* ŠKP: Kaniš - Paraska, Cs. Horváth, Pavol Majerník, Slyško (46. Kóňa), Bartošek, Schlesinger, Peter Majerník, Santai, Tomaček (68. Kuťka), P. Masarovič. Tréner Branislav Kriška.

* SH: Hodál - Benko, Truska, Dojčan, Stanický, Hílek, J. Petráš, Velický, R. Paľo, Kosík (90.+ Dančík), Horáček (76. A. Masarovič). Tréner Peter Fieber.

* Góly: 57. Kosík, 73. Stanický, 83. A. Masarovič, 85. a 90.+ Santai.

* ŽK: Paraska, Benko, Schlesinger, Pa. Majerník, Truska.

* Pred 200 divákmi rozhodoval Šimon.

Na klzkom teréne a za stáleho dažďa začali obe mužstvá opatrne, preto sa hralo viac medzi šestnástkami. Hra domácich jasne ukazovala, že ich tabuľkové postavenie nie je náhodné. Hostia zo Záhoria sa postupne na ihrisku udomácnili, stratili úvodný rešpekt a prevzali réžiu do svojich rúk. Prvý strelecký pokus Velického v 8. min išiel vysoko nad, priamy kop P. Masaroviča v 17. min skončil v aute, no vzápätí chytal Hodál na zemi strelu z diaľky. O dve minúty, po rohu Petráša hlavičkoval Horáček len do bočnej siete. Ďalší priamy kop domácich poslal P. Masarovič do rúk pozorného Hodála a prišla prvá väčšia možnosť hostí, keď v 25. min vo vnútri šestnástky málo razantne vystrelil Hílek a jeho tečovanú loptu Kaniš bez problémov chytil. V 33. min mal dobrú príležitosť Bartošek, ktorý sa dostal s loptou do pokutového územia, ale s jeho strelou si Hodál poradil. Najväčšiu šancu polčasu mal v 38. min Velický, ktorý Kanišom zle vyrazenú centrovanú loptu z asi 10 m prestrelil.

Po obrátke začali s väčšou snahou domáci a v 53. min krížna strela Tomačeka išla tesne vedľa pravej žrde. V 57. min ho napodobnil na opačnej strane Hílek, všetci zostali stáť, no KOSÍK sledoval pozorne loptu a pri pravej žrdi ju zasunul do siete - 0:1. Hostia boli na koni a v ďalšom priebehu usilovne útočili. V 72. min išiel sám z pravej strany na bránu Benko, tvrdo vystrelil a Kaniš loptu reflexívne zrazil na roh. Ten zahral Hílek a STANICKÝ hlavou zvýšil na 2:0. Po otvorení hry prenikol Kuťka a Hodál zachraňoval dvakrát po sebe, druhý raz obetavo na bránkovej čiare pred dobiehajúcimi Devínčanmi tak, že ho v bráne museli ošetrovať. V 83. min vyšiel hosťom ďalší útok, Benko ideálne poslal loptu na nabiehajúceho A. MASAROVIČA, ten bez problémov skóroval a stav bol rozdielom triedy. V závere si však vybral oddychový čas stred senickej obrany a SANTAI dvoma hlavičkami znížil. V 85. min po priamom kope P. Masaroviča a v začínajúcom nadstavení po centri z pravej strany. Domáci na tretí gól už nemali čas a Senica si uhájila zaslúžené víťazstvo.

Jaroslav Masrna (asistent trénera): „Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne celý týždeň, lebo sa v ňom hralo o šesť bodov. Išli sme minimálne pre jeden bod. Pri porovnávaní kádrov nám vyšlo, že sme lepším mužstvom a chlapcov sme po psychickej stránke na to pripravovali. Zápas to potvrdil. Začali sme síce vo vlažnom tempe, dlhšie sme sa rozohrávali, no napriek tomu sme mali v 1. polčase dve čisté šance, ktoré sme nevyužili. V 2. polčase sa jasne prejavila naša herná prednosť, mali sme stred poľa, vychádzali sme zo zabezpečenej obrany. Podarilo sa nám premeniť vypracované šance a viedli sme 3:0. Mrzí ma posledných sedem minút, keď sme ľahkovážnym spôsobom dostali dva góly. Znepríjemnili sme si život, mohli sme mať lepšie skóre. Teraz nás čaká najťažší zápas jesene, derby s Veľkými Levármi.“