ia spojená s ocenením žiakov škôl skalického okresu, ktorí sa umiestnili na popredných priečkach okresných, krajských a republikových kôl predmetových olympiád a postupových súťaží. Podujatie otvorila vedúca kultúrneho strediska Jana Koutná, ktorá privítala predstaviteľov mesta, okresného úradu i sponzorov. Už štvrtýkrát boli žiakom škôl skalického okresu odovzdané knihy za úspechy dosiahnuté v spomínaných súťažiach. Primátor Skalice Ing. Stanislav Chovanec vo svojom príhovore vysoko ocenil fakt, že sa deti v takom hojnom počte zapájajú do vedomostných či športových súťaží, že sa nájde spôsob ako tieto deti a ich pedagógov oceniť a že je súkromná spoločnosť, v tomto prípade Energy SK, a.s. Holíč, ktorá je takéto podujatie ochotná finančne podporiť. Veď čo môže tieto deti viac motivovať, ako verejné vyslovenie uznania ich šikovnosti a schopností.
Okresných kôl deviatich predmetových olympiád a trinástich ďalších súťaží sa zúčastnilo celkom 529 detí z osemnástich základných škôl, 1. - 4. ročníka osemročného gymnázia a troch základných umeleckých škôl okresu. Z nich bolo v okresných kolách úspešných 226 detí a najlepší postúpili do krajských kôl, kde sa deviatim, a spolu s nimi dramatickému súboru Bosorky, podarilo zvíťaziť, resp. stať úspešným riešiteľom. V celorepublikových kolách osem žiakov a dva tanečné súbory získali najvyššie ocenenia a 21 žiakov výtvarného odboru ZUŠ v Skalici bolo úspešných v medzinárodných súťažiach. Všetci úspešní žiaci, a bolo ich neúrekom, spolu so svojimi pedagógmi dostali knihu z rúk čestných hostí a sponzorov.
Za všetkými týmito úspechmi je mnoho hodín štúdia a odriekania, poctivej, a v mnohých prípadoch nadčasovej práce pedagógov a pochopenie rodičov. Všetci tí, ktorí sa v spomínaný štvrtok tešili z nových kníh vydavateľstva Mladé letá, však všetko zvládli a preto si určite zaslúžia letné prázdniny, ktoré nám už klopú na dvere.
Miroslav Mindáš