Domáci nastúpili s jasným cieľom - konečne dať gól

* SH: Hodál - Partel, Dojčan, Dančík - Benko (41. A. Masarovič), Hílek, Velický (76. Mička), J. Petráš (55. Fulier), R. Paľo - Hejčík, Kosík. Tréner P. Fieber.

* Tatran: Ferenc - Hricko, Zaitsev, Bašista (71. Palša) - Kakaščík (54. Pončák), Kovalík, Guman, Bubenko (26. A. Kočiš), Dic - Viazanko, Jakubko. Tréner S. Baran.

* Góly: 11. Velický, 45.+ Hejčík, 54. Dojčan (11 m).

* ŽK: Bubenko, Dojčan, Bašista, Kakaščík.

* Pred 1200 divákmi rozhodoval Richtárik.

a naplno zabodovať. Proti exligovému Prešovu mal prvú príležitosť už v 3. min Hejčík, ktorý sa ocitol sám pred Ferencom, ale vystrelil nad jeho bránu. V 11. min to už vyšlo, keď unikol Hejčík a po jeho nezištnej prihrávke nekompromisne vsietil VELICKÝ. Bol to ligový gól po 284 minútach pôstu. V ďalšom priebehu mali hodvábnici miernu prevahu. Centrované lopty Híleka sa stali ľahkou korisťou brankára Šarišanov. V 32. min pálil z otočky vysoko nad Velický. Tatran ohrozil Hodála až v 40. min, keď po priamom kope spadla hlavička Jakubka na hornú žrď. V poslednej minúte zahrával priamy kop tesne za poliacou čiarou Dojčan, jeho loptu umiestnil hlavou k ľavej žrdi Velický, no prešovský gólman stačil odvrátiť na roh. Ešte neutíchol potlesk divákov a títo mali dôvod zakričať si znovu gól. V nastavenom čase vyhral síce pred pokutovým územím Ferenc mikrosúboj s Velickým, lopta sa však dostala k HEJČÍKOVI, ten si ju stačil v šestnástke spracovať a s prehľadom ju poslal k pravej žrdi na 2:0. Aj po obrátke pokračovala útočná snaha domácich. V 53. min fauloval unikajúceho Paľa v hĺbke pokutového územia Kakaščík a nariadenú penaltu bezpečne premenil senický kapitán DOJČAN. Snaha hostí počas celého zápasu končila na pozornej defenzíve Senice, v ktorej vynikla s veľkým prehľadom hrajúca dvojica Dojčan - Petráš. Výnimkou bola 64. min, keď sa po hlavičke Jakubka vyznamenal brankár Hodál. O minútu vystrelil nad jeho bránu po rozohraní priameho kopu Zaitsev. V 70. min po peknej akcii domácich vyrazil strelu Paľa robinzonádou Ferenc. Do konca sa už nič podstatné neudialo. Senica nečakane vysoko, ale úplne zaslúžene zdolala Tatran rozdielom triedy a výkonom naznačila, že v ďalších zápasoch by to mohlo byť lepšie.

Hlas trénera Petra Fiebera: „Zaslúžene sme zvíťazili 3:0. Moje mužstvo bolo dnes lepšie ako súper. Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Dúfam, že to chlapcom pomôže po psychickej stránke a budeme bodovať aj v ďalších zápasoch.“

Mikuláš ROŽŇÁK

1. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  4. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  5. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  6. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  7. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  8. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  9. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  10. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  2. Brieždenie pod lomenicou
  3. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  4. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Holíč chce zadržiavať vodu pre polievanie zámockých záhrad

Mesto pripravilo projekt v hodnote 600-tisíc eur.

Malacky vyriešili takmer desaťročný problém na Družstevnej ulici

Riešenie dáva Rómom z Družstevnej možnosť dokázať to, čo o sebe sami tvrdia, že dokážu žiť slušne a normálne.

Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

Vo výške päť centimetrov nad povrchom môže teplota vzduchu klesnúť na mínus tri stupne Celzia.