Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Séria Slávie skončila v Senici

Celú osemnásťkolovú základnú časť tohto ročníka i

deväť kôl nadstavby absolvovali volejbalové majsterky Slovenska - Slávia UK Bratislava bez prehry. Naposledy okúsili trpkosť extraligovej prehry pred trinástimi mesiacmi, 2. februára v Senici podľahli 2:3. Zdalo sa, že túto rekordnú sériu dokážu dotiahnuť až do konca sezóny. Už sa im to však nepodarí, stop dostali v sobotu znovu v Senici. Ak aj najväčší senickí optimisti počítali s takouto možnosťou, určite nečakali, že domáce hodvábničky vyhrajú na nulu, že majsterky neuhrajú ani set. Rozbehnuté hráčky Senice, ktoré vo štvrtok zohrali päťsetový priateľský medzinárodný zápas na pôde českého majstra KP Brno, v ktorom prehrali 2:3, zahrali konečne uvoľnene, s plným sústredením a zdolali nekompletné slávistky. Víťazstvom si definitívne zabezpečili 2. miesto a môžu sa pripravovať na aprílové semifinále.

Senica - Slávia UK 3:0 (22, 20, 24)

* VC SH: Bródyová, Koleňáková, Rýšová, Michalcová, Kovačovičová, Kučerová (libero Baďurová, Brúsilová, Podová). Tréner Mgr. M. Rašner. Pred 200 divákmi rozhodovali Sloboda a Dovičovič.

Hosťujúcim kormidelníkom Petrášovi a Martinátovi chýbali dve hráčky zo základnej šestky - brazílska smečiarka Soarezová a blokárka Vargová. Táto skutočnosť sa podpísala na tradične kompaktnom výkone družstva, ktoré tak malo niekoľko okienok. Seničanky, ktoré nastúpili v kompletnom zložení aj so skúsenou a nestarnúcou nahrávačkou Bródyovou to po vyrovnanom priebehu dôkladne využili a hlavne zásluhou dobrého podania získavali svoje body. Celé stretnutie malo veľmi dobrú a bojovnú úroveň, pre divákov bolo viac ako príťažlivé. Domáci celok podal kompaktný ucelený výkon, pochvalu si zaslúžia všetky hráčky, nadpriemer zahrali Kovačovičová, Bródyová a znovu aj mladá Michalcová. Zápas trval 71 minút.

V druhom zápase skupiny Žilina zdolala Žiar nad Hronom 3:0.

1. Slávia UK 28 27 1 81:10 55

2. Senica 28 18 10 63:41 46

3. Žiar n/Hr 28 15 13 50:46 43

4. Žilina 28 14 14 52:51 42

V sobotu 8. marca hrá Senica o 14. h v Žiline a v poslednom 12. kole privíta v piatok 14. marca o 18. h Žiar nad Hronom.

Juniorky Senice hrali v Malackách, kde najskôr prehrali 0:3 a v druhom zápase vyhrali 3:2.