Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Futbalové turnaje

HLBOKÉ Ján Masrna bol vynikajúci človek, futbalista, tréner i funkcionár futbalového klubu v Hlbokom. Pre Československý futbal vychoval ligového hráča, reprezentanta a Majstra Európy do 23 rokov v roku 1972 (tréner Jozef Vengloš) Jaroslava Masrnu, ktorý

HLBOKÉ
Ján Masrna bol vynikajúci človek, futbalista, tréner i funkcionár futbalového klubu v Hlbokom. Pre Československý futbal vychoval ligového hráča, reprezentanta a Majstra Európy do 23 rokov v roku 1972 (tréner Jozef Vengloš) Jaroslava Masrnu, ktorý inicioval na jeho počesť Memoriál. V sobotu 17. júla sa hral v Hlbokom už 4. ročník Memoriálu Jána Masrnu.
Semifinále: Hlboké - Š.Humence 2:2 (1:0), Malárik 2 - Tománek 2, na pok. kopy 4:2. Obidva domáce góly dal Malárik priamo z rohov, keď si brankár na loptu ani nesiahol. V závere mali domáci aj dávku šťastia. Na penalty však postúpili, keď z hostí nedali Robo a Peťo Búzkovci. Čáčov - Rybky 3:1 (1:1), Beňa, R. Václavek, Koníček - Prokeš. Rybky sa ujali už v 4. min. vedenia dorážkou Prokeša, no Čáčov prevzal iniciatívu a bol lepším mužstvom. V 22. min. na dvakrát vyrovnal hlavičkou Beňa a hneď po prestávke, v 39. min. ich dostal do vedenia svojim dôrazom R. Václavek. Poistku dal v 64. min. I. Koníček na 3:1.
O 3.miesto: Š. Humence - Rybky 2:2 (1:1), I. Václavek, R. Burian - Šimek, Kudláč, na pok. kopy 3:1. Š. Humence boli aktívnejší, no do vedenia išli presnou hlavičkou Šimka ich súperi. Ešte do prestávky strelou k žrdi vyrovnal I. Václavek na 1:1. Po prestávke mali viac síl Š. Humence, ktoré mali viac času na odpočinok. Po chybe Prokeša dlhý center I. Václavka poslal do siete R. Burian a zdalo sa byť rozhodnuté. Stačil však jeden nevydarený ofsajd systém a Rybky vyrovnali Kudláčom na 2:2. V penaltovom rozstrele však dali len jeden gól, kým od súpera, podobne ako v prvom zápase, netrafil Peťo Búzek.
Víťazná rozlúčka Vlada Včelku
Finále: Hlboké - Čáčov 0:2 (0:1), Hlboké: Tršo (Rapák) - Orgoník, Zuzčák, Miro Otrísal, Kováč - Mindek, Joniak, Malárik - Suchý, Starych, Válka (Horňák, Saibel, Špiner, Plánka, Sládek), tréner J. Šulla, Čáčov: R.Valjent - K.Vajda, Stašek, Krošlák, Rasťo Petrák - Kollár, Levársky, Kukliš, Beňa - Malý, R.Václavek (Horňák, Pucheľ, Chocholáček, Koníček), tréner V. Včelka. Očakával sa vyrovnanejší zápas, no Čáčov domácich takmer do ničoho nepustil. Už v 5. min. krásnym pasom poslal Levársky do brejku Malého, toho Tršo fauloval a Rasťo Petrák penaltu premenil - 0:1. O chvíľu trafil Levársky z tr. kopu žrď. V závere polčasu vyšla hosťom kombinačná akcia a po prihrávke Kukliša zvýšil R. Václavek na 0:2. Po prestávke obaja tréneri poriadne prestriedali, dali možnosť všetkým hráčom, no horúčava veľa aktivity nedovoľovala. Viac jej mali domáci, no nedostali sa ani na dostrel. Z brejkov mohli zvýšiť Chocholáček i Pucheľ, no namiesto prihrávky R. Václavkovi (tak si to priala lavička, aby bol najlepší strelec) volili nepresnú strelu. Po stretnutí odovzdal Jaroslav Masrna Putovný pohár zaslúžene do rúk kapitána Petra Kukliša. Tréner Vlado Včelka, ktorý odchádza trénovať SH Senica, tak mal so svojím (už bývalým) klubom víťaznú rozlúčku.
Po semifinálových súbojoch bola súťaž v kopaní jedenástok žiakov i dospelých. Medzi žiakmi vyhral Roman Morávek, žiak SH Senica, medzi dospelými domáci tréner Jaro Šulla, ktorý v súboji so svojim zverencom Petrom Kováčom ani raz nezaváhal, keď všetkých 8 pokusov poslal za chrbáty svojich zverencov Trša a Rapáka. Získal dárkový kôš, Kováč a tretí Rado Burian dostali šampanské.

