Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Víťazný súboj o druhé miesto

Volejbalová extraliga žien má za sebou tretiu štvr

ŽIAR NAD HRONOM (od dopisovateľa Mikuláša Rožňáka) - tinu nadstavbovej časti v skupine o 1.- 4. miesto. V sobotňajšom 9. kole sa na Pohroní bojovalo o 2. miesto a senické volejbalistky jasne ukázali, na ktorej strane je väčšia kvalita. V druhom zápase Žilina podľahla Slávii UK 1:3 (-12, 22, -21, -21).

Žiar n/Hr - Senica 1:3 (-17, -22, 20, -14)

* VC SH: Bródyová, Koleňáková, Rýšová, Michalcová, Kovačovičová, Kučerová (libero Baďurová, Podová, Brúsilová). Tréner Mgr. M. Rašner. Pred 150 divákmi rozhodovali Vaško a Szász.

V hlučnom prostredí, ktoré vytvorili priaznivci oboch celkov, začali lepšie domáce hráčky, keď viedli 5:0. Potom sa začali presadzovať Seničanky, ktoré otočili stav na 7:8. Svoje vedenie už nepustili a set jasne vyhrali. V druhej časti si Žiarčanky udržiavali vedenie, ale z 15:10 bolo 15:15 a v závere ešte 22:22. Séria troch dobrých lôpt znamenala senické vedenie 2:0. V treťom sete sa družstvá striedali vo vedení, koncovka však vyšla domácim a na rad prišiel štvrtý set. Žiar v ňom viedol len raz - 2:1. O chvíľu bolo 2:6 a celý set i zápas, ktorý trval 84 minút, sa dohrával v senickej réžii. Senica predviedla v Žiari kolektívny výkon, hráčky sa vzájomne dobre dopĺňali. Nadpriemer zahrala Kovačovičová a Michalcová, dobre im sekundovali Koleňáková i Rýšová.

Tréner Martin Rašner: „Začali sme horšie na príjme a prehrávali sme 0:5. V ďalšom priebehu sa ukázalo, že Senica je v porovnaní so Žiarom podstatne lepšia blokársky i útočne a v momente našich dobrých prihrávok nemohol Žiar s nami v prvom sete hrať. V úvode druhého setu opäť prišlo poľavenie, no našťastie sme ho v koncovke zvládli, i keď Koleňákovej, ktorá je veľkou osobnosťou tímu, to chvíľami nešlo. Tretí set bol opak prvých dvoch. Vyhrávali sme 6:2 a zase prišlo naše uspokojenie a aj keď sme ešte viedli, set sme stratili. Prehrali sme ho aj na nepresnej nahrávke, preto sme nemohli účinne útočiť. Vo štvrtom sete veľmi dobre odpodávala Bródyová a súperky sme servisom i blokom odtlačili od siete tak, že vyznel jasne v náš prospech. Z jednotlivkýň môžem pochváliť Michalcovú, ale pod dnešný úspech sa podpísal kolektívny výkon družstva.“

1. Slávia UK 27 27 0 81:7 54

2. Senica 27 17 10 60:41 44

3. Žiar n/Hr 27 15 12 50:43 42

4. Žilina 27 13 14 49:51 40

V sobotu 1. marca hostí Senica od 18. h Sláviu UK Bratislava.

Juniorky Senice hrali doma so Sláviou UK. Prvý zápas prehrali 1:3, v druhom zvíťazili 3:0.