Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Šesť medailí pre atlétov AK Junior Holíč

V Nitre sa 12. júna 2004 uskutočnili majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v ľahkej atletike jednotlivcov v kategóriách starších žiakov a dorastu. Štartovali tu nádeje z krajov Trnava, Nitra a Trenčín. Z Atletického klubu Junior Holíč tu bola 10 členná sk

upina atlétov a jej výsledky boli veľmi príjemným prekvapením pre organizátorov. Najlepšie o tom svedčil zisk šiestich medailí. V kategórii dorastu sa pomaly ale iste stálicou stáva Ján Matúš, ktorý v behu na 800 m dosiahol čas 2:09 min., obsadil 1.miesto a získal zlatú medailu. Že osemstovka patrí v AK Junior Holíč k „parádnej“ disciplíne, potvrdila Lenka Tokošová, ktorá časom 2:26,89 min. dobehla takisto prvá a získala tiež zlato.

Peter Škápik v behu na 1500 m cez prekážky v čase 5:09 min. dobehol druhý a získal striebro, rovnako aj Tibor Mráz vo vrh guľou výkonom 13,10 m a Štefan Gaža v behu na 3000 m v čase 10:56 min., čím si vylepšil svoj osobný rekord. V kategórii starších žiakov obsadil Adam Bayer v skoku do výšky 3. miesto výkonom 170 cm a získal bronzovú medailu. Radosť však tréner Rudolf Roučka neskrýval ani z výkonov ďalších svojich zverencov. „Aj keď Klára Považanová v behu na 600 m dobehla časom 1:55,53 min. na 11. mieste, je to pre ňu obrovský úspech, pretože je vekom ešte mladšia žiačka a osobný rekord si zlepšila o viac ako 6 sekúnd. Cenné je aj 5. miesto Hanky Purgátovej na 300 m cez prekážky za 56,75 sek., 6. miesta Jána Matúša na 400 m za 55,52 sek., Vlada Ďurišina na 1500 m za 5:11,1 min, Tibora Mráza v disku výkonom 30,53 m, či 7. miesto Patrície Turečkovej na 1500 m v čase 5:40 min. Sme radi, že sme sa na týchto pretekoch v úvode atletickej sezóny mohli zúčastniť, za čo patrí naše poďakovanie 1. Teplárenskej Holíč, Jednote Senica, fe FEX, kovovýroba Miroslav Krajíček Holíč,“ zhodnotil účinkovanie svojich zverencov v Nitre tréner Rudolf Roučka.