S. N. Ves - Skalica 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 31. Muránsky - 45. Višňovský, 54. Hartmann.

Vylúčení: 3:2, navyše Gríger (Sp. N. Ves) 5 min +trest v hre, 2100 divákov.

Skalica: M. Kučera - Š. Fabián, Mosnár, M. Ivičič, Flamík, Bukna, Valko - T. Višňovský, Hujsa, Čársky - Kocák, M. Ružička, R. Hartmann - Jarolín, Kavulič, Kubenko.

Mediálny rozruch okolo spišskonovoveského hokeja značne oklieštil divácku kulisu. Po nezáživnej prvej tretine sa dočkali konečne aj domáci, keď v 28. min strelu Žeca tečoval Muránsky na prvý gól. V 39. min hosťujúci Ivičič nepremenil trestné strieľanie a domáci Gríger išiel do šatne za trest v hre. Hostia 5-minútovú presilovku nevyužili, ale po jej skončení Višňovský vyrovnal na 1:1. Hostia korunovali svoju snahu v 54. min gólom Hartmanna po prihrávke Jarolína. Záverečná 90-sekundová power play domácim nevyšla.

Hlasy trénerov:

Vladimír Klinga (tréner Sp. Novej Vsi): „Bol to z našej strany nešťastný zápas, už tretíkrát sme prehrali o gól. Hrali sme zodpovednejšie ako v ostatných zápasoch, šťastie sa však priklonilo k hosťom.“

Ján Faith (tréner Skalice): „O ten jediný gól sme boli lepším mužstvom. Množstvo našich šancí vychytal brankár Sopko. Mrzí ma však zranenie nášho Ružičku, aj keď si myslím, že to nebol úmysel.“

Skalica - 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 9. Čársky, 10. Hujsa, 39. Kubenko.

Vylúčení: 3:3, presilovky: 1:0, 2100 divákov.

Skalica: Kučera - Š. Fabián, Mosnár, M. Ivičič, Flamík, Bukna, Valko - T. Višňovský, Hujsa, Čársky - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Kubenko, Komínek, Kavulič.

Skalickí spoluhráči dali svojmu kamarátovi Michalovi Ružičkovi, ktorý absolvoval náročnú operáciu po zranení v zápase proti Spišskej Novej Vsi, najkrajší pozdrav v podobe víťazstva a čistého konta brankára Martina Kučeru. Domáci hokejisti rozhodli o výsledku zápasu už v prvej tretine, keď dokázali dvakrát prekonať brankára Rovnianka. Najprv počas presilovej hry otvoril skóre Čársky v 9. min, aby o minútu neskôr tento skalický útočník spoza bránky ideálne našiel dobre stojaceho Hujsu, ktorý príklepom vystrelil pod lapačku martinského gólmana - 2:0. Kuriózny gól si pripísal na svoje konto Kubenko v 39. min, keď si Rovnianek nešťastne zrazil puk za svoj chrbát. O dramatické momenty sa postaral aj súper z Martina, ale brankár Skaličanov Kučera bol na svojom mieste. Gólman domácich dokázal „vychytať“ aj skúseného Reného Puchera, ktorý v samostatnom nájazde skalického gólmana neprekvapil. Skalické publikum ocenilo výkon svojich hráčov a mohutným skandovaním "Mišo Ružička" pozdravilo svojho obľúbeného hráča.

Ivan Černý (tréner Skalice): „Začiatok zápasu sa pre nás vyvíjal sľubne. Dostali sme sa do dvojgólového vedenia, ktoré sme dokázali udržať počas celého stretnutia. Máme málo hráčov, ale silou vôle celého kolektívu a vďaka výbornému Kučerovi v bránke sme dotiahli duel do víťazného konca.“

Milan Hovorka (tréner Martina): „Myslím si, že chlieb sa lámal za stavu 2:0 pre domácich, keď sme nedali kontaktný gól. Potom sme inkasovali tretí smoliarsky gól a o zápase bolo rozhodnuté. Priebeh stretnutia ovplyvnilo hneď naše prvé vylúčenie, z ktorého sme dostali gól. Navyše sme nedokázali premeniť ponúknuté príležitosti.“

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Pripravte sa na zdržanie, v sobotu začnú opravovať diaľnicu D2

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude v nasledujúcich dňoch opravovať viaceré úseky diaľnice D2.

Medzi Senicou a Jablonicou sa zrazilo auto s lesnou zverou

Vo štvrtok (20. septembra) bola vo večerných hodinách privolaná polícia k dopravnej nehode.

Sobotný program týždňa mobility pre nepriazeň počasia presúvajú

Aktivity, ktorými mal v sobotu 22. septembra vyvrcholiť v Trnave Európsky týždeň mobility, sa rozhodla radnica pre nepriaznivú predpoveď počasia presunúť.

Obec sa môže pochváliť významnými rodákmi, ale i chodeckými pretekmi

Borský Mikuláš patrí medzi najväčšie obce Záhoria. Spája sa s ňou viacero významných osobnosti, ale i zaujímavé príbehy. Vďaka tomu ju ročne navštívia stovky turistov. Nachádza sa tu slamený domček, habánska osada a mnohé ďalšie miesta.