Koválov chce obhájiť jesenné postavenie
m stánkom, ktorý neraz na svoje tréningy využívali napr. aj futbalisti Senice. Domáci futbalisti hrali dlhé roky v krajských súťažiach a vôbec nie zle. Prišli však „neúrodné roky“, Koválov vypadol do oblastnej súťaže, kde hráva už 4 roky a pomaly ale iste sa v nej zabýva. V sezóne 2002/03 dokonca tuho bojoval o záchranu, no v jesennej časti tohtoročnej sezóny sa už zaradil do stredu tabuľky a zdá sa, že sa záchranárskym „prácam“ vyhne. Domáce straty vykompenzoval ziskami vonku a v tabuľke pravdy má na svojom konte nulu. Doma prehral s nováčikom Prietržou 1:2, ktorá v tom čase mala skvelú sériu a s lídrom zo Šaštína 2:4, keď neustrážili Vila Macha, ktorý im dal všetky štyri góly. Vonku vyhrali v Moravskom Sv. Jáne 2:1 a po bode si priviezli z Borského Mikuláša, Radošoviec a Hlbokého. Koválov má vzácny typ strelca, ktorým je Martin Tokoš. Vie dávať góly, ktoré prinášajú body. K jeho 11-tim pridal Miro Veselý 9, no potom je už veľké vákuum. Po jednom pridali ešte Kubík, Buraj a Búran, ten však už dáva góly na Cerovej (3). O príprave pred jarnou sezónou sme sa porozprávali s trénerom Koválova, bývalým dlhoročným hráčom SH Senica v 1. SNFL, Miroslavom Jakubovičom.
Kedy začal Koválov so zimnou prípravou?
Prvý tréning sme si naplánovali na 9.januára. Tento, ale aj všetky ďalšie tréningy sme absolvovali na svojom trávnatom tréningovom ihrisku a v okolnej prírode Koválova, kde sme našli veľmi dobré podmienky na získanie kondície.
Na čo ste sa v príprave zamerali?
Potrebujeme skvalitniť našu defenzívnu činnosť, myslím tým celého mužstva, nielen obrannej formácie, pretože dostávame pomerne veľa takzvaných lacných a „hlúpych“ gólov, ktoré neraz znehodnotia naše celozápasové snaženie.
Aj ste si to v prípravných zápasoch vyskúšali?
Táto činnosť sa zvyčajne skúša s mužstvami z vyšších súťaží, no tie sme v tomto prípravnom období nehrali. Nie, žeby sme nechceli, no dvakrát Čáčov i Petrova Ves naplánované zápasy pre chorobu viacerých svojich hráčov tieto zápasy odvolali. Zohrali sme osem prípravných zápasov, keď sme ako po minulé roky zvolili víkendové dvojzápasy. Hrali sme v sobotu i nedeľu a našími súpermi boli mužstvá z blízkeho okolia, napr. Rohov, Jablonica, Kunov, Vrbovce ap. Sedem zápasov sme vyhrali, iba v poslednom, s Lakšárskou N. Vsou sme prehrali 0:1.
Kto bude hájiť farby Koválova v jarnej časti?
Káder oproti jesennej časti sa takmer nezmenil. Nikto neodišiel, ani neprišiel, do kádra pribudol akurát vlastný dorastenec Michal Kuba. Do brány budú k dispozícii Ľuboš Labaš a Jaroslav Polák, do hry Tomáš Buraj, Richard Čongrády, Pavol Daniel, Dušan Hlavenka, Michal Kuba, Dušan Kubík, Pavol Kudláč, Robert Provazník, Lukáš Slezák, Tomáš Stupavský, Ľuboš Švec, Martin Tokoš, Michal Vach, Pavol Vanek, Miroslav Veselý, Peter Vymyslický
S akými ambíciami idete do jarných bojov?
Chceli by sme minimálne obhájiť jesenné pozície. Samozrejmosťou však bude bojovnosť na trávniku, túžba vyhrať v každom stretnutí a posunúť sa v tabuľke čo najvyššie. Miesto v prvej polovici tabuľky by nám svedčalo lepšie.
Miro Jakubovič je v prípade potreby pripravený ešte aj vybehnúť na zelený trávnik ako hrajúci tréner. Mnohí priaznivci futbalu v Senici si ho pamätajú ako hráča, ktorý na ihrisku svojím súperom zadarmo nedaroval ani decimeter priestoru. A to isté vyžaduje aj od svojich zverencov. Ak by od svojho trénera prevzali jeho dobré stránky, určite pôjdu v tabuľke vyššie.
JOZEF KOMORNÝ