akciu Francistyho so Šefčíkom zakončil Michal Pauer na 1:5 a v 26. min. Sentéši so Štepanovským ponúkli gólovú prihrávku Davidovi Valúchovi - 2:5. Zrazu domáci mali hodne navrch a Chvojka niekedy odvracal len so šťastím. Lenže ďalší gól v jeho sieti neprichádzal. Až v 34. min. po dlhom čase mal šancu Hurtaj, keď netrafil Kosom opustenú bránu. Domáci ďalej tlačili, únik nezakončil Krišák, strelu Nováka neúspešne tečoval Krumpál a v 37. min. po prihrávke Valúcha išiel od červenej sám Štepanovský. Fintou Chvojku oklamal, no puk o niekoľko centimetrov minul pravú žrď. V 40. min. Krišák vybojoval pri mantineli puk, poslal do brejku Vítka, ktorý trafil prudkou strelou Chvojku do pŕs a opakovanou Krumpál do toho istého miesta. V 3. tretine si hostia vypracovali len jednu šancu, ktorú nepremenil Fleischer. Domáci však zahadzovali jednu šancu za druhou a pri troške šťastia mohlo prísť aj k obratu v tomto stretnutí. Hostia vycítili najväčšie nebezpečenstvo od Krišákovej formácie a tak stále používali na neho nevyberavé zákroky, ktoré však Jung dostatočne netrestal (možno zo strachu pred šéfom disciplinárky, Topoľčanca Chvojku, ktorý bol v hľadisku). Po jednom takom zákroku za hrubosť Náhlika domáci kapitán ani nedohral. V 58. min. sa na to nemohla „pozerať“ ani jedna časť plexiskla, praskla a tak sa vyše 20 minút nehralo pre jeho výmenu. Viacerí domáci znechutení hráči sa na záver pozerali už v civile, keď v dresoch ostalo 9 hráčov i s obidvomi brankármi.
Tréner HK 91 Senica Slavomír Chlebec: „O zápase rozhodla prakticky 1. tretina, kde sme spravili mnoho individuálnych chýb z dôvodu, že súper nás dostal pod tlak. Všetko sa odvíjalo od trestu už v 15. sekunde, ktorý súper potrestal a využil každé naše zaváhanie. Boli tu aj dva vyššie tresty, ktoré narušili našu koncepciu hry Ak by sme však dali skôr gól, dostali by sme sa do zápasu a verím, že by sme súpera ešte poriadne potrápili“.
Takmer dráma z vyhraného zápasu
P. Bystrica - Senica 4:5 (0:1, 1:4, 3:0)
Začiatok zápasu poznačili obojstranné vylúčenia, Martinku na jednej strane, Pauera s Molnárom u hostí. Keď časomiera odkrojila rovných 17:00 min., akciu Klečko - Valúch zakončil Jaro Štepanovský - 0:1. Keď sedel Martinka od 20. min. už druhý krát na trestnej lavici, hostia hneď po prestávke trestali. Obrancovia si medzi sebou vymenili puk a prihrávku Molnára napálil do siete Michal Novák - 0:2. V 24. min. zaúradovala najproduktívnejšia dvojica hostí, keď po prihrávke Krumpála zvýšil Jozef Krišák na 0:3. Vylúčenie Bujdáka potrestal v 30. min. opäť Jozef Krišák, keď mu tentoraz prihrával Novák - 0:4. Keď sa zápas prehupol do druhej polovice, v 31.min. po akcii Minčák - Valúch zvyšoval Jaro Štepanovský už na 0:5. Zdalo sa byť rozhodnuté. Domácim sa však podarilo využiť vylúčenie P. Šefčíka, keď 8 sekúnd pred druhou sirénou znížil Kiška na 1:5. Záverečná tretina sa hosťom nevydarila. V 44. min. znížil Martinka na 2:5. V 45. min. bol vylúčený domáci Zaťko a Chládek ešte v tej istej minúte pri vlastnom oslabení znížil na 3:5 a v 55. min. pri hre 4 na 4 (Klečkovi chýbala sekunda do návratu) opäť Martinka na 4:5. Napriek veľkej snahe a odvolaní brankára Lissníka 22 sekúnd pred koncom, domáci už vytúžený piaty gól nedali a tak Záhoráci z Považia viezli tri body.