Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica

Kosa vychytal prvú nulu v sezóne

Senica - Detva 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: 16. Grill, 17. Vodrážka, 29. Vítek, 50. Bohuš, 60. Foltín.

Vylúčení: 8:10, presilovky 1:0, rozhodovali: Marcinko - Junek, Nahálka, 1600 divákov.

Senica: Kosa - Klečko, Londarev, Majeský, Sakmár, Novák, Krovina, Baránek, Grill, Vítek, Foltín, Krumpál, Vadrna, Bohuš, Lenár, Prokop.

Detva: Fillo - Eperješi, Čop, Krátky, Brumerčík, Vrtík, Vojtek, Petruk, Lálka, Richtarčík, Luciak, Mužík, Paľov, Oravec, Gašpar, Dubec.

Úvod stretnutia patril obom tímom, hral sa obojstranný útočný hokej s množstvami nevyužitých šancí. Hostia nevyužili prvú presilovku v 5. minúte, hoci blízko ku gólu mali Vrtík i Oravec, no brankár domácich Kosa mal svoj deň. Domáci si väčšiu územnú prevahu vytvorili až od 10. minúty, keď hrali presilovú hru, no strelami z diaľky hosťujúceho Fillu neprekonali. V 13. minúte mal prvú veľkú šancu Grill, no z gólu sa tešil až v 16. Minúte po prihrávke Krumpála, keď domáci využili presilovku 5:4. O minútu na to Foltín vybojoval puk, prihral Majeskému, ktorého strelu Fillo neudržal a Vodrážka pohodlne zvýšil. Až do sirény boli Seničania pri streleckej chuti, ale gól už nestrelili.

V druhej tretine hostia nevyužili možnosť skorigovať, alebo zvrátiť stav stretnutia, keď od 21. minúty hrali takmer tri minúty presilovku. Nevyužili ani to, že domáci oproti prvej tretine nič nehrali, no i tak dokázali zvýšiť svoj náskok, keď sa individuálne v 29. minúte presadil Vítek a skóroval. Od tejto minúty mali zas domáci možnosť niekoľkých presilových hier za sebou, ale ani oni z nich nič nevyťažili.

Dobrý hokej videli diváci až v tretej tretine, hoci sa ďalšieho gólu v bráne hostí dočkali až v 50. minúte. Prokop s Vadrnom využili zlú rozohrávku hostí, k odrazenej strele sa dostal Bohuš a poľahky skóroval. O desať minút sa sám pred brankárom po prihrávke Krumpála ocitol Foltín a upravil na konečných 5:0. Rytieri, najmä vďaka výbornému Kosovi, tak po prvý raz v tomto ročníku zvíťazili na nulu a oplatili súperovi prehru z Detvy.

- gak -

Ostatné výsledky 16 kola:

Trebišov - Ružinov 10:1 (3:1, 4:0,3:0), Prievidza - P. Bystrica 2:6 (0:1, 1:2, 1:3), Topoľčany - Michalovce 5:1 (1:0, 2:0, 2:1), B. Bystrica - Nitra 2:6 (0:0, 0:3, 2:3), Dubnica - Prešov 5:2 (4:1, 0:1, 1:0).

Prešov - Senica 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly: 11. Pavlovský, 15. Sabol, 25. Baránok, 39. Caban, 54. M. Liba, 57. Gonczi - 30. a 48. Novák.

V 15. kole I. hokejovej ligy vycestovali Rytieri do Prešova, no nezopakovali výsledok z prvého zápasu, hoci výkonom k nemu nemali ďaleko. Seničania svojim postavením v tabuľke a hrou prilákali na prešovský štadión rekordnú návštevu 2 129 divákov. Domáci začali lepšie, viedli už 3:0, keď z bráne hostí vystriedal Kosu Hrušovský. Táto zmena hosťom pomohla, no nedokázali už výsledok zvrátiť, pretože najmä v koncovke nemali svoj deň.

- gak -

1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  2. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  3. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  1. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  4. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  8. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  9. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Medailový úspech Kopáča, Ovečková v Šanghaji

Martin Kopáč (1. DAN), ako člen reprezentačného výberu, štartoval 20. októbra za Slovenskú republiku na turnaji HUNGARIA OPEN v Budapešti.