Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Končí sa hokejová príprava

V utorok 26. augusta sa v Skalici predstavil jeden

z najkvalitnejších českých celkov HC JME Znojmo. Hostia sa do Skaličanov pustili tak, že domáci si prvú šancu vypracovali až v polovici prvej tretiny. Prvý gól inkasoval skalický Kučera v piatej minúte, keď Plášek dával už do prázdnej bránky po totálnom vyšachovaní skalickej obrany. V desiatej minúte išiel na trestnú lavicu za krvavé zranenie Petra Ivičiča Mikulík na 2+2 minúty, ale po prvej premárnenej nedokázali zeleno-bieli využiť ani túto dvojnásobnú presilovku. O tri minúty neskôr inkasovali druhýkrát z hokejky Tomana. bol to šťastný gól, keď puk bol iba nahodený na bránku, tečovaný a Kučera nevidel nič.

Druhá tretina priniesla bleskurýchly gól už v štrnástej sekunde po fatálnej chybe obrany. Puku sa zmocnil znojemský kapitán Pucher, nezištne prihral Uramovi a náskok hostí sa zvýšil na 3:0. Skaličania sa začali pomaly zobúdzať v polovici zápasu a začali sa rodiť ich šance. Brankár hostí ich však bez problémov likvidoval. Neujal sa ani sólový nájazd Čárskeho a ani následná dorážka Jarolína. Na začiatku záverečnej tretiny si sadol na trestnú lavicu Ertel a jeho vylúčenie potrestal Haman štvrtým gólom. Zdalo sa byť rozhodnuté, ale nasledujúce minúty sa niesli v znamení častých vylúčení. Skaličania hrali krátko presilovku 5:3, ale trvala iba pár sekúnd a nepodarilo sa im ju využiť. V desiatej minúte sa konečne dočkali aj domáci fanúšikovia. Tradičnou bombou sa o prvý gól Skaličanov postaral ich kapitán Martin Ivičič. Gól naštartoval domáci celok a koniec zápasu bol v jednoznačnej v jeho réžii. V päťdesiatej siedmej minúte bol vylúčený domáci obranca Novák, ale to rozbehnutých domácich nezastavilo a v oslabení po chybe Urama chladnokrvne zavesil Hartmann. O minútu neskôr už bolo 3:4, keď po ďalšej chybe hostí po prihrávke Mihálika sa do streleckej listiny zapísal Oremus. Napriek obrovskému úsiliu domácich sa skóre už nemenilo. Zápas to bol divácky veľmi zaujímavý a narušili ho iba mnohé vylúčenia, ktoré vyplývali zo zápalu boja.

Posledný prípravný zápas na domácom ľade odohrali Skaličania v piatok 29. augusta. Privítali zahraničný celok, účastníka najvyššej rakúskej súťaže EV Vienna Capitals. Hostia sa do domácich pustili s vervou a zadalo sa, akoby sa im títo poddávali. Skalický tréner Ján Faith dokonca musel na svojich zverencov kričať, aby sa prebrali. V druhej časti prvej tretine sa Skaličania konečne rozhýbali, prišli šance a po jednej svietilo na ukazovateli stav 1:0 po presnom zásahu Kollára. Napriek tomu však asi počas prvej prestávky v kabíne tréner čistil žalúdky, pretože druhú tretinu začali domáci priam neudržateľne. Dopomohli im k tomu aj dve vylúčenia. V dvadsiatej druhej minúte zvyšoval kapitán domácich Martin Ivičič ranou od modrej pri hre 5:3 a o minútu neskôr sa presadil Jarolín, keď boli na ľade ešte Rakušania oslabení o jedného hráča. O tri minúty neskôr hrali svoju presilovku hostia a aj im sa ju podarilo veľmi rýchlo zužitkovať na, ako sa neskôr ukázalo, čestný úspech. Po polovici zápasu tempo upadlo a diváci sa nemali na čo pozerať. Nesúrodá hra pokračovala aj v záverečnej tretine a spestrením bola iba šarvátka a náznak pästného súboja medzi Lakosom a Borisom Flamíkom. Do konca stretnutia sa už nič nestalo a stav 3:1 ostal konečný.

V piatok 5. septembra Skaličania zohrajú posledný prípravný duel v Znojme a potom ich bude už iba niekoľko dní deliť od prvého hvizdu v novej sezóne 2003/2004. Snáď bude pre nich výhodou, že budú začínať doma - 12. septembra (dúfajme, že pred plným „domom“) privítajú Martin. Zápas sa začne o 17.00.