Vstup do sezóny hokejistom nevyšiel

Po úvodnom zastreľovaní sa Bučiča a Krumpála pohro

Senica – Topoľčany 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 29. Štepanovský – 25. Hurtaj, 40. Sporina.

Vylúčenia 6:8, navyše Šmotlák (Topoľčany) na 10 min. za napadnutie, presilovky, oslabenia 0:0, rozhodovali Mihálik – Mračka, Junek, 1200 divákov.

Senica: Martinčič – Bukovinský, Klečko, Prokop, Krumpál, Bučič – Štamberský, Klokner, Baránek, Kováč, Štepanovský – Černý, Hanzalík, Vítek, Varga, Lenár.

zili hostia už v druhej minúte, keď sólo Lauka a prihrávku Guričana premenil Sporina. Gól však dosiahol korčuľou, takže ho rozhodca Mihálik neuznal. Hostia však naznačili, že do Senice neprišli brániť. Nedokázali však v prvej tretine využiť tri presilovky a ani ďalšiu tutovku, ktorú im v 12. minúte prichystal Kováč. Vo vlastnom obrannom pásme prihral Šmotlákovi, ktorý však mieril len do Martinčičových betónov a od nich sa puk odrazil do tyče a mimo bránu. Domáci hokejisti však neboli v ničom lepší a šance si dokázali vytvoriť len v 11. minúte, keď zle zakončoval Lenár a v závere polčasu, keď najskôr v 19. minúte vo vlastnom oslabení vybojoval Baránek puk, prihral Štepanovskému a ten zakončil sólo strelou do brankára Chvojku. Podobne skončili aj šance v 20. minúte, keď svoj únik nepremenil Bučič, Prokop trafil iba do Chvojkovej masky a nepresadil sa ani Krumpál po Bučičovej prihrávke.

V druhej tretine pokračovali oba celky v zahadzovaní minima šancí. V 24. minúte najskôr hostia pekne zakombinovali Grácikom, Gogom a Gálisom, no posledne menovaný Martinčiča neprekonal. Na druhej strane trafil Baránek z otočky hornú tyč. V 25. minúte sa však skóre menilo. Domáca obrana zabudla na Hurtaja, ktorý si na modrej čiare prebral puk a svoje sólo zakončil gólom. Domácim sa však o štyri minúty podarilo vyrovnať, keď si na vyhodený puk Štamberským nakorčuľoval Štepanovský, prešiel poza bránu a bekhendom vyrovnal. Seničania sa mohli ujať aj vedenia, ale Prokop s Krumpálom svoju šancu premárnili. Krumpál dokonca v 32. minúte toľko otáľal so strelou, že naposledy netrafil ani bránu. Hosťom sa ďalšia šanca na úspech naskytla v 35. a 36. minúte, keď hrali presilovku 5:3. Ich streleckú nemohúcnosť však v poslednej minúte druhej tretiny nahradila ďalšia hrubá chyba senickej obrany, keď sa prihrávkou dozadu zbytočne nechali Bukovinský s Klečkom prečísliť vo vlastnom obrannom pásme, Klečko v snahe vyhodiť puk prihral súperom a tí v trojici dokázali skórovať Sporinom.

Úvod poslednej časti hry patril domácim, ktorí súpera zatlačili pred vlastnú bránu. V 46. minúte sa Seničania dožadovali trestného strieľania, keď tesne pred bránou Štepanovského zahákoval Guričan, no bola z toho iba presilovka. Tá však zásluhou hostí trvala až šesť minút, ale Bučič i Krupmál opäť v koncovke zlyhali a Kováč pri strele v rozhodujúcom okamihu zlomil hokejku. Keďže hostia nepremenili svoje ojedinelé nájazdy a posledných 65 sekúnd domácim nepomohla ani power play a 42 sekundová presilovka, v stretnutí zvíťazili hokejovejší Topoľčanci, pričom tentoraz im k úspechu napomohli sami domáci. Topoľčany sa pre HC Dukla stali akousi nočnou morou, pretože ich za posledné dva roky nedokázali na domácom ľade poraziť.

Gabo Kopúnek

Výsledky 1. kola: Trebišov - Detva 0:2, Piešťany - Dubnica 1:9, Pov. Bystrica - Prešov 1:3, Senica - Topoľčany 1:2, Prievidza - Sp. N. Ves 6:1. B. Bystrica mala voľno pretože Michalovce sa zo súťaže odhlásili.