Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Namiesto desať, desať kričali diváci budíček

Hostia prišli do Senice s vizitkou prvého víťazstv

Senica - Ružinov 6:3 (4:0, 1:3, 1:0)

Góly: 18. a 36. Krumpál, 8. Foltín, 11. Vadrna, 17. Bohuš, 42. Lenár - 31. Poláček, 39. Hora, 40. Moravanský.

Vylúčení: 4:2, oslabenia 1:0, 1645 divákov.

Dukla: Kosa - Klečko, Londarev, Prokop, Baránek, Grill - Majeský, Sakmár, Vítek, Bohuš, Krumpál - Novák, Krovina, Vodrážka, Foltín, Vadrna - Hanzalík, Medňanský Lenár, Križánek, Valentík.

Ružinov: Mikuš (21. Sloboda) - Černý, M. Nemček, Novosedlík, Hora, Sendrey - Kuchta, Pekárik, Funta, Griglák, Hrušovský - Ščepko, Pál, Luchala, Moravanský, Poláček - J. Nemček, Molnár, Čabelka.

a v súťaži s Prievidzou 3:2 a na to chceli naviazať ďalším bodovým ziskom. Domáci nastúpili už s posilami v obrane - Krovinom z Dubnice a B. Majeským z Nitry (hrával v Senici v minulej sezóne), ktorí mali nahradiť zraneného Rekema a Dirnbacha. Nádej hostí žila iba do 8. minúty, keď po akcii Majeského a krásnej prihrávke Vadrnu otvoril skóre Foltín. Strelec gólu mal ešte možnosť chvíľu predtým, no nepotrestal zlé striedanie hostí, keď po kľučke na brankára Mikuša netrafil prázdnu bránu. V 11. minúte prekvapil Mikuša Vadrna a bolo 2:0. Chybu Londareva napravil Kosa, keď chytil samostatný nájazd Hrušovského. V 17. minúte vyšla super kombinácia Krumpál - Vítek a pred Bohušom ostala prázdna brána - 3:0. O minútu neskôr bol vylúčený domáci Klečko, v oslabení zakombinovali Vítek s Majeským a Krumpál zvýšil na 4:0. Ešte v tom istom oslabení trafil Prokop žrď a šance nevyužili Vítek a Krumpál. Hostia boli zrelí na uterák a diváci sa začali dožadovať desiatky.

Šanca Funtu na začiatku druhej tretiny akoby naznačila, že to hostia ešte nezabalili. Do brány sa postavil Sloboda a ten veru poriadne znepríjemnil domácim strelcom ďalšie minúty. Šancu Luchavu zneškodnil Kosa, podobne i samostatný nájazd Hrušovského, ktorý ľahko unikol Sakmárovi s Majeským. Hostia sa zaslúženého gólu predsa len dočkali v 31. minúte, keď prečíslenie po prihrávke Luchavu zúžitkoval Poláček. Při vylúčení Krumpála mali šance Hora a Ščepko a zrazu to nevyzeralo, že hrá prvý s posledným. Až v 36. minúte, po rýchlej výmene puku medzi Bohušom a Vítekom, ho napálil do siete Krumpál a zvýšil na 5:1. V 39 minúte strelou spoza domáceho obrancu prekvapil Kosu Hora a opäť znížil na rozdiel troch gólov. 30 sekúnd před sirénou chytil Kosa puk do lapačky, v neprehľadnej situácii ho chcel rýchlo rozohrať, zmocnil sa ho Luchava a po jeho prihrávke znížil Moravanský na 5:3. Hľadisko už nekričalo „desať, desať“, ale budíček.

V kabíne bolo zrejme umývanie hláv, pretože v záverečnej tretine hrali domáci už svoju hru z úvodu, lenže Sloboda mal svoj deň. Prekonal ho iba v 42. minúte Lenár po prihrávke Vodrážku. Z množstva ďalších šancí domácich strelcov si poradil, keď ho ani zo samostatných nájazdov neprekonali Baránek a Vadrna, po strelách Víteka a Vadrnu ho zachránili žrde a Foltín v zápase už po druhýkrát netrafil prázdnu bránu.

Jozef Komorný

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Pripravte sa na zdržanie, v sobotu začnú opravovať diaľnicu D2

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude v nasledujúcich dňoch opravovať viaceré úseky diaľnice D2.

Medzi Senicou a Jablonicou sa zrazilo auto s lesnou zverou

Vo štvrtok (20. septembra) bola vo večerných hodinách privolaná polícia k dopravnej nehode.

Sobotný program týždňa mobility pre nepriazeň počasia presúvajú

Aktivity, ktorými mal v sobotu 22. septembra vyvrcholiť v Trnave Európsky týždeň mobility, sa rozhodla radnica pre nepriaznivú predpoveď počasia presunúť.

Obec sa môže pochváliť významnými rodákmi, ale i chodeckými pretekmi

Borský Mikuláš patrí medzi najväčšie obce Záhoria. Spája sa s ňou viacero významných osobnosti, ale i zaujímavé príbehy. Vďaka tomu ju ročne navštívia stovky turistov. Nachádza sa tu slamený domček, habánska osada a mnohé ďalšie miesta.