Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Po zlom úvode výhra nad dvojičkou

BRATISLAVA (od dopisovateľa Mikuláša Rožňáka) – Že

nská volejbalová extraliga mala na programe svoje piate kolo. V ňom zohrali Seničanky len jedno stretnutie a to už v piatok v Bratislave. Súperkami im boli dievčatá Forplastu, ktoré sú rezervou majstrovskej Slávie UK a ktoré tvoria so Záhorčankami v tejto sezóne dvojičku.

Bratislava – Senica 1:3 (17, -22, -21, -16)

* FORPLAST: Töröková, Mezeiová, Tomšíková, Osvaldová, N. Chudá, J. Lehotská (libero Čapková, Forgáchová, Valeková, Halmová). Tréner Maroš Tevec.

* VK OSM SH: Koleňáková, Skubanová, M. Krišková, M. Pöštényiová, Podová, Brúsilová (libero Baďurová, Slobodová, Osuská, Bilková). Tréner Mgr. Martin Rašner.

* Pred 100 divákmi rozhodovali Schimpl a Fatrdla.

Úvodný set bol vyrovnaný do stavu 9:9. Potom získali domáce hráčky dvojbodový náskok, ktorý postupne zvýšili až na 16:12 a 20:14. Senica dokázala znížiť už len na 21:17 a v závere setu úplne odišla. Hráčkam sa nedarilo podanie (najviac celkove štyri pokazila Podová) a urobili i množstvo nevynútených chýb. Od druhého setu sa hra Seničaniek zlepšila, dali si viac na svojich výkonoch záležať a výsledok sa dostavil. Svoj obvyklý lepší štandard odviedli Koleňáková so Skubanovou, no najlepšou senickou hráčkou v zápase bola Blanka Brúsilová. Darilo sa jej tak na blokoch ako aj v zakončení a urobila mnoho dôležitých bodov. Domáce hráčky bojovali, v druhom i treťom sete bol ešte stav 8:8, v treťom dokonca aj 13:13, no potom už mal navrch favorit zo Záhoria. Vo štvrtom sete už jasne dominovalo hosťujúce družstvo a po 81 minútach doviedlo duel zaslúžene do víťazného konca.

M. Rašner: „Dnešný zápas bol z našej strany veľmi nervózny, čo bol zrejme dôsledok dvoch posledných prehier v Pezinku a v tejto hale so Sláviou UK. Družstvo nebolo zo začiatku patrične koncentrované. Prvýkrát na bloku nezahrala Krišková a vôbec v prvom sete boli všetky hráčky akési chladné, absolútne neplnili taktické pokyny. Už sa nám to vypomstilo v Žiline i v Pezinku. Som veľmi rád, že Koleňáková, Skubanová, Podová a Búsilová to zobrali do svojich rúk, keď to ostatným nešlo a zápas obrátili. To bol práve rozdiel oproti Pezinku, že dnes potiahli staršie, skúsenejšie hráčky a treba im za predvedený výkon poďakovať.„

Zostávajúce výsledky 4. kola: Doprastav – Nitra 3:0, Komárno – Žiar n/Hr 0:3.

Ďalšie výsledky 5. kola: Žiar n/Hr – Slávia UK 0:3, Žiar n/Hr – Pezinok 3:1, Nitra – Slávia UK 0:3, Žilina – Doprastav 3:0, Košice – Komárno 3:2. Zápasy Nitra – Pezinok, Žilina – Komárno a Košice – Doprastav sa hrali v nedeľu podvečer.

10. Košice 8 1 7 5:23 9

V 6. kole hrá Senica v sobotu 15. 11. o 18. h v Žiari nad Hronom a na druhý deň sa predstaví o 16. h v Nitre.