Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Diváci Rytierov z ľadu vypískali

Senica Ružinov 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 46. Plichta, 50. Funta.

Vylúčení 0:3, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Müllner, Hauko.

Dukla: Kosa - Klečko, Londarev, Sakmár, Foltín, Krovina, Jakab, Vítek, Lenár, Krumpál, Vodrážka, Prokop, Grill, Vadrna, Kostolný, Bobík, Klokner.

Ružinov: Halák - Dostál, M. Nemček, Pál, Bezděk, Polák, Nižňanský, Funta, Novosedlík, Valentík, Daniel, Ščepko, Hora, Mračka, Ertel, Varga, Plichta.

Na senickom ľade sa v piatok predstavilo posledné mužstvo tabuľky 1. hokejovej ligy z bratislavskej mestskej časti Ružinov, ktoré pre svoju záchranu v súťaži potrebuje body ako soľ. V jeho drese sa predstavilo viacero hráčov, ktorí ešte prednedávnom obliekali dres Senice. Najmä Peter Plichta robil svojim bývalým spoluhráčom dostatok problémov a napokon sa podpísal pod nečakané víťazstvo hostí.

Po niekoľkodňovej ligovej prestávke a náročnom zápase v Dubnici sa v 36. kole domácemu publiku predstavilo unavené mužstvo Rytierov, ktoré sa navyše borilo s problémom - streliť súperovi aspoň jeden gól. Oba celky začali svižne a útočne, no svoje úvodné gólové príležitosti nepremenili. V komornej atmosfére senického zimného štadióna, ktorú prerušovali občasné hanlivé pokriky na rozhodcu Čaprnku, sa domáci i hostia predháňali v zahadzovaní šancí a aj preto sa úvodná tretina skončila bezgólovou remízou. Domáci zaujali publikum len peknými kombináciami azda najlepších hráčov mužstva Grilla a Vodrážku v 6., 7. a 16. minúte stretnutia, pričom mal ešte Vodrážka na hokejke tutovku, keď v 13. minúte neuspel v samostatnom nájazde na Haláka. Hostia mali šancí viac, ale na ich bezmocnosť streliť gól poukazovala nastrelená tyč Danielom po chybe Lenára v 13. minúte a dvojnásobná šanca Mračku o minútu neskôr.

Chyby robila domáca obrana aj v druhej tretine. Tú najväčšiu, Krovinovu v 36. minúte, nepotrestal Daniel, ktorý Kosu neprekonal na dvakrát ani pár minút predtým. Domáci síce už od úvodu tretiny zatlačili súpera, ale nevedeli prekonať hosťujúceho gólmana Haláka. Nič nevymysleli ani počas prvej presilovky a na Haláka vystrelili len raz! Aj preto sa po prvý raz oprávnene ozval piskot obecenstva, do ktorého aspoň vniesol vzruch svojimi šancami v závere tretiny Martin Krumpál.

Vodrážkova formácia sa peknou kombináciou predviedla aj v úvode tretej tretiny no Prokop strieľal priamo do Haláka. Vzápätí na druhej strane spálil šancu Ertel. Rytieri nevyužili ani druhú presilovku, ktorej scenár sa opakoval - na Haláka vystrelili len raz. Preto prišiel trest v podaní bývalého Seničana Plichtu v 46. minúte. Najskôr sa pošmykol na nerovnom ľade, no stačil prihrať Ertelovi, ktorý si nakorčuľoval s pukom za bránu, spoza ktorej prihral späť nekrytému Plichtovi. Kosa po prvý krát kapituloval. Grill a Vodrážka sa síce svojimi strelami snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale v podobe druhého gólu trestal domácu streleckú impotenciu v 50. minúte Funta, ktorý si na útočnej modrej prevzal presnú Nemčekovu prihrávku, ľahko sa zbavil Londareva a na dvakrát prekonal Kosu. Sklamaní diváci začali skandovať: „Ešte jeden!“ a povzbudili tak Plichtu, ktorý o dve minúty takmer opäť skóroval s podobnej príležitosti ako Funta. V závere stretnutia streleckú nemohúcnosť domácich prezentoval Prokop, ktorý trestuhodne zahodil aj ponúknuté trestné strieľanie a v posledných dvoch minútach aj ďalšia nepremenená presilovka, počas ktorej na Haláka vystrelil len Kostolný. nečudo, že diváci odprevadili Rytierov z ľadu piskotom.

35. kolo: Dubnica - Senica 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Góly: 1. Jakubík, 3. Ižvolt, 17. Čop, 31. Žitňanský - 12. Grill, 14. Lenár, 42. Krovina.

Seničania začali súboj v Dubnici tradične a už v úvode stretnutia dostali gól. To už v 24. sekunde po strele Ktiššáka dorazil puk za Kosov chrbát Jakubík. Keď v 3. minúte zvýšil Ižvolt na 2:0, hrozilo, že hostia odídu z Dubnice s vysokou nádielkou. V 12. minúte sa však cez obranu Dubnice šikovne preháčkoval Vodrážka, ideálne posunul puk Grillovi, ktorý vymietol horný kút domácej brány a znížil na rozdiel gólu. O necelé dve minúty sa Seničanom podarilo vyrovnať Lenárom, ktorému presne prihrával Vítek, no slabá koncentrácia v obrane hostí dopomohla Čopovi skórovať a Dubnica sa opäť ujala vedenia. V druhej tretine padol len jeden gól, vďaka ktorému už viedli domáci 4:2, no Seničanov vrátila do hry využitá presilovka Krovinom. Hoci už do konca stretnutia oba celky neskórovali, dramatickým a pekným hokejom potešili oko diváka.