Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Rytierom sa na domácom ľade nedarí

Domáci hokejisti pred týmto stretnutím na svoje pr

Senica - Dubnica 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Góly: 19. a 37. Prokop, 54. Černý - 36. Bobík, 40. Šimčík, 46. Kolínek, 49. Strapko, 56. Trokan.

Vylúčenia 4:3, Štamberský 10. min za nešportové správanie, presilovky 1:3, 1200 divákov.

Senica: Martinčič - Sakmár, Konečný, Štepanovský, Hora, Bučič, Štamberský, Varga, Kováč, Klokner, Lenár, Prokop, Černý, Vítek, Nižňanský, Krumpál, Baránek.

vé ligové body ešte len čakali, hostia sa tešili z prvej priečky. Tabuľkový rozdiel však nasadením Seničania vyvrátili, kombinačne na tom však počas celého stretnutia boli hostia od Váhu. Z domácich mali v prvej tretine najväčšie šance ku gólu Bučič, Vítek a Krumpál, no bol to napokon až Prokop, ktorý v 19. minúte padajúc na dvakrát pretlačil puk za chrbát Rolanda Gabaša, bývalého hráča Senice.

Gól do šatne hostí prebral z letargie a v druhej tretine na ľade dominovali. Nedokázali však prekonať Martinčiča. Možno aj preto, že v 23. minúte Kostolný váhal so strelou do odkrytej brány a v nasledujúcich minútach Martinčič vychytal šance hostí aj poležiačky. Domáci zvládli drvivý tlak Dubnice počas prvého oslabenia, v druhom však už Martinčič kapituloval. V 36. minúte tvrdo vystrelil Strapko, Martinčič vyrazil puk pred seba a Bobík ho dorazil za jeho chrbát. Tejto gólovej akcii však na druhej strane predchádzali šance Krumpála, Baráneka, Štepanovského i Vargu. Platilo však pravidlo nedáš - dostaneš. Netrvalo však dlho a domáci sa v 37. minúte opäť ujali vedenia, keď Krumpál šikovne vysunul Vargu, ten prihral voľnému Prokopovi. Ich radosť však netrvala dlho, pretože si na trestnú lavicu na 2+10 sadol Štamberský a hostia v 40. minúte gólom od tyčky po strele Šimčíka opäť vyrovnali, pričom využili ďalšiu presilovku.

V úvode poslednej tretiny hrali domáci presilovku, no v oslabení mohla skórovať Dubnica. Trokan však trafil len tyč. Keď domáci nevyužili ani ďalšiu presilovku, prišiel trest v podaní vylúčeného Šimčíka, ktorý po návrate z trestnej lavice rozohral akciu hostí a prihral Kolínkovi na tretí gól v 46. minúte. Nervózni domáci hokejisti začali robiť chyby a fauly, ktoré hostia využili počas ďalšej presilovky, keď v 49. minúte po Šimčíkovej prihrávke skóroval Strapko. Domáci sa vrátili do hry v 54. minúte, keď konečne využili presilovku Černým, no namiesto tlaku opäť chybovali v obrane a dovolili Trokanovi stanoviť výsledné skóre 3:5.