Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Nitrania pánmi na senickom ľade

Senica - Nitra 2:6 (0:2, 1:3, 1:1) Góly: 40. Gril

Senica - Nitra 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Góly: 40. Grill, 54. Vítek - 4. Ozimák, 16. S. Saliji, 24. M. Chrenko, 35. Stráňovský, 36. Socha, 56. Košťál.

Výlúčení 5:6, navyše Vodrážka (Senica) 5 + DKZ za narazenie o mantinel, presilovky 0:1, oslabenia 0:2, rozhodovali Jakubec - Gašparík, Grieš, 2000 divákov.

Senica: Dzubila (35. Kosa) - Klečko, Majeský, Sakmár, Klement, Jakab, Foltín, Krovina, Vítek, Baránek, Krumpál, Vodrážka, Prokop, Grill, Bobík, Kostolný, Kolínek, Bohuš, Lenár, Vadrna.

Nitra: Račko - Krecháč, Košťál, Slovák, Ivičič, Dirnbach, Petrina, Miškolci. Socha, G. Saliji, S. Saliji, Groma, Stráňovský, Ozimák, Raček, Ružička, M. Chrenko, Kraus.

Nebýva zvykom, aby priaznivci senického hokeja videli kvalitný ligový zápas už od úvodných minút prvej tretiny, pretože sa senický Rytieri v zápasoch vždy ťažšie rozbiehali. Tentoraz bol však duel s Nitrou výnimkou a už v úvode mali domáci hokejisti možnosť presilovej hry, ktorú však tradične nevyužili. Presilovky nedokázali využiť ani v závere prvej tretiny, ktorú takmer päť minút nepretržite hrali vo výhode jedného alebo dvoch hráčov. Naopak, hostia dokázali v oslabení skórovať, a aj preto sa zápas vyvíjal nie podľa senického scenára. Domáci chceli hosťujúceho gólmana prekvapiť z diaľky, ale strely Foltýna a Klečka sa neujali. Hoci sa Nitrania od úvodu bránili, stačilo im v 4. minúte v obrannom pásme Senice vyhrať buly a po prihrávke S. Salijiho Ozimák skóroval. Domáci sa snažili vyrovnať a hnaní publikom zahadzovali šancu za šancou. Novým piatim hráčom Senice, ktorí prišli na hosťovanie z Dubnice, chýbala chladnokrvnosť a presnosť v koncovke, starší hráči nemali zas strelecké šťastie. Na druhej strane na nového senického gólmana Dzubinu nestačil dvakrát Ružička. Ďalší zlom v zápase nastal v 16. minúte, keď domáci hrali presilovú hru. Nedokázali z nej nič vyťažiť, naopak, po nepresnej prihrávke Klečka vo vlastnom obrannom pásme chybu v oslabení potrestal S. Saliji. Keďže neboli Seničania schopní streliť kontaktný gól ani počas viacpočetnej prevahy na ľade, tretinu prekvapivo vyhrali Nitrania.

V úvode 2. tretiny sa dvakrát zaskvel domáci Krumpál, ale gól nedal. Zlom pre domácich nastal v 22. minúte, keď musel ísť predčasne pod sprchy dobre hrajúci Vodrážka a hostia hrali prvú presilovku. Presadiť sa dokázali až v 24. minúte, keď si zbytočný trest odpykával aj Krumpál a zvýšili M. Chrenkom na 0:3. Tento gól snahu domácich zmrazil a pánmi na ľade sa stali hostia. Tí svoju hernú prevahu dokázali zúžitkovať aj počas oslabenia v 35. minúte, keď na 0:4 zvýšil Stráňovský. V tejto minúte sa do domácej brány vrátil skúsený Kosa, ale hneď aj kapituloval po strele Sochu. Domácim sa podarilo streliť prvý gól až v 40. minúte, keď Prokopovu prihrávku zúžitkoval Grill.

Aj v úvode tretej tretiny sa domáci snažili zvrátiť nepriaznivý stav stretnutia, ale Klečko, Grill a ani Baránek nedali. V 46. minúte pri hre 4 na 4 zas Sakmár zbytočne otáľal so strelou do odkrytej brány súpera. Až v 54. minúte sa domácim po peknej akcii podarilo znížiť na 2:5 Vítekom, ale posledné slovo patrilo hosťom, ktorí svoj výkon korunovali v 56. minúte kapitánom Košťálom.

- gak -

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 596

Koronavírus: Odberné miesta v Holíči a okolitých obciach (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Holíči a okolitých obciach.

Zrúcaniny hradu Korlátka sú prístupné aj v zimných mesiacoch

Zo zrúcaniny je výhľad na okolité obce aj na samotné mesto Senica. Z úpätia, na ktorom stojí veža hradu, sa otvára výhľad na prvé veterné vrtule, ktoré boli postavené na Slovensku.

Zrúcaniny hradu Korlátko.

Koronavírus: Odberné miesta v Malackách (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Malackách.