Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Dva rozdielne polčasy i penalty

V dohrávanom zápase 16. kola privítali na Záhorí d

SENICA (od dopisovateľa Mikuláša Rožňáka) - ruhé Ličartovce, ktoré sa po 90. minútach stali nateraz druholigovým lídrom.

SH Senica - ST Ličartovce 0:2 (0:0)

* SH: Hodál - D. Ferik, Dančík, Dojčan, Partel (73. P. Masarovič) - Velický, Hílek, Zárecký (46. Fulier), A. Masarovič - Kosík, Hejčík. Tréner Peter Fieber.

* Steel Trans: Jakubech - R. Šimko, Kaminský, Kišš, T. Šimko - Andraščík, Lesniak, Šinglár, Bicák (68. Krakovský) - Lapšanský (90.+ Tomko), Pagor (76. Vaščák). Tréner Jozef Vukušič.

* Góly: 52. Bicák, 90. Lapšanský (11 m).

* ŽK: A. Masarovič, T. Šimko, Hejčík.

* Pred 1000 divákmi rozhodoval Udvardy.

Lepšie začali hostia a už v 5. min Hodál zachránil pred Pagorom. O dve minúty mohol ísť Hejčík sám na Jakubecha, volil však prihrávku na Záreckého, čo akciu spomalilo i pokazilo. V 15. min prenikal Hejčík popri bránkovej čiare do pokutového územia, Tomáš Šimko ho zastavil nedovolene a Dojčan mal výhodu penalty. Oklamal však nielen Jakubecha, ale aj seba. Loptu poslal vedľa ľavej žrde do autu, čím položil základ senického neúspechu. Domáci, ktorým pre žlté karty chýbal potrestaný Petráš, mali do prestávky ešte dve tutovky. Najskôr v 32. min po rozohraní priameho kopu vrátil Dančík loptu hlavou na voľného Dojčana, ktorý zblízka prestrelil a o tri minúty ho napodobnil Kosík, ktorý išiel sám na bránu. Potom ešte Hodál chytil hlavičku Pagora, ale výkon hostí v prvom polčase bol pre divákov sklamaním. Za nevyužité príležitosti domáci po prestávke pykali. Už v 52. min sa na hranici šestnástky BICÁK ľahko uvoľnil cez Ferika a proti jeho prudkej strele z 12 m bol Hodál bez šance - 0:1. V 58. min mohol zvýšiť Šinglár, no zaváhal a o loptu prišiel. Domáci Jakubecha priamo neohrozili, strela Ferika i hlavička veľmi dobre hrajúceho A. Masaroviča išli tesne nad bránu. Za nedovolený zákrok na tohto hráča nenašiel rozhodca Udvardy dosť odvahy nariadiť aj druhý pokutový kop. V 72. min hrala s Hodálom žrď po hlavičke Pagora i dorážke Lesniaka. V 83. min vyšiel domácim signál pri rozohraní priameho kopu, Hílek sa ocitol sám v šestnástke s loptou, no namiesto strely volil unáhlenú nepresnú prihrávku a bolo po nádeji. V 89. min za nedovolený zákrok Dančíka bola jedenástka, ktorú LAPŠANSKÝ bezpečne premenil a definitívne rozhodol.

Tréner Fieber: "V prvom polčase sme boli lepší ako hostia, no nedali sme gól ani z jedenástky. V druhom polčase sme po chybách inkasovali. Za stavu 0:1 neodpískal rozhodca jasnú penaltu v náš prospech. Dnes sme si nezaslúžili prehrať."