ŠK Skalica - OTJ Moravany 4:2 (3:0)

Skalica: M. Zongor - Sprušanský, Mareš, Kucharič, Šenk (67. Jánošík) - R. Zongor (90. Dudáč), Ševčík (77. Kadaš), D. Ferík, Chrenka - Szantai, Rampáček, tréner J. Mrva.

Moravany: Tomášik - Kirka - Vagovič (36. Haring), Fulier, Hagara - Uhlík, Baláž, Miklovič, Strnisko (46. M. Javro) - Farkaš, J. Javro (62. Zavarský), tréner N. Kusý.

Gábor).

Líder tabuľky začal v Skalici odvážne a úvodných 20 minút mal aj optickú prevahu, no gólovú šancu si nevypracoval. Farkašov pokus z diaľky M. Zongora neprekvapil a s ďalšími pokusmi si domáca obrana na čele s Marešom hravo poradila. Najväčšiu príležitosť im „pripravil“ Szantai, ktorý ľahkovážne stratil loptu a Uhlíkovu strelu musel domáci brankár končekmi prstov vytlačiť na roh. Od 20. min. však iniciatíva prešla na domáce kopačky, keď stred poľa ovládli D. Ferík so Ševčíkom a domáci útočníci chodili okolo libera Kirku ako rýchlik okolo osobáku. V 25. min. D. Ferík poslal loptu lobom za obranu súpera na našliapnutého Rampáčka a ten ľavačkou k vzdialenejšej žrdi nedal Tomášikovi šancu - 1:0. O chvíľu mali domáci šancu na prečíslenie, R. Zongorovi však utiekla lopta. V 30. min. po peknej akcii Szantaia s T. Zongorom mal ďalšiu veľkú šancu Rampáček, tentoraz presne nemieril. V 37. min. po rýchlom protiútoku priťukol Szantai dobre postavenému Ševčíkovi a ten prestrelil Tomášika - 2:0. V 40. min. hosťom nevyšiel ofsajd systém, keď sa vzadu zabudol Hagara a akciu D.Ferík - Szantai zakončil Rampáček - 3:0. Domácich to akoby uspokojilo a v samom závere 1. polčasu mohli hostia znížiť, no striedajúci Haring z troch krokov prekopol bránu, šancu Uhlíka odvrátila domáca obrana so šťastím na roh a po ňom vysoký Miklovič hlavičkoval vedľa. Hostí v nápore zastavila Otiepkova píšťalka, ktorá ukončila 1. polčas. Druhý začal dobrými streleckými pokusmi. Najskôr Rampáčkov bránu minul a po Balážovom pomohlo M. Zongorovi brvno. V 61. min. trestný kop Haringa bol síce prudký, no do miesta, kde stál M. Zongor, ktorý ho vyrazil na roh. Po jeho rozohraní nevydarený volej Mikoviča sa dostal k úplne voľnému Hagarovi a ten ďalším volejom dal domácemu brankárovi jasličky - 3:1. Hostia vycítili šancu. V 70. min. po zbytočnom faule Ševčíka Haring z tr. kopu doslova zostrelil v múre stojaceho Szantaia. O chvíľu ťažkopádneho Kirku dvojica domácich hráčov ľahko obrala o loptu a len skvelý zákrok Tomášika zabránil Rampáčkovi v dosiahnutí hetriku. V 75. min. prišiel za faul Uhlíka trest nielen v podobe ŽK, ale po skvele zahranom tr. kope D. Feríka aj v podobe gólu z hlavy Ševčíka - 4:1. Od 79. min. sa futbal z ihriska vytratil, ale o tom na inom mieste. Hostia už len znížili v 93. min. Fulierom na 4:2.