DUBOVCE
35. ročník Memoriálu Antona Helešiho a Jána Válku
Semifinále: Dubovce - Pop. Močidlany 1:0, Mário Mikula, Chropov - Vrádište 2:0, Sloboda, Orth, o 3. miesto: Pop. Močidlany - Vrádište 3:0 (2:0), I. Lukáč, Bartošík, Bellay. P.Močidlany z miernej, no stálej prevahy získali rozhodujúci náskok už v 1. polčase. Finále: Dubovce - Chropov 4:2 (2:2). Dubovce: Drgoň (Pollák) - Lacho, Kubíček, M. Sprušanský, Vašíček - Mlčúch, Martin Mikula, B. Biskupič, Mikúš - Mário Mikula, T. Sprušanský (Marek Mikula, Mach, Juríček, Dubecký, Šulek), tréner Ján Tokoš, Chropov: Ravas - J. Špaček, B. Pavelka, Zdražil, Sloboda, Kocián, P. Špaček, J. Mikula, Gregúrek, Zaňát, R. Pavelka (Čmarada, P. Orth, O. Orth, Rybnikár), tréner Peter Černek. Zápas plný zvratov. Najskôr dali dva góly domáci zásluhou Martina a Mária Mikulovcov. Ešte do prestávky Roman Zaňát dvomi presnými zásahmi vyrovnal na 2:2, no po prestávke bol rovnako dvakrát úspešný Mário Mikula, ktorý zavŕšil svoj hetrik i víťazstvo svojho mužstva v turnaji. Na turnaji rozhodovali Jozef Vanek a Peter Sás.

HRADIŠTE
Futbalisti Hradišťa absolvovali v priebehu 7 dní dva turnaje a v obidvoch sa dostali až do finále.
Semifinále: Hradište - Priepasné 4:0, Košariská - Pl. Peter 4:0, o 3. miesto: Pl. Peter - Priepasné 1:4, finále: Hradište - Košariská 1:2. Domáci proti rezerve Brezovej dostali 3 min. pred koncom z penalty gól na 1:1 a v nadstavenom čase si dali vlastný gól.
V Priepasnom s rovnakými súpermi dosiahli rozdielne výsledky.
Semifinále: Priepasné - Krajné 2:0, Hradište - Košariská 3:0, Fukna, R. a M. Baránek, o 3. miesto: Košariská - Krajné 2:2, na pok. kopy 4:3, finále: Priepasné - Hradište 2:1.

CEROVÁ
Tradičný turnaj starých pánov v Cerovej skončil víťazstvom poľovníkov. Semifinále: Poľovníci Cerová - Multichem Jednota Senica 2:2, na pok. kopy 5:4, g. d. Kukliš, Mikúšek (11), Cerová B - Hlboké 1:2, Valachovič- Šulla 2, o 3.miesto: Multichem - Cerová B 1:3, Škrabák- Konopa, Kuchta, Valachovič, finále: Poľovníci - Hlboké 2:1, Kukliš, Chovanec (11)- Šulla.
Vyše 50 účastníkov sa zúčastnilo súťaže v kopaní jedenástok. Víťazom sa stal Pavol Švárny zo Senice.

KUNOV
V Kunove pokračoval ďalší zo seriálu Rómskych turnajov, ktorý organizoval Miroslav Malík. Keďže sa mužstvo z Čachtíc nedostavilo, hrali iba tri mužstvá každý s každým. Stráže - Nové Mesto 5:9, g. d. O. Daniel 2, R. Daniel, M. Daniel, M. Mihók, Čáčov - N. Mesto 1:4, g. d. J. Oláh po krásnej akcii A. Malíka s L. Herákom. Flamengo Čáčov - Stráže 2:1, Kňazovič, M. Herák - O. Daniel. V závere mali viac šancí Stráže, mali však nepresnú mušku a z protiútoku dal M. Herák rozhodujúci gól. Po turnaji pokračovala priamo v areáli štadióna fantastická zábava. Kto nevidel, neuverí. Jozef Komorný

ČÁRY
Rómsky turnaj sa hral aj v Čároch, kde štartovali Závod, Štefanov a domáce mužstvo. Vyhralo domáce mužstvo Čárov po finálovom víťazstve so Štefanovom 3:0. M.Daniel dal 2 góly, M.Vašek jeden.

SENICA
Na ihrisku SH Senica sa konal už 11. ročník turnaja starých pánov založeného na priateľských vzťahoch, ktorý sa striedavo koná v Hlučíne (ČR), Tisovci (okr. R.Sobota) a v Senici. Víťazstvo tejto trojici však „vyfúklo“ štvrté mužstvo, Hrabětice z ČR. Semifinále: Multichem Jednota Senica - Hlučín 1:2, g. d. Lang, Tisovec - Hrabětice 1:1, na pok. kopy 3:4, o 3. miesto: Senica - Tisovec 0:2, finále: Hlučín - Hrabětice 0:3.