Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
L. MIKULÁŠ - SKALICA 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Skaličania opäť v týždni bez bodu

Obaja súperi si veľmi dobre uvedomovali dôležitosť tohto stretnutia. Po opatrnom začiatku však prišli dva presné zásahy Liptákov - v 5. minúte prekonal skalického Tučeka Michal Miklík a o dve minúty neskôr po Krátkeho prihrávke zvýšil už na 2:0 Školiak.

Skalica: Tuček - M. Ivičič, Flamík, D. Galvas, P. Ivičič, Komárek, Stehlík, Bukna, R. Sloboda - Kocák, Jarolín, Hartmann - Lišťák, J. Mrena, Malík - T. Višňovský, Prošvic, Čársky - J. Mikuš, Kelner, Grill
Ešte väčší pokoj priniesol na hokejky domáceho tímu tretí gól Hovorku v záverečnej minúte tretiny po prihrávke aktivitou hýriaceho Krátkeho. V druhej časti hra upadla do priemeru, Záhoráci sa ako-tak pripomenuli až sériou striel v jej závere. Posledné dejstvo otvoril gólovou parádou hneď v prvej minúte Huna a stanovil konečný výsledok - 4:0. Milan Klement (asistent trénera Skalice): „Zápas sme si prehrali v prvej tretine. Urobili sme dve hrubé chyby a dostali po nich góly. Od toho sa odvíjal vývoj celého stretnutia. Za ďalší priebeh nemôžem hráčom nič vytknúť, ale nie sme schopní dotiahnuť do konca šance, ktoré si vytvoríme.“
Skalica - Slovan 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Góly: 8. Kelner, 15. T. Višňovský - 14. Pavlas, 28. Hujsa, 39. Horáček.
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Horáček na 10 min presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bartalík, , 2800 divákov
Skalica: Kučera - M. Ivičič, Flamík, R. Sloboda, Stehlík, Komárek, D. Galvas (od 22. Bukna) - Zálešák, Jarolín, Hartmann - Lišťák, J. Mrena, Čársky - T. Višňovský, Kelner, Prošvic
Skaličania sa do súpera pustili od začiatku s vervou a odhodlaním a nasadili svižné tempo, ktoré okorenili vytúženými gólmi už v prvej tretine. O ten prvý sa postaral v 8. minúte Roman Kelner, keď medzi kruhmi prevzal ideálnu prihrávku od Tomáša Komárka a strelou zápästím vymietol pavučinu Bártovej brány. V 14. minúte vyrovnával Pavlas po osi Macho - Kuľha. Vzápätí sa však Skaličania ujali vedenia po peknej akcii z hokejky Tibora Višňovského, ktorý vybojovaný puk od Romana Kelnera umiestnil medzi betóny gólmana belasých. Martin Hujsa zariadil vyrovnanie, ex-Skaličan ukázal svoje hokejové majstrovstvo. Potom taktovku prevzali skúsení Bratislavčania a gólom do šate v 39. minúte po prepracovanej akcii zvýšili náskok o jeden gól z hokejky Horáčka. Tretia tretina napriek bojovnosti domáceho tímu gól nepriniesla. Nestalo sa tak ani v záverečnej power play, hoci zaiskrila najmä po Zálešákovej šanci.
Ivan Černý (tréner Skalice): „Musím pochváliť svojich zverencov za obetavý, bojovný výkon. Urobili fakt maximum čo bolo v ich silách v situácii v akej sa momentálne nachádzame. Bojovali nadoraz, možno by sme boli spokojní s bodíkom, ale taký je už šport, musíme dvíhať hlavu ďalej. S týmto mužstvom, aké máme k dispozícii sme odohrali veľmi dobrý zápas.“
Zvolen - Skalica 7:4 (2:2, 1:2, 4:0)
Góly: 15. a 43. Rajčák, 11. Paciga, 39. Cibuľa, 46. J. Čierny, 56. Országh, 59. Klouda - 14. a 26. M. Ivičič, 18. Mrena, 30. Flamík.
Rozhodcovia Reiber (Švajč.) - Pavlovič, Tvrdoň, vylúčení 5:4, presilovky 1:2, v oslabení 0:1, 2021 divákov.
Po dvoch tretinách skóre zápasu ani zďaleka nenapovedalo, že Zvolenčania si vynútili na ľade značnú prevahu s obrovským množstvom šancí. V úvode si potlesk zaslúžil Križan, ktorý prijímal gratulácie k piatkovej ženbe, no v bránke dostal pred ním opäť prednosť Ševela. Vydržal v nej len 18 minút, keď ho Mrenov gól v skalickom oslabení vyhnal na striedačku, a mladoženáč prvýkrát po svadbe dostal možnosť si zachytať. Už v 4. min domáci Klouda spálil samostatný nájazd, v 7-mej sa zasa Rajčák dostal pekne cez Galvasa, no jeho bekhend mieril po blafáku ponad. V 11. min ukázal všetkým ako sa premieňajú samostatné nájazdy Paciga a v tej istej minúte mohol „predátor“ z NHL Vladimír Országh vo svojej extraligovej premiére pridať ďalší gól. Brankár Ševela okúsil ako chutí smola v 14. min, keď v presilovke M. Ivičič vystrelil, Jarolín pred bránkou len nadskočil a zakrytý Ševelov výhľad spôsobil vyrovnanie. V 15. min Rajčák z bodu na vhadzovanie posunul Zvolenčanov do vedenia a v 18-tej sa Mrena postaral o vyrovnanie v oslabení, keď nevediac čo s pukom vystrelil a Ševelu prestrelil. V druhej tretine po nahrávke M. Ivičiča pred bránku spôsobil tečovaný puk, že hostia išli prvýkrát do vedenia a keď v 30. min pridal ďalší gól v presilovke opäť po teči Flamík, začalo sa rysovať prekvapenie. Ešteže V 39. min Cibuľa stihol znížiť po skvelej nahrávke Országha a pripraviť pôdu na ofenzívu v tretej tretine. V 43. min z uhla perfektnou strelou umocnil údernosť štvrtého zvolenského útoku vyrovnávajúcim gólom Rajčák a do domácich akoby vošiel ekrazit. V 46. min pri signalizovaní vylúčenia J. Čierny prepasíroval puk za chrbát Kučeru a podpísal sa pod dokonalý zápasový zvrat. Nakoniec sa dočkal gólu aj Országh v 56. min po dokonalom vymietnutí horného rohu bránky a v zápase veľmi dobrej úrovne vyrysoval víťazstvo domácich, ktoré ešte umocnil v presilovke v 59. min Klouda.