Tréner Skalice Jozef Mrva: „Myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Mali sme viac šancí, hlavne v 1. polčase a aj sme ich premieňali. Čo sa nám nepodarilo v minulých zápasoch, to nám vyšlo teraz. Po prestávke sme prenechali stred hosťom a spoliehali sa na brejky. Neviem si vysvetliť nervózny záver za stavu 4:1. Svoj podiel mal na ňom aj rozhodca. Otázka je, s kým budeme v nedeľu hrať. K A. Feríkovi, ktorý nehrá pre pracovné povinnosti, zraneným Danielovi a Štepanovskému pribudla trojica s ČK a Ševčík, ktorý dostal 8. ŽK. Budeme musieť siahnuť do dorastu.“

Tréner Moravian Norbert Kusý: „Do 20. minúty sme hrali dobre, no vlastnou nedisciplinovanosťou sme za 10 minút dostali 3 góly a to sa už ťažko otáča. Zvlášť, keď po znížení urobíme ďalšiu individuálnu chybu a dostaneme štvrtý gól. Zápas to však bol úrovňou i nasadením veľmi dobrý, domáci chceli asi viac vyhrať. Náš výkon ovplyvnila skutočnosť, že viacerí hráči cestovali na zápas priamo zo zamestnania, čo ich výkonu nepridalo. Pred Piešťanmi máme stále 3 body náskok, lepšie vzájomné zápasy a preto inšie ako o postupe nemôžme uvažovať.“

Dušan Ferík, najlepší hráč zápasu: „Na zápas sme boli veľmi dobre pripravení. Vedeli sme s kým hráme, že Moravany budú „kúsať“, k čomu ich viedlo postavenie vedúceho mužstva súťaže. Aj po našich troch góloch sme vedeli, že po prestávke sa pokúsia o obrat a tak sme hrali viac zozadu. Troška ma sklamali, škoda toho záveru s množstvom červených kariet. Teraz nám budú títo hráči v ďalších zápasoch chýbať.“

Ešteže tých gólov bolo viac

Futbal sa v Skalici hral iba 79 minút. Záver zápasu sa zvrhol v jedno veľmi nechutné divadlo s piatimi červenými kartami. Prečo a ako k tomu vlastne prišlo. Na otázku „prečo?“ asi ťažko nájdeme odpoveď, no ako k tomu prišlo, to sme videli. V 79. min. sa vo vzájomnom súboji držali Szantai s Miklovičom vzájomne za dres, no rozhodca Otiepka z Trenčína posúdil tento súboj ako faul domáceho hráča. Keď rozhodca z miesta priestupku odchádzal, Miklovič za jeho chrbtom doslova poskákal po Szantaiovi. Na pokyn svojho asistenta však dal Otiepka ČK obidvom aktérom súboja. Miklovič bol jeden z najlepších hráčov hostí, ak nie vôbec najlepší, veľa toho nabehal a aj sa najviac zo všetkých hráčov hostí snažil a pokúšal o zvrat. Toto však poriadne prehnal. Pri odchode z ihriska stačil ešte poopľúvať a vyhrážať sa niekoľkým protihráčom, čím navodil až agresívnu náladu ďalším aktérom tohto súboja. O necelé tri minúty po zákroku Rampáčka na Zavarského bolo dokonca podozrenie na zlomeninu nohy. Bol to zákrok schopný „na kriminál“, podobne ako aj kopanec Miloša Javru s rozbehom do Sprušanského, ktorý mu to vzápätí vrátil. Obaja i s Rampáčkom videli takisto ČK. Korunu tomu všetkému nasadil tréner hostí, ktorý toľkých ľudí okolo nazval k......, že by ich ani fúrik neodviezol. Zavarský našťastie po zápase odišiel silne krívajúc „po vlastných“, no vo štvrtok dostal na nohu sadru (pozn. red.).

O tejto situácii sa po zápase nechcelo ani jednému trénerovi veľa hovoriť. Domáci J. Mrva síce označil ako hlavného vinníka Mikloviča, no ani slovkom nespomenul a hlavne neodsúdil zákrok Rampáčka. Neviem komu z prítomných sa to mohlo páčiť, no takéto situácie doslova vyháňajú divákov z hľadísk štadiónov. Veľká škoda toho záveru, pretože do tohto momentu to bol skutočne dobrý zápas.