Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Päťsetový súboj o tretie miesto

Volejbalová extraliga žien, skupina o 1.- 4. miest

o mala na programe svoje druhé nadstavbové kolo. Kým suverénný líder a úradujúce majsterky - bratislavská Slávia UK si v piatok hladko poradila s druhým Žiarom nad Hronom 3:0 (14, 21, 17), Seničanky mali veľa práce, aby v pre nich dôležitom stretnutí o 3. miesto zdolali vysokoškoláčky zo Žiliny.

Senica - Žilina 3:2 (-29, 18, -18, 21, 12)

* SH: Koleňáková, Rýšová, Michalcová, Bródyová, Kovačovičová, Kučerová (libero Baďurová, Brúsilová, Podová). Tréner Mgr. Martin Rašner.

* Pred 250 divákmi rozhodovali Lisá a Fatrdla.

Zápas začali domáce hráčky dobre a v úvodnom sete viedli 3:0, 5:1 a 8:4. Žilinčanky postupne doťahovali, zo stavu 10:7 otočili na 10:11 a začala sa bitka o každú loptu. Vyvrcholenie videli diváci v závere, z 22:22 bolo 22:24 a na rad prišli setbaly. Domáce mali výhodu dvoch, hosťujúce hráčky nepremenili päť a o zisku setu rozhodli až tým šiestym. Druhý a tretí set mal rovnaký začiatok, keď celok spod Dubňa viedol 5:1. V oboch toto vedenie stratil, no kým v druhom sete Seničanky obrat úspešne zvládli a postupne zvyšovali svoj náskok na 16:13, 19:15 a 24:16, v treťom dokázali držať krok len krátko, keď zo 4:8 otočili na 9:8. Žilina však čoskoro znovu získala vedenie, set s prehľadom vyhrala a upravila na 1:2. Domácim sa príliš nedarilo. Úvod štvrtého setu vyšiel lepšie Senici, ktorá viedla 8:6, no potom opäť prehrávala 14:16. Zvýšeným úsilím a dobrými loptami Koleňákovej a Kovačovičovej však set získali hodvábničky a na rad prišiel tajbrejk. V ňom mali mierne navrch domáce a za podpory hľadiska nakoniec po 113 minútach slávili zaslúžené víťazstvo. Do hry už zasiahla po mesiaci aj nahrávačka Podová, no body získavala najviac mladá Michalcová, ktorú vyhlásili za najlepšiu domácu hráčku zápasu.

Tréner M. Rašner: „Mali sme ťažký deň, štyri hráčky hrali dva zápasy za juniorky v Malackách. Prvý a tretí set sme nezvládli, nedarilo sa Koleňákovej a Kovačovičovej. V druhom a štvrtom sete sme sa presadili hlavne veľkou bojovnosťou. V tajbrejku sme išli na doraz, hrali sme maximálne sústredene. Veľmi dobrý výkon podala mladá Michalcová, ktorá mala v nohách aj dva duely v Malackách. Diváci sa v závere dobre bavili.“

1. Slávia UK 20 20 0 60:4 40

2. Žiar n/Hr 20 14 6 46:24 34

3. Senica 20 12 8 44:31 32

4. Žilina 20 12 8 40:33 32

V sobotu 25. januára sa predstaví Senica o 19. h v Žiari nad Hronom a v nedeľu o 11. h hostí Sláviu UK Bratislava.

Juniorky Senice boli tiež úspešné, v Malackách vyhrali 3:1 a 3:0. V sobotu 25. januára privítajú v telocvični Gymnázia o 10. h ŠOG Nitra.