Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Rytieri slabým výkonom nepotešili

Senica - Trebišov 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Góly: 43. Lenár, 43. Baránek, 48. Bohuš - 36. Páleš, 52. Rusič.

Vylúčenia: 8:4, navyše Kožár (Trebišov) 5 + DKZ za napadnutie zozadu, Krumpál (Senica) osobný trest 10 minút za nešportové správanie, presilovky 0:0, oslabenia 0:1, rozhodovali: Paučo - Rohoň, Vojtek, 1000 divákov.

Senica: Kosa - Klečko, Hanzalík, Baránek, Vadrna, Krumpál, Sakmár, Plichta, Rekem, Prokop, Bohuš, Majeský, Klement, Vodrážka, Lenár, Foltín, Krovina.

Trebišov: Hričina - Varga, Kvaššay, Bajzát, Uličný, Žec, Dučai, Rusič, Krecháč, Makara, Zachar, Petrovič, Džavoronok, Páleš, Koniar.

Do prvého zápasu zo série dvoch domácich stretnutí uplynulého týždňa nevstúpili senickí Rytieri šťastnou nohou, pretože už i tak preriedený káder Dukly prišiel o ďalšieho hráča hneď v úvode stretnutia. Hralo sa ešte len 40 sekúnd, keď si na mladého Grilla vyšliapol Kožár a zozadu ho narazil o mantinel. Na ľade sa objavila krv, dve tržné rany na hlave Grilla musel v kabíne zašívať lekár mužstva a s podozrením na slabý otras mozgu hráč skončil na pohotovosti. Domáci síce hneď v úvode stretnutia získali výhodu päťminútovej presilovky, no nezačali ju dobre a nič z nej nevyťažili. Naopak, už o 30 sekúnd mohli pykať, keď po chybnej rozohrávke v útočnom pásme sa puku zmocnil Zachar, no Kosa jeho samostatný nájazd zneškodnil. Stíhajúci obranca Senice však pri blokovaní súpera vytrhol domácu bránu z ľadu, takže sa opäť nehralo. Počas prvej tretiny mali hostia z Trebišova navrch, no nedokázali využiť sériu troch presiloviek. Kosa postupne zneškodnil šance Palešovi, Krecháčovi i Dučaiovi. Keď v 18. minúte stretnutia trafil hosťujúci Koniar iba tyč Kosovej brány a na druhej strane v 20. minúte neuspel Krumpál, slabá tretina sa skončila bezgólovou remízou.

Ani druhá tretina nepriniesla oživenie v senickom tíme, z ktorého výkonu mohli divákov zaujať len dve strely Prokopa a náznak akcie Bohuša s Lenárom v 34. minúte. Hostia pokračovali v taktike z prvej tretiny, domácich hráčov bránili už na ich modrej čiare a vyrážali do rýchlych protiútokov. Jeden z nich, v 36. minúte, im aj vyšiel, keď chybu Rekema využil Makara, ktorého strelu Kosa betónmi zrazil pred nabiehajúceho Páleša a ten nemal problém ležiaceho Kosu prekonať.

Do tretej tretiny vstúpili Seničania ako vymenení. Začali kombinovať, napádať súpera a častejšie strieľať. Už začiatkom 43. minúty sa im to vyplatilo vyrovnaním skóre zásluhou Lenára a v tej istej minúte skóroval po prihrávke Vodrážku aj Baránek. Keď hosťujúci brankár Hričina spravil v 48. minúte fatálnu chybu, puk rozohral priamo na meter od neho číhajúceho Bohuša, a Senica zvýšila na rozdiel dvoch gólov, zdalo sa, že o víťazovi stretnutia je rozhodnuté. Hostia sa však nezdávali a keďže domácim už nebolo súdené skórovať a radšej za hlúposti odpočívali na trestnej lavici, v 52. minúte znížili po chybe Plichtu Rusičom. Hlavnému rozhodcovi sa pravdepodobne javila remíza spravodlivejšia, tak hosťom v 53. minúte umožnil hrať presilovku 5:3, no nerátal s tým, že Kosa svojich kamarátov podrží aj za takéhoto tlaku. Seničania mohli zápas pokojne dohrať presilovou hrou, no Rekem v 60. minúte zbytočne fauloval, a tak posledných 40 sekúnd hrali presilovku hostia. Tí si vyskúšali aj Power play, no na výsledku už nič nezmenili.

- gak -

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Skaličania prvýkrát doma stratili body, nestačili na Pohronie

Predzápasové oslavy v Skalici nemali pozápasovú odozvu.

Seničania inkasovali v Žiline päť gólov

Futbalisti FK Senica inkasovali v deviatom kole pod Dubňom až päť gólov a stále sa im nepodarilo odlepiť sa zo spodných priečok tabuľky.