Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Košice - Skalica 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Obe mužstvá začali zo zabezpečenej obrany a čakali, kto spraví prvý chybu. V 3. min Nádašdiho strelu počas presilovky tečoval Sabol a puk len tesne minul žŕdku.

Góly:13. Nádašdi (Kledrowetz), 16. Šimurda (Kledrowetz, Rusnák), 28. Sabol (Rusnák), 43. Hvila (Bicek, Bulík), 60. Kroták (Kmiť, Sabol) - 46. Jarolín (M. Ivičič), 46. Mrena (T. Višňovský)
vylúčení: 4:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Rohoň, 1800 divákov
Skalica: Tuček - M. Ivičič, Flamík, Komárek, Galvas, Bukna, Stehlík, R. Sloboda, P. Ivičič - Kocák, Jarolín, Hartmann - Zálešák, J. Mrena, Liška - T. Višňovský, Kelner, Malík - J. Mikuš, Prošvic, Čársky
V 10. min sa hosťujúci Zálešák pokúšal prekvapiť spoza bránky domáceho Petríka. V 13. min sedel na tresnej lavici Bukna, Kledrowetz zo svojej typickej parkety od modrej napriahol a za skalickým Tučekom sa rozsvietilo červené svetlo - 1:0. Počas ďalšej presilovky v 16. min posunul puk Kledrowetz Šimurdovi a ten tvrdou strelou pridal druhý gól. Gajdoš v závere prvej tretiny prestrelil a Kelnerov pokus Petrík kryl. V druhej tretine podržal Košičanov Petrík, keď v 22. vyrazil strelu Jarolína, Dravecký potom zblízka hosťujúceho Tučeka neprestrelil a krátko na to Sabolov teč minul skalickú svätyňu. V 28. min hrali hostia presilovku, ale po tretí raz inkasovali. Rusnákovú strelu dorazil pohodlne Sabol. Počas presilovky Košíc pre zmenu v 34. min nebezpečne pohrozil Hartmann, ale Petrík jeho úmysel vystihol. Počas vylúčenia Kelnera sa márne zastreľoval obranca Vorobel. Keď Košičania v 43. min zásluhou Hvilu, ktorý po spolupráci s Bicekom a Bulíkom zakončil peknú akciu a zvýšili na 4:0, zdalo sa, že zápas dohrajú domáci v pokojnom tempe. Poľavenie však Záhoráci potrestali dvoma gólmi v rozpätí 28 sekúnd. V 46. minúte sa najskôr strelou do vinkla presadil Jarolín a krátko na to prekonal Petríka po druhý raz v stretnutí Mrena - 4:2. V poslednej minúte spečatil zaslúžené víťazstvo Košíc po spolupráci s Kmiťom a Sabolom domáci kapitán Kroták.
Hlasy
Dušan Gregor (tréner Košíc): „Víťazstvo nad Skalicou si cením, ale takému skúsenému mužstvu sa nemôže stať, čo sa stalo nám - vedieme 4:0 a spravíme hrubé chyby. V našej hre som postrehol laxnosť. V budúcnosti by sme na to mohli doplatiť. Výhra ma teší, ale s výkonom spokojný nie som.“
Ivan Černý (tréner Skalice): „V hre piatich proti piatim sme s domácimi dokázali držať krok. Spravili sme však hrubé individuálne chyby, prišli aj zbytočné vylúčenia v útočnom pásme. Tie nemôžem ako tréner akceptovať, lebo potom nás bránenie presiloviek súpera stojí veľa síl. Ak sa to bude opakovať, budeme nútení pristúpiť k istým opatreniam.“