Rozhodnuté, hráme s belasými

Rozhodnuté. Tabuľka základnej časti ST Extraligy j

e vylúštená. Skalica zo 6. miesta začína play – off proti úradujúcemu Majstrovi Slovenska, zeleno – bielych čaká Slovan Bratislava. Posledný zápas základnej časti na domácom ľade priniesol až desať gólov. Prvá tretina 2:2, druhá 2:1, tretia 1:2, predĺženie 0:0. Hostia z Košíc rovnako ako domáci tím HK 36 Skalice si v 54. kole pripísali po bode za remízu 5:5. Do útrob zimného štadióna si v utorok našlo cestu zhruba 1400 verných skalických fanúšikov, ktorí mali možnosť vidieť hokej bohatý na góly. Ten prvý padol v 4. minúte, keď skúsený Miro Ihnačák našiel Ľubomíra Cabana, ktorý bez prípravy z ľavej strany pred bránou sa ako prvý zapísal do streleckej listiny. Štvrté Košice prišli do Skalice uhrať body, domáci Skaličania túžili zvíťaziť a dostať sa na piatu priečku tabuľky. Samotný priebeh hry ukázal, že čo padol jeden gól, vzápätí nasledoval revanš na druhej strane. Ak začali hostia, kontrovali domáci. Na prvý gól v 7. minúte hokejovou chuťovkou odpovedal Andrej Kollár, keď jeho spoluhráč z útoku Zbyněk Mařák si najprv odstavil hráča, ideálne Andrejovi nahral a skalický útočník s číslom 27 na drese už bez prípravy parádne z prvej z pravej strany trafil ľavý horný vinkeľ košickej brány. Odpoveď prišla z hokejky košického útočníka Mira Škoviru, ktorý sa najlepšie v 9. minúte zorientoval pred skalickou bránou, dostal na kruhu prihrávku a po ľade trafil presne. Košice sa ujali vedenia 2:1. V 15. minúte predviedol sólo jazdu Milan Čarský, ktorý dostal prihrávku na červenej čiare, nebojácne sa pretlačil medzi dvomi obrancami Košíc a v páde atakovaný protihráčom zakončil počas signalizovaného vylúčenia hostí medzi Sopkove betóny. Veľkú radosť mal pri vsietení svojho už 29. extraligového gólu sezóny druhý najlepší strelec súťaže René Jarolín, keď v 21. minúte mu nedokázal nik zabrániť, aby samostatne s ľavej strany vymietol pavučiny košickej brány. Aby radosť bola úplná v 22. minúte pridali Skaličania ďalší gól, keď k vystrelenej strele Jožka Mrenu dobruslil Juraj Sýkora a bekhendom medzi betóny košického brankára zvýšil na 4:2. Došlo k výmene brankárov na strane hostí, keď Ramóna Sopka vystriedal Imrich Petrík. Stav v 36. minúte korigoval na 4:3 Ľubomír Caban, ktorému hlavný rozhodca Bodák pripísal gól, hoci puk sa dostal do skalickej siete nešťastne od korčule skalického hráča. V 41. minúte v obrane hostí prišlo k zmene, do tretej obrany nastúpil k bývalému skalickému hráčovi Štefanovi Fabiánovi namiesto Tomáša Nádašdiho Marcel Šterbák. V 47. minúte hrali Košice presilovku s pozitívnym efektom. Hostia presilovú hru 5:4 dobre rozohrali, krížnu prihrávku od Slavomíra Vorobela zachytil Miro Ihnačák a bolo vyrovnané, 4:4. Skaličanom sa zranil útočník Jozef Mrena, v treťom útoku už ďalej nastupoval Jozef Voskár. V 50. minúte Imrich Petrík vyrazil puk, ktorý vystrelil René Jarolín,

dobre sa uvoľnil Richard Hartmann a ťaháčikom posunul Skalicu do vedenia 5:4. Hostia z Košíc sa nevzdávali, bod zachraňoval v 56. minúte Slavomír Vorobel, ktorý skóroval v páde. Predĺženie malo tiež svoju šťavu, hostia hrali oslabení o jedného hráča. V prvom striedaní (M. Ivičič, Flamík, Jarolín, Hartmann verzus Škovira, Kledrowetz, Fruhauf) strieľal pred bránou Richard Hartmann, ale Petrík intuitívne vyrazil. V 62. minúte mali zeleno – bieli opäť výhodu presilovej hry, ale šance Andreja Kollára i Petra Kocáka neskončili gólom, hostia sa ubránili. „Bol to posledný zápas pred play – off, chceli sme si vyskúšať zloženie útokov. V dnešnom zápase dominoval útok nad obranou, ani brankár Sopko nemal dobrý deň. Dostali sme dva rýchle góly, remíza je zaslúžená. Mrzí ma zranenie Sabola, ktorý má vyhodené (vykĺbené) rameno, takže je mimo hru“, povedal po zápase tréner Košíc Milan Jančuška. Skalický asistent trénera Ivan Černý z pohľadu skalickej striedačky sa vyjadril: „My sme si nechceli skúšať rôzne varianty pred play – off. My sme chceli vyhrať, aby sme skončili na piatom mieste po základnej časti. V obrannej hre to bol deň otvorených dverí. Obranná činnosť bola poslabšia z obidvoch strán, padlo až desať gólov. Remíza bola zaslúžená, aj keď k víťazstvu sme boli blízučko. Súpera sme si pre play – off nevyberali. Čaká nás play – off, budeme chcieť uspieť čo najlepšie.“ „Zápas sme rozohrali podľa predstáv, ale ani s piatimi gólmi sme nedokázali zvíťaziť. Keď chceme v play – off uspieť, budeme musieť rapídne zlepšiť obranné činnosti. Čaká nás Slovan. Slovan je súper ako lusk, iba 100% - ný výkon nás možno môže posunúť ďalej. Slovan je Slovan, má svoju kvalitu, budeme sa ich snažiť potrápiť“, vyjadril sa skalický útočník Milan Čarský. Ide sa na to, play – off začína. V nedeľu a v pondelok Skaličania hrajú na Slovane, vo štvrtok 4.3.2004 a v piatok 5.3.2004 privíta HK 36 Skalica úradujúceho Majstra. A ako povedal masér Jozef Hrtús: „Tešíme sa na Slovan!“ Nech sa darí zeleno – bieli, hokej naberá tie správne grády